Dom i ogród

Załóż letnie biuro i miejsce pracy na wsi

miejsce pracy zielona ławka do laptopa freelancer

Szczególnie latem wielu osobom trudno jest wyjrzeć na słońce z biura i kontynuować pracę z motywacją. Zwłaszcza dla samozatrudnionych i freelancerów twarda gotówka zależy od czasu letniego. Nawet zimą i jesienią przytulne, ciepłe biuro przyciąga pachnącą filiżanką gorącej kawy. Ale kiedy na zewnątrz jest ciepło, słonecznie i przyjaźnie, niegdyś zapraszające biuro może stać się ciężarem. Dlaczego nie wyprowadzić się na zewnątrz i całkowicie zreorganizować swój dzień pracy? Praca w środku zieleni na balkonie, tarasie lub w ogrodzie: Za pomocą kilku sztuczek możesz stworzyć wspaniałe miejsce pracy.

Podstawy zielonego miejsca pracy

miejsce pracy-taras-ogród-pawilon-meble-drewno

Jeśli szukasz odpowiedniej pracy na zewnątrz, powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek. Z jednej strony decydującą rolę odgrywa promieniowanie słoneczne, az drugiej ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Stały dach na balkonie lub tarasie zabezpiecza miejsce pracy, dzięki czemu nic nie może się zamoczyć ani zamoczyć.

Aspektem, którego nie należy lekceważyć, jest wiatr, zwłaszcza gdy dokumenty lub papiery znajdują się na zewnątrz. Jeśli chcesz pracować na zewnątrz w okresie letnim, powinieneś zainwestować tyle samo w miejsce pracy. W sieci pojawiły się teraz ciekawe oferty, na przykład na www.blitz-kredite.com. Przede wszystkim tworzy to większy budżet – na przykład na profesjonalną ochronę przeciwsłoneczną, baldachim, podłogę z litego drewna lub zasłonę chroniącą przed sąsiadami.

Przedmiot pracy w Zielonym Biurze

miejsce pracy-taras-letni-stolik-laptop-kawa

Nawet na tarasie czy balkonie centralnym punktem gabinetu jest zawsze stół, który idealnie wykonany jest z naturalnego drewna. Niektóre materiały, takie jak szkło, mogą bardzo się nagrzewać pod wpływem intensywnego światła słonecznego. Tutaj warto położyć na materiale obrus lub podkładkę.

W zasadzie należy zminimalizować ilość potrzebnej elektroniki poza domem. Oznacza to, że wieczorem można szybciej złożyć netbooki, laptopy i smartfony. Jeśli dostępny jest tylko bardzo mały balkon, zalecane są rozkładane stoły ogrodowe, które mogą służyć jako tymczasowe miejsce pracy w ciągu dnia, a następnie znikają jednym kliknięciem, jeśli chcesz. W zasadzie całe wyposażenie domu dostosować się do własnego stylu życia dzięki umiejętnemu połączeniu kolorów, dekoracji i mebli.

zamówienie & Struktura na tarasie i balkonie

miejsce pracy-wolny-ogród-drewniany-skrzynka-zamów-pielęgnacja

Jeśli chcesz jak najmniej zajmować się strukturą i porządkiem z perspektywy czasu, powinieneś od samego początku polegać na przemyślanej zasadzie półek i skrzynek. Drewniane pudełka są bardzo modne i są teraz dostępne z drugiej ręki w niskiej cenie. Te pojedyncze meble wyróżniają się przytulnym wyglądem w stylu shabby chic. Deski i pudełka można łączyć ze sobą za pomocą gwoździ lub śrub lub ustawiać jeden na drugim, tworząc półkę zewnętrzną. Nawet proste mobilne pojemniki są używane na tarasie, aby łatwo pomieścić własne materiały do ​​pracy.

Dziś meble są elastyczne i dostosowane do ich właścicieli i warunków ich życia. W następnej chwili półka staje się stołem lub ławką. Jeśli stawiasz na wielofunkcyjne meble poza domem, potrzebujesz tylko kilku elementów, aby stworzyć w pełni funkcjonalne gabinet.

Ponadto, na przykład w oparciu o Feng Shui, pewne kombinacje kolorów, które są kojarzone z punktami i elementami kardynalnymi, mogą być stosowane w domu, na tarasie i w ogrodzie aby zapewnić harmonię.

Strefa relaksu na tarasie

praca-ogrodowa-tarasowa-strefa-relaksu-kanapa-drewniana

Chcąc zrobić sobie przerwę w szczególnie upalne dni, warto zaplanować małą strefę relaksu ze strefą refleksyjną. Hamaki, leżaki, huśtawki i leżaki oferują wiele możliwości na małą drzemkę w cieniu i więcej energii na resztę dnia. W szczególności poduszki, tekstylia, małe miniaturowe fontanny i naturalne dekoracje tworzą tu spokojną i uspokajającą atmosferę. Dla wielu popołudnie na tarasie jest równoznaczne z krótką przerwą, ponieważ można uciec od zgiełku i ciągłych wyzwań dnia codziennego.

Rośliny, parawany i mini ogródek kuchenny

Rośliny, kwiaty i rośliny pożyteczne znajdują miejsce nawet na najmniejszym balkonie i emanują spokojną, a jednocześnie uspokajającą atmosferą. Podnoszone łóżka i łóżka balkonowe to mini pomidory, słodkie ogórki, papryka, chilli oraz zioła kulinarne. Nadaje to każdemu balkonowi i zielonemu miejscu pracy charakterystyczne oblicze.

ochrona przed słońcem & ochrona przed promieniowaniem UV

miejsce pracy-poza-ogrodem-parasol-parasol

Nie należy też lekceważyć warunków oświetleniowych i promieniowania słonecznego, które mogą być bardzo stresujące nie tylko dla skóry, ale także dla oczu. Nawet jeśli miejsce pracy powinno znajdować się w jasnym miejscu, np. osłona prywatności wykonana z roślin lub ciemniejszy żagiel przeciwsłoneczny stwarzają warunki bezpieczne dla promieniowania UV. Nie należy lekceważyć tego, że pewna ilość promieniowania UV prześwieca nawet przez żagiel przeciwsłoneczny czy parasol. Najbezpieczniejszą ochroną przed słońcem jest tylko ciągły dach wykonany z nieprzepuszczalnego materiału.

Czy taras łączy w sobie nie tylko miejsce do pracy, ale także strefę odpoczynku i relaksu, która jest wykorzystywana wieczorem na spotkanie lub na grilla? Wtedy ważną rolę odgrywa również efektywne oświetlenie zewnętrzne. W szczególności oświetlenie pośrednie zapewnia dobre samopoczucie.

bazylia-doniczka-odstraszacz-komary-tarasowe-latarnie-szklane

Niemniej jednak światło w ciemności przyciąga również komary. Obecnie istnieje szereg skutecznych domowych środków, takich jak sok z cytryny czy zioła, takie jak tymianek, które są delikatnie podgrzewane, a następnie uwalniają zawarte w nich olejki eteryczne. Cebula, szczypiorek, czosnek i lawenda w postaci suszonej to prawdziwy środek odstraszający komary. Znaleziska te wpływają bezpośrednio na nasadzenia tarasu, dzięki czemu komary naturalnie trzymają się z dala od zielonego miejsca pracy.

Zielona strefa dobrego samopoczucia na najmniejszej powierzchni

Każdy, kto od samego początku stawia na zgrabną i efektywną konstrukcję i skoordynował poszczególne elementy, będzie w pełni zmotywowany również latem w zielonym pomieszczeniu. Czy jest lepszy pomysł niż robienie irytującej papierkowej roboty poza zamkniętymi czterema ścianami? Obecny trend obejmuje zielone ekrany prywatności, podnoszone łóżka, miniaturowe uprawy, a także dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, które tworzą prawdziwą atmosferę dobrego samopoczucia.

miejsce pracy-bez-zielony-ekran-prywatnosci-drewniany-stolik-laptop

Źródła zdjęć: Pixabay.com © Comfreak, © ljlabarthe, © Felix_Broennimann, © pexels, © lizski, © Katelina, © cocoparisienne