Dom i ogród

Treehouse Djuren – ponadczasowa przestrzeń między dwoma dębami

Designerska marka Garden Oak House w kształcie jajka Djuren

Posiadłość leśna w północnych Niemczech oferuje weekendowy wyjazd dla własnej rodziny. Chodzi o Domek na drzewie Djuren zaprojektowany przez Baumrauma. Między dwoma dębami stoi domek na drzewie w kształcie jajka z eliptycznymi oknami i kremowobiałą fasadą. Wystrój wnętrz charakteryzuje się wygodną strefą spania i wypoczynku pokrytą szarym filcem wełnianym. Duże okna, bezpośrednio nad częścią wypoczynkową i wypoczynkową, oferują wyjątkowy widok na krajobraz lasu lub ogrodu.

Treehouse Djuren – zrównoważona architektura

Zdjęcie przez: Alasdair Jardine

Domek na drzewie-Djuren-jajko-architektura-drewno dębowe

Obciążenie pionowe tego Domek na drzewie Djuren jest wsparty na stalowych palach i przedstawiony jako układ statyczny. Zrównoważony typ architektury, który stoi między dwoma dębami.

Balkon na dwóch poziomach – przy domku na drzewie Djuren

eliptyczny-kształt-okno-kremowy-biały-kolor

Domek na drzewie Djuren wznosi się na wysokości 5,6 metra i wchodzi się po nim dwoma schodami, które również są oddzielone niskim tarasem i prowadzą do raju wykonanego z dębu. Na drugim pokładzie znajdują się drzwi wejściowe z podniesionej drewnianej miski.

Nowoczesne i tradycyjne jednocześnie

Dąbowy domek Djuren w kształcie jajkaWypolerowana i kremowobiała struktura zewnętrzna w kształcie jajka kontrastuje z drewnianymi pokładami, które przypominają statek.

Konstrukcja nośna

Taras-na-3,8-metra-domek-na-5,6-metra-wysokości

Niewielka posiadłość mieszkalna jest podparta czterema stalowymi palami i przymocowana do dwóch dębów. Dwa dęby również dźwigają ciężar tarasów. Połączenie lin i stalowych pasów podtrzymywanych przez drzewo.

Projekt wnętrza i zewnętrza

Okładzina z blachy ocynkowanej-szkło akrylowe powlekane stalą nierdzewną

Kremowobiałe końce owalnej skorupy kontrastują z tarasami, które wykonano z lokalnego dębu i dachem z blachy ocynkowanej. Zaokrąglone okno jest częścią frontowej elewacji, która również oferuje widok na przyrodę. Dwa tarasy są przymocowane bezpośrednio do drzewa za pomocą wyjątkowo grubych stalowych lin i lin.

Ponadczasowa i przytulna atmosfera

Owalne okno domku na drzewie Djuren

Wnętrze składa się z części wypoczynkowej i wypoczynkowej, które są pokryte miękkim filcem wełnianym. W frontową fasadę domku na drzewie wbudowane jest łukowe okno.

Okna i drzwi

Drewniana podłoga-owalny-kształt-drzwi-białe-ściany-oświetlenie

Domek na drzewie Djuren daje możliwość cieszenia się widokiem na zewnątrz przez różne drzwi i okna. Eliptyczny kształt okna określa również jajowatą skorupę domku na drzewie.

Plan budowy i projekt budowlany

Blueprint domek na drzewie Informacje o projekcie Djuren

Domek na drzewie Djuren znajduje się w Groß Ippinger w północnych Niemczech. Zastosowano drewno dębowe, a tarasy mają wysokość 3,6 i 5,6 metra; ostatnia wysokość odnosi się również do wnętrza Bauhausu. Powierzchnia mieszkalna wynosi 10,6 mkw., a taras 16,4 mkw. Zdjęcia przedstawia Alasdair Jardine.

Wznoszenie bokiem

Schody tarasowe dębowe

Widok z prawej

Plan - zastosowanie schodów - domek na drzewie

Widok z tyłu

Pokój na drzewie Niemcy Dom na drzewie Djuren