Dekoracje i uroczystości

Świętuj odpowiednio pierwszy dzień szkoły w szkole dekoracji – świetne pomysły i wskazówki

Pomysły na dekoracje edukacyjne i instrukcje dotyczące rękodzieła

Niezależnie od tego, czy planujesz i organizujesz przyjęcie, czy tylko uroczyste śniadanie na wielki dzień swojego dziecka, nie powinno zabraknąć odpowiedniej dekoracji do szkoły, która wprawi wszystkich w odpowiedni nastrój. W końcu dla dziecka rozpoczyna się nowy etap życia, który jest bardzo ekscytujący nie tylko dla dziecka, ale także dla wszystkich jego bliskich i należy go odpowiednio celebrować. Nie ma znaczenia, czy świętujesz małe przyjęcie w małym gronie w domu, w restauracji, parku czy gdziekolwiek indziej, dekoracje na przyjęcie do szkoły pomagają zapewnić, że pierwszoklasista poczuje się celebrowany i dumny z siebie i z siebie, nadchodzi odpowiedni nastrój. Ale jak osiągnąć idealną dekorację startową? Za chwilę Ci to pokażemy!

Szkoła dekoracji – kiedy świętować?

Ładne pomysły na dekoracje na przyjęcie szkolne z typowymi materiałami szkolnymi, takimi jak ołówki i książki

Zwykle rodzina świętuje po pierwszym dniu szkoły. W szkole organizowany jest mały festiwal, aby powitać wszystkich nowych uczniów. Następnie wchodzą na chwilę z nauczycielem do środka, gdzie oprowadzają ich po klasie i mogą poznać wszystkich swoich kolegów z klasy. W większości przypadków pierwszy dzień szkoły już się skończył, a przyjęcie jest obchodzone z przyjaciółmi i krewnymi, którzy mogą następnie pogratulować nowemu dziecku w wieku szkolnym.

Prosta dekoracja do szkoły na rodzinne śniadanie z kulą ziemską i sześciokątnymi talerzami

Oczywiście można też zorganizować świętowanie z wyprzedzeniem, np. w niedzielę przed pierwszym dniem szkoły lub rano podczas śniadania, jeśli starczy czasu. W takim przypadku możesz wykorzystać imprezę z dekoracją zapisów do szkoły, aby dać dziecku wszystko, czego potrzebuje do szkoły: tornistry, torby na siłownię, długopisy i piórniki, linijki i inne przybory szkolne, ale także zeszyty i podręczniki.

Pomysły na dekoracje do szkoły

Drewniana girlanda w formie ołówków do dekoracji ścian na uroczystości

Na szczęście w dzisiejszych sklepach imprezowych lub rzemieślniczych można znaleźć coś odpowiedniego na każdą okazję. A to, czego nie możesz znaleźć w sklepach, zwykle odkrywasz po szybkim wyszukiwaniu w Internecie lub możesz to zrobić samodzielnie. Ale jak osiągnąć idealny start-up dekoracji? Cóż, w zasadzie można użyć wszystkiego, co jest związane ze szkołą: tablica, kreda, litery, cyfry, książki i długopisy to tylko kilka przykładów. Dostępne są konfetti w formie liter, które można rozłożyć na stole jako ozdoby stołu. Można z niego również zrobić girlandę jako ozdobę na zapis do szkoły. Jabłko było kiedyś tradycyjnym prezentem dla nauczyciela i dlatego jest również symbolem pierwszego dnia w szkole.

Kandyzowane jabłka jako przekąska i tablica jako tło z ołówkową girlandą

Nawiasem mówiąc, możesz samodzielnie wykonać dekorację na start-up za pomocą wszelkiego rodzaju materiałów szkolnych. Linijki można powiesić na ścianie lub rozłożyć na stole, wazony można zaprojektować za pomocą kolorowych ołówków lub ołówków, a książki ułożone jedna na drugiej (np. przyszłe podręczniki szkolne nowego ucznia) można wykorzystać do podniesienia określonego przedmiotu i w ten sposób zaprezentuj to lepiej.

Kolorowa dekoracja start-upowa z hasłem art dla ulubionego tematu

Czy dziecko miało jakiś ulubiony przedmiot w przedszkolu lub jakieś hobby i preferencje w przedszkolu? Wtedy możesz również użyć tego jako tematu na przyjęcie szkolne. Na przykład Twoje dziecko pasjonuje się malarstwem, wybierz rysunek jako motto na przyjęcie do szkoły i użyj palet, pędzli, płótna itp. do dekoracji szkolnej.

Dekoracja szkolna na stół z linijką bieżnika, papierową tabliczką w kolorze czerwonym i szkolnym autobusem

Zapraszamy również do szukania odpowiednich tekturowych naczyń, które można wykorzystać do dekoracji szkolnej DIY. Dobrym przykładem są talerze w kształcie jabłek na powyższym obrazku, do których wystarczy dodać łodygę i kartkę zielonego papieru. Możesz też wymyślić coś ciekawego do kubków do picia. Ważne jest jednak, aby to wprowadzenie do dekoracji nie przeszkadzało w piciu.

Zaplanuj szkolną imprezę plenerową ze stołem dla gości i stołem deserowym w kolorach tęczy

Farbami tablicowymi używaj wszędzie tam, gdzie chcesz i pomaluj na przykład kubki, szyldy lub inne ozdoby i akcesoria, aby móc pisać po nich markerami kredowymi. Możesz również imitować tablicę, używając czarnego obrusu. Małe tablice, ponieważ kiedyś były używane zamiast zeszytów, świetnie sprawdzają się również jako prezenty dla gości, które można umieścić na lub na każdym talerzu.

Stożek szkolny

Wykorzystaj rożek szkolny jako prezent dla ucznia, a także do dekoracji

Szyszka szkolna, znana również jako rożek cukrowy, jest prawdopodobnie najważniejszym atrybutem świeżo upieczonego pierwszoklasisty. Możesz je kupić gotowe lub możesz je samodzielnie majstrować przy pomocy szablonów do druku i indywidualnie projektować. Jak sama nazwa wskazuje, cukierka nie może zabraknąć w torebce z cukrem. Ale jest też miejsce na inne drobne upominki. Można w nim więc schować długopisy i inne rzeczy do szkoły. Pamiętaj, aby przechowywać cięższe rzeczy na dole, a lżejsze na górze, aby nic nie zostało zmiażdżone. Jeśli jest mniejsze rodzeństwo, nie zapomnij przygotować dla każdego mniejszego woreczka z cukrem.

Ale szyszki szkolne są nie tylko bardzo praktyczne do tego celu. Ponieważ są one typowym symbolem zapisów do szkoły, możesz oczywiście wykonać również ozdoby do zapisów do szkoły. Nie ma znaczenia, czy w 3D, czy w 2D. Z rożków cukru można zrobić girlandę lub ozdobić stół tu i ówdzie, powiesić grupami na oknie lub lampie lub w inny sposób posłużyć jako dekoracja na przyjęcie.

Dekoracja ciasta na zapis do szkoły

Słodkie babeczki z książkami jako ozdoba z kremówki na przyjęcie do szkoły

To, co dotyczy reszty dekoracji na pierwszy dzień szkoły, oczywiście dotyczy również tortu, babeczek czy innych deserów. Wszystkie wymienione motywy i symbole nadają się do ozdabiania ciast. W zależności od tego, jak kreatywny i utalentowany jesteś, jeśli chodzi o dekoracje do ciast, możesz tworzyć różnorodne rzeczy z fondantem. Co powiesz na książki, maleńkie tabliczki lub domowe jabłka?

Pomysł na udekorowanie babeczek literami jako etykietami

Jeśli chcesz, aby było to mniej skomplikowane, możesz również formować lub wycinać proste litery i cyfry. Dekorację tortu na zapisy do szkoły można również wykonać z papieru. Małe etykiety z alfabetem i przyklejone do szaszłyków lub słomek można łatwo przykleić do małych ciastek. To także oryginalne, szybkie i łatwe umieszczanie linijek, ekierek, kątomierzy i pisaków w tartaletkach czy tortach. Przede wszystkim kredki i kredki należy zawinąć w folię lub coś podobnego (część, która zostanie przyklejona do deseru), w przeciwnym razie mogą mięknąć pod wpływem wilgoci.

Zapisy do szkoły Ozdoba na ciasto - stwórz szkolny autobus lub dowolny inny motyw z babeczek i kremu

Innym ciekawym pomysłem jest taki autobus szkolny, który jest zaprojektowany z kilku babeczek i kremu a następnie pomalowany glazurą. Oczywiście możesz też zaprojektować inne motywy dla takiego start-upu. Ponownie odpowiednia jest rożek cukru, tablica, jabłko lub kilka liter i cyfr. Twoja wyobraźnia jest granicą. Użyj dowolnego przepisu na babeczki i kremu do wyboru.

Edukacja, w której kolory?

Dekoracja szkolna dla dziewczynek z girlandą imprezową w kolorze różowym i żółtym z literami i autobusem szkolnym

Prezentowane w galerii pomysły na dekoracje składają się z neutralnych kolorów, które można wykorzystać do dekoracji zapisów do szkoły zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Ale jeśli wolisz dekorację imprezową bardziej związaną z płcią, możesz oczywiście użyć również pasujących kolorów. Na przykład dekoracja do szkoły w kolorze różowym, liliowym, różowym i innych delikatnych kolorach jest świetna dla małych księżniczek, podczas gdy niebieski i zielony są ponownie bardzo odpowiednie do dekoracji szkolnej dla chłopca. Najlepiej jednak zastosować co najmniej dwa, a jeszcze lepiej trzy odcienie, aby uzyskać ciekawą i urozmaiconą grę kolorów.

Dekoracja zapisów do szkoły z alfabetem, globusem i pysznymi ciastami

Rzuć okiem na kilka świetnych pomysłów na dekoracje do szkoły w poniższej serii zdjęć i daj się zainspirować lub skopiuj swoje ulubione pomysły. Przed przystąpieniem do planowania i realizacji zalecamy również przeszukanie Internetu w celu znalezienia odpowiednich gotowych produktów. W ten sposób możesz uprościć przygotowanie i poświęcić więcej czasu na domowe dekoracje. Nawiasem mówiąc, dzieci mogą również pomóc przy rękodziełach!

Pomysł na spakowanie długopisów jako prezentów dla dziecka w wieku szkolnym

Instrukcja rękodzieła do dekoracji zapisów do szkoły za pomocą pisaków i papieru toaletowego

Zabawne torby popcornowe ze szkolnymi motywami - książeczki z jabłkami, kredkami, autobusem szkolnym i ołówkiem

Czarny obrus imituje tablicę i podkreśla kolorowe papierowe talerze i dekoracje stołu

Taca z farbą tablicową, kosz z przekąskami i piękne dekoracje na stół deserowy

Dekoracja ciasta z jabłkami z kremówki i girlandą z ciasta

Stolik deserowy z tablicą, mlekiem i przekąskami dla gości imprezy

Pomysł na dekorację z tablicą na plan lekcji i torebką z cukrem na biurku

Dekoracja zapisów do szkoły w jasnych kolorach i pysznych deserach do przekąsek

Stwórz własne tabliczki dekoracyjne jako zapis do szkoły z motywami odpowiednimi dla szkoły

Rustykalna dekoracja do szkoły w stylu retro z drewnianymi pudełkami, schowkiem i ołówkami

Oryginalny bufet w formie żółtego szkolnego autobusu jako pomysł na ozdobę pierwszego dnia szkoły

Zaskocz pierwszoklasistów i wszystkich gości dekoracjami DIY

Udekoruj pyszny bufet warzywami i przekąskami w różnych kolorach

Zrób jabłka i inne owoce z lampionów do dekoracji przyjęcia do szkoły?

Poszukaj w Internecie ozdobnych talerzy papierowych z odpowiednimi motywami na start-up