Dom i ogród

Pielęgnacja hortensji – co musisz wiedzieć o pięknych kwiatach

Hortensje pielęgnacja ogrodu projekt-biały-kwiat-fontanna

ten Pielęgnacja hortensji jest w rzeczywistości bardzo prosta. To roślina o setkach kwiatów. Piękne, kolorowe, duże liście, ciekawy wygląd – to wszystko sprawia, że ​​ten kwiat jest najbardziej popularny wśród ogrodników.

Hortensja (hortensja) należy do rodziny roślin liczącej ponad 100 członków. Są bardzo różnorodne, obecnie rosną odmiany, pnące, zimozielone i odporne na zimno, hortensje – karły, czy olbrzymy. Pochodzą z Himalajów, Ameryki Północnej lub Południowej, Azji Środkowej i Wschodniej.

Pielęgnacja hortensji – porady i wskazówki dla początkujących

Hortensje pielęgnacyjne doniczka-roślina-dekoruj-taras na dachu

ten Pielęgnacja hortensji  jest proste. Kwiat ma duże owalne liście z ząbkowanymi krawędziami. Kwiaty są charakterystyczne. Mają małe kwiaty w środku i większe liście na krawędziach. Kolory to różowy, fioletowy, niebieski, czerwony. Istnieją również hortensje w kolorze białym i kremowym lub dwukolorowe. Warto wiedzieć, że kolor tych kwiatów zależy od jakości gleby. Kwiaty hortensji są różowe, gdy gleba jest zasadowa, a niebieskie, gdy jest kwaśna.

Pielęgnacja hortensji – jaka gleba ?

pielęgnacja hortensji fioletowo-różowa-donica-taras-ogrodowy

Jeden Pielęgnacja hortensji jest proste. Ma wytrwałość i nie potrzebuje żadnych specjalnych warunków. Preferuje gleby gliniaste, bogate w składniki odżywcze, obojętne i niekwaśne. Gleba alkaliczna nie jest zalecana, ponieważ może powodować choroby.

Pielęgnacja hortensji wymaga wody. W zależności od rodzaju rośliny potrzebuje mniej lub więcej słońca. Najlepiej rosną kwiaty chronione przed wiatrem.

Cięcie hortensji – kiedy i jak

hortensja-pielęgnacja-krzaki-ogrodowe-niebieskie-kwiaty

Większość hortensji wymaga częstego przycinania. Ale nie musisz przesadzać. Abyś zawsze mogła sprawiać roślinie przyjemność swoimi kwiatami, opiekuj się i usuwaj martwe kwiaty, aż pojawią się pierwsze zdrowe, nowe kwiaty. Jeśli gałęzie są zbyt gęste, możesz przyciąć kilka starych. Ale bądź ostrożny – jeśli przycinasz roślinę, kontakt ze skórą może spowodować podrażnienie skóry.

Hortensje w różnych kolorach

hortensja-pielęgnacja-niebiesko-fioletowa-ścieżka-łóżko

Hortensja rozmnaża się wiosną z nasion, a jej wygląd jest zróżnicowany. Wyglądają bardzo ładnie, w grupie lub w pojedynkę. W zależności od wielkości mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi gatunkami do dekoracji domu. Pielęgnacja hortensji jest warta zachodu, zwłaszcza w przypadku gatunków pnących, które są niezwykłe. Można łączyć różne odmiany tej rośliny i używać jej jako ozdoby w domu.

Najczęściej spotykane hortensje są kuliste z dużymi kwiatami. Do Europy przybyli w XVIII wieku z Japonii. Ku naszemu wielkiemu ubolewaniu, za bardzo kochały ciepło i na początku powinny być uprawiane tylko jako rośliny domowe. Później pojawiły się różne rodzaje kwiatów, które również dobrze nadawały się na zewnątrz.

Najsłynniejszy gatunek hortensji

Kwiaty doniczki trawa chińskie wazony wiosenny nastrój

Najczęściej spotykasz:

H. macrophylla, H. horticula – to krzew o jasnozielonym kolorze i kulistych kwiatach. Gatunek ten ma wielu przedstawicieli – Quadricolor, Grandiflora, Lilacina. Perfecta, Nigra i Altona.

H. Panculata – jest bardzo piękna, ma duże piramidalne kwiaty. Na początku są białawe, potem ich kolor staje się znacznie intensywniejszy. Rosną szybko, a pielęgnacja hortensji będzie dla Ciebie łatwa. Najpopularniejsze typy to Unique, Floribunda, Granifora, White Moth.

H. arborescens – kwiat ma duże biało – kremowe kwiaty, które kwitną od maja do września i dorastają do ponad 2,5 m.

H. serrata – kwiaty są duże i okrągłe. Krwawienia od wczesnego lata do późnej jesieni. Uwielbia słońce i osiąga wysokość 1,2 m.

Jak pokolorować hortensje na niebiesko?

niebieski biały kolor ekran prywatności ogród w stylu wiejskim

H. aspera sargentiana, H. villosa – zachwyca miękkimi, jasnozielonymi liśćmi o średnicy do 30 centymetrów. Wewnętrzne kwiaty są fioletowe, otoczone jasnoróżowymi pierścieniami. Pszczoły uwielbiają te kwiaty i często je odwiedzają. Prawdziwe piękno tej rośliny ujawnia się latem. Rozmiar waha się do 4 metrów.

H. anomala petiolaris – jest gatunkiem pnącym, uwielbia cień. Kwitnie krótko – tylko kilka tygodni, ale zielone liście dodają jej atrakcyjności do końca sezonu.

H. Quercifolia – liście tego dwumetrowego krzewu przypominają drzewo. Zimą wyglądają fioletowo i beurdox. Kwitnie latem – biały.

ten Pielęgnacja hortensji ma wiele opcji. Jeśli gleba w twoim ogrodzie jest obojętna i chcesz, aby twoje kwiaty zmieniły kolor na fioletowo-niebieski, dodaj do gleby siarkę lub siarczan glinu. Może to spowodować, że twoje krzaki zakwitną w połowie na różowo, w połowie na niebiesko. Inną starożytną metodą uprawy niebieskiej hortensji jest zakopywanie starych, prażonych paznokci w pobliżu ich korzeni.

Porady dotyczące pielęgnacji wazonów pomysły świeże kwiaty czajniczek

Byliny wodne mają kamienne płyty w kształcie ogrodu

Hortensje niebieskie pachnące kwiaty biała fasada domu

pachnące kwiaty liliowe byliny byliny rośliny

Hortensja doniczka ceramiczne piękne pomysły na dekoracje ogrodowe

Hortensje niebieski kolor wiosenny kształt ogrodu

Drewniane meble kamienne podłogi hortensje tarasowe

rustykalne hortensje różowe ceramiczne wazony rośliny doniczkowe