Dom i ogród

Tworzenie miejskiego ogrodu – pomocne wskazówki dotyczące ogrodnictwa w mieście

Świecznik ogrodowy-na balkonie-stwórz zazielenienie pionowej zieleni

Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci wyglądać ładnie Stwórz ogród miejski nawet jeśli masz ograniczoną przestrzeń.

Tworzenie ogrodu miejskiego – wskazówki dotyczące ogrodnictwa w mieście pomimo ograniczonej przestrzeni

Tworzenie miejskiego ogrodu Porady-ogrodnictwo Pomysły na oszczędność miejsca

Mieszkasz w mieszkaniu lub akademiku i nie masz dużo wolnego miejsca? Większość ludzi mieszka w dość wąskich obszarach, zwłaszcza jeśli mieszkają w mieście. Ale to nie znaczy, że musisz zrezygnować z idei własnego ogrodu. Zwykle nawet małe mieszkania mają okna lub balkon, na którym rośliny mogą czuć się komfortowo. Po prostu trzeba być kreatywnym w znajdowaniu tanich lokalizacji. Klucz do Stwórz ogród miejski to funkcjonalność. Kilka pomocnych pomysłów i wskazówek, jak zdobyć najlepszy Stwórz ogród miejski i możesz dostosować go do ciasnych warunków poniżej.

1. Stwórz pionowy ogród miejski

Jadalnia na balkonie stół do jadalni oświetlenie latarnie wertykalny ogród

W małym mieszkaniu trudno jest znaleźć wystarczająco dużo miejsca na rośliny. Nadal możesz sprawić, że będzie przewiewny i otwarty. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na uzyskanie wystarczającej ilości miejsca na ogród jest ustawienie go w pionie. To rozluźnia przepełnioną przestrzeń i umożliwia większy wzrost. Kiedy układasz kamienie szalika jeden na drugim, tworzysz przegródki na swoje rośliny. Możesz także przearanżować różne meble, np. półki. Wzmocnij spód i boki, a na wierzchu możesz rozłożyć ulubione rośliny. Te proste wskazówki szybko rozbudują miejski ogród na wyżyny.

2. Stwórz miejski ogród – wybierz odpowiednie rośliny

Pomysły na ogród z ograniczoną przestrzenią zazielenianie-żółte malowane-doniczki

Teraz, gdy znalazłeś już wystarczająco dużo miejsca w swoim mieszkaniu na rośliny, musisz sprawić, by ten obszar również był funkcjonalny. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że nie każda roślina, którą chcesz, będzie odpowiednia do stworzonych przez ciebie warunków. Dlatego odpowiedni dobór roślin ma ogromne znaczenie. Oszacuj, ile światła Twój ogród otrzymuje w ciągu dnia i ile czasu możesz mu poświęcić. Unikaj nadmiernego podlewania roślin, aby zmniejszyć wszelkie uszkodzenia. Weź rośliny, które będą wygodne w stworzonym przez Ciebie środowisku. Twoja przyszłość jest dosłownie w Twoich rękach!

3. Stwórz miejski ogród – Schody przeciwpożarowe to świetna opcja

porady dotyczące ogrodnictwa na balkonie pomysły na zazielenienie w pionie

Wyjście przeciwpożarowe to dobra opcja, pod warunkiem, że nadal możesz uciec przed ogniem. Kiedy światło w pomieszczeniu jest ograniczone, niektórzy korzystają ze schodów przeciwpożarowych, aby zagwarantować fotosyntezę dla twoich roślin. Obszar ten doskonale nadaje się jako miejsce na ogród, ale zdecydowanie powinien nadawać się do wykorzystania zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem, tj. jako droga ewakuacyjna w przypadku pożaru. Skonsultuj się ze swoim dozorcą, aby mieć pewność, że nie łamiesz żadnych przepisów i nie blokujesz wyjścia ewakuacyjnego dla sąsiadów. To, że wcześniej nie korzystałeś z wyjścia ewakuacyjnego, nie oznacza, że ​​nie będziesz musiał z niego korzystać w przyszłości. Bądź ostrożny, inteligentny i zielony.

Jeśli zastosujesz się do tych trzech wskazówek, możesz sprawić, że jedna będzie urocza Stwórz ogród miejski i jednocześnie funkcjonować!

Pomysły na zieloną przestrzeń na zewnątrz 

Porady balkonowe dotyczące pomysłów na zielone siedzenia w stylu vintage

Upiększ ogród doniczkami w różnych kolorach

doniczki na kwiaty projektowanie ogrodu pomysły na oszczędność miejsca

Rośliny doniczkowe są popularną opcją w ogrodach miejskich

Stwórz mały ogródek miejski na balkonie.Wskazówki dotyczące wyboru roślin doniczkowych

Wykorzystaj przestrzeń w pionie – wiszące kosze wyglądają pięknie!

wisząca głowa kwiatowa wiklinowa dekoracja ogrodowa na balkonie

Możesz zaprojektować miejsce relaksu nawet przy ograniczonej przestrzeni

małe wskazówki dotyczące projektowania ogrodu w ogrodnictwie o ograniczonej przestrzeni

Zapewnij ogrodowi na dachu wygodne tekstylia domowe

umeblowanie tarasu na dachu pomysły porady projektowanie ogrodów miejskich

Nawet zdobione donice dodają miejskiemu ogrodowi odpowiednią energię

pomysły ogrodnicze na balkonie kolorowe doniczki z metalowych puszek