Dom i ogród

Przydatne wskazówki, jak posadzić grządkę warzywną jesienią

Stwórz grządkę warzywno-zbiory-bakłażan-brokuły

To, że robi się coraz chłodniej, nie oznacza, że ​​musisz przestać pracować w ogrodzie. Wykorzystaj czas pozostały do ​​zimy i zasiej warzywa odpowiednie na jesień. Oto kilka pomocnych wskazówek, gdy upadniesz stwórz plaster warzywny Móc.

Stwórz grządkę warzywną: ciesz się świeżymi warzywami jesienią

Stwórz grządkę warzywną podniesioną-kapustę-kwiaty-studenckie-drewno-kwiaty

Jesienią Utwórz plaster warzywny jest korzystny z kilku powodów. Jednym z nich, jak można się domyślić, jest to, że dostajesz świeże warzywa do gotowania. Ale są też inne powody, dla których najprawdopodobniej spodoba ci się ogrodnictwo. Na przykład w chłodniejszych miesiącach chwasty nie rosną tak szybko i w tak dużych ilościach jak latem. W związku z tym oznacza to mniej pracy. Podobnie szkodniki, z którymi musisz walczyć, stają się mniej. Czas spędzony w ogrodzie skraca się również dzięki częstszym opadom deszczu i oszczędzasz pieniądze na podlewanie.

Tworzenie grządki warzywnej: co w tym czasie dobrze rośnie w ogrodzie?

a-zagon-warzywny-tworzy-kapusta-ogrodowa-rosliny-zdrowe-odzywienie

Wiele warzyw woli chłodniejsze miesiące i w tym czasie lepiej rośnie. To zawiera:

 • Marchew
 • szpinak
 • Jarmuż
 • brokuły
 • Sałata
 • kalafior
 • czosnek
 • szalotki
 • por
 • rukola
 • Cykoria

Tworzenie grządki warzywnej – kiedy jest na to odpowiedni czas?

łata-warzywna-tworzenie-sałatka-roszpunka-projektowanie-ogrodów-hobbystyczni ogrodnicy

Dowiedz się o odpowiednim czasie sadzenia warzyw i odpowiednich warunkach, w których odpowiednia roślina czuje się komfortowo. Jeśli możesz, spróbuj oszacować czas pierwszych przymrozków i odliczaj dni wstecz. Jeśli więc roślina dojrzewa przez osiem tygodni, posadź ją na osiem tygodni przed pierwszymi przymrozkami. W ten sposób Twoje warzywa będą wystarczająco energiczne, aby przetrwać mróz.

Stwórz plaster warzywny z nasion

a-warzywne-łóżko-tworzenie-nasion-saeen-ziemia-porady

Jeśli wolisz zasiać nasiona, wybierz warzywa, które potrzebują krótszego czasu do wzrostu. Jeśli trochę spóźnisz się z jesiennym ogrodem, możesz spróbować sadzić sadzonki lub sadzonki w ogrodzie. Możesz je łatwo zdobyć w centrum ogrodniczym. Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o właściwych krokach i procedurach.

Sposób sadzenia warzyw

Jesienny ogród dojrzałe dynie-zasadź świeże warzywa w ogrodzie-mieć

Aby dobrze przygotować grządkę dla nowych roślin, usuń chwasty i wszelkie rośliny, które nie będą już owocować. Dodaj kompost i zaoraj ziemię.

Brukselka Brukselka Jesienne grządki z warzywami dbają o dojrzałe końcówki

Zasiej nasiona trochę głębiej niż latem. Dzięki temu będziesz wilgotny i chłodny. Ponadto, jako środek ostrożności, użyj trochę więcej nasion, aby zastąpić te, które nie wykiełkują. Gdy rośliny zaczną rosnąć, należy niektóre odrzucić, aby inne miały dużo miejsca do wzrostu.

Utwórz grządkę warzywną, dzieląc ją poprawnie

Sadzenie grządki warzywnej Prawidłowa pielęgnacja jesiennego sadzenia

Możesz jeden Utwórz plaster warzywny, dzieląc go odpowiednio. Podziel go na małe kwadraty o wymiarach 30 x 30 cm, aby dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń. Każdy kwadrat przeznaczony jest dla konkretnej rośliny. Ale zwróć także uwagę na to, ile miejsca potrzebuje dana roślina do wzrostu. Na przykład można posadzić 16 cebulek w kwadracie, ale muszą one być oddalone od siebie o około 7 cm. Gdy rośliny zaczną rosnąć, dobrze jest dobrze zwilżyć glebę raz w tygodniu.

Chroń rośliny, zakrywając je

marchew ogrodnictwo – późnym latem – jesienią tworzą grządki warzywne

Aby uchronić rośliny przed warunkami atmosferycznymi, można je również przykrywać jedna po drugiej. Powinno to nastąpić zwłaszcza wtedy, gdy w nocy temperatury spadają poniżej 5 stopni. Materiał, którego używasz do pokrycia, powinien dobrze izolować, ale nie przegrzewać roślin. Dlatego folia plastikowa nie jest odpowiednia. Umieść osłonę na roślinach i zabezpiecz końce w ziemi.

świeże warzywa późnym latem i jesienią dynie kapusta marchew rzodkiewki

Jeśli upadniesz po raz pierwszy Utwórz plaster warzywny, zobacz to jako uruchomienie testowe. Ponieważ jesienna pogoda jest nieprzewidywalna, na początku możesz być rozczarowany. Ale nie rozpaczaj, ponieważ przy odpowiednim planowaniu i pielęgnacji możesz być zaskoczony świeżymi warzywami. Jako motywację wyobraź sobie przysmaki, które możesz później wyczarować z warzyw.

Jesienne porady dotyczące dojrzewania warzyw w ogrodzie warzywnym w ogrodnictwie

nasiona w doniczkach balkon porady ogrodowe warzywa

Uprawiaj szpinak w ogródku warzywnym w jesiennym grządce warzywnej

hobbystyczne porady ogrodnicze tworzą jesienne łaty warzywne z nasionami

Uprawiaj rzodkiewki w ogrodzie, kiedy jest odpowiedni czas, jesienne warunki sprzyjające