Dom i ogród

Oranżeria do zamieszkania jako przedłużenie domu dla jasnej atmosfery

ogród zimowy do salonu jadalnia-meble drewniane-nowoczesne-eames-szare

Przytulny „Dom Studiów” znajduje się w Anglii i został przeprojektowany przez doświadczony zespół z pracowni 30 Architects. Ponieważ prywatny dom ma służyć przede wszystkim pracy twórczej i nauce, został wyposażony w wiele wygodnych mebli. Istnieje również przyjazna atmosfera, którą tworzy wiele okien i jest idealna do pracy. W tym celu przeprowadzono rozbudowę domu, w którym powstał praktyczny ogród zimowy do zamieszkania. Możesz dowiedzieć się więcej w formie zdjęć poniżej.

Oranżeria do życia do użytku w pomieszczeniach

ogród zimowy do salonu-projekt-nowoczesny-świetlik-kuchnia-cegła

Meble w ogrodzie zimowym są nowoczesne i stylowe. Znajduje się tu wygodna część wypoczynkowa z kanapą, a także jadalnia z drewnianym stołem i ciekawą mozaiką różnych krzeseł, z których niektóre charakteryzują się stylem retro, w tym modne krzesła Eames. W zasadzie meble i dekoracje są raczej proste-

ogród zimowy do życia kuchnia-blat-beton-drzwi-składane-okno frontowe

W skład mebli do ogrodu zimowego wchodzi również zabudowana meblościanka z szafką i półkami. Na zewnątrz ogrodu zimowego znajduje się kuchnia, która jest nie mniej imponująca. Posiada ścianę i wyspę kuchenną wykonaną z białej cegły, co dodaje przytulności nowoczesnemu i prostemu wnętrzu.

ogród zimowy-salon-schody-wąskie-żółte-akcenty-szara-farba-ściana

Nowa dobudówka została również wykorzystana do umieszczenia schodów na drugie piętro. Zrobiono to dość wąsko, aby pomieścić komorę z jednej strony. Chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na szklany dach ogrodu zimowego, który świetnie przyczynia się do jasnego i przyjaznego wnętrza.

ogród zimowy-dzienna-sztuka-fototapeta-kolorowa-kolory-boczny-stolik-roslina-domowa

Nie brakuje też dzieł sztuki i oczywiście ogrodu zimowego do zamieszkania. Tłem dla tego obrazu, który składa się z dwóch części, jest szary kolor ściany, co sprawia, że ​​obraz o jasnych barwach nabiera własnego charakteru. Akcenty kolorystyczne można znaleźć w całym domu. Tę rolę odgrywa głównie żółty kolor.

ogród zimowy-salon-gabinet-pomysł-biurko-ściana-wnęka-półka-żółte-krzesła

Świetnym tego przykładem jest gabinet, w którym znajduje się żółte krzesło Eames i praktyczny stołek. Ciekawa jest struktura pomieszczenia. Ma nie tylko spadzisty dach, ale także wnęki ścienne, które są wyposażone w półki, dzięki czemu stają się praktycznymi półkami. Duże okno zapewnia wystarczającą ilość światła.

ogród zimowy-salon-sypialnia-łóżko-szare-tapicerka-kominek-ramka-na-antyku

Istnieje również stylowe pomieszczenie na zewnątrz ogrodu zimowego do zamieszkania w pozostałych salonach. Innym przykładem jest sypialnia z dużym łóżkiem tapicerowanym w kolorze szarym. Tutaj ściany zdobi biała farba, a gdzieniegdzie na ścianach można znaleźć subtelne i stylowe dekoracje. Wreszcie, fotel bujany Eames zapewnia również przytulność.

ogród zimowy-salon-sypialnia-pokój dziecięcy-drewniana-podłoga

Podobnie jest z pokojem dziecięcym. Jak w prawie wszystkich pokojach, podłoga jest drewniana. Jest to również zaprojektowane z owczej skóry, która zapewnia idealną powierzchnię do zabawy. W pokoju dostępny jest również kominek. Zakrzywiona ściana nadaje pomieszczeniu ciekawą strukturę, a różne dodatki dodają koloru.

ogród zimowy-salon-łazienka-projekt-monochromatyczna-mozaika-szara-wanna

Neutralny design można znaleźć w łazience. Z wyjątkiem sufitu jest w całości wykonany z szarej mozaiki. We wnękę wbudowano wannę, która dzięki zasłonie prysznicowej może służyć również jako prysznic. Zauważalne jest również duże okno, które w większości łazienek jest albo dość małe, albo całkowicie nieobecne.

Oranżeria do zamieszkania – ogród i teren zewnętrzny

ogród zimowy-salon-taras-ogród-podłoga drewniana-nasadzenia-ochrona prywatności

Można również cudownie uczyć się, pracować lub odpoczywać w małym ogródku i na tarasie, który znajduje się bezpośrednio przed ogrodem zimowym do zamieszkania. Z tego powodu z części dziennej masz również wspaniały widok na zewnątrz. Taras jest prosty i zaprojektowany z wyblakłego drewna, a ogród jest pełen roślin.

ogród zimowy-salon-ogród-altana.domek na drzewie-plac zabaw-dzieci-huśtawka

W ogrodzie znajduje się również mały plac zabaw dla dziecka. Obszar ten jest również wyposażony w niebieską huśtawkę z rattanu. Z drugiej strony sztuczna murawa jest łatwa w pielęgnacji i doskonale nadaje się do zabawy dla dzieci. Huśtawka jest idealna na relaks lub czytanie, a Ty możesz cieszyć się piękną pogodą i naturalnie wyglądającym ogrodem.

ogród zimowy-mieszkanie-anglia-fasada-ceglane-okno-schody-ogród frontowy

Tutaj możesz zobaczyć fasadę z obszarem wejściowym. Dom jest starym budynkiem w zabudowie murowanej w zabudowie szeregowej. Podobnie jak ogród na podwórku, mały ogródek od frontu jest ładnie zaprojektowany z roślinami i nie tylko wita gości, ale także cieszy oczy spacerowiczów i innych przechodzących osób.

Zaprojektowane przez Studio 30 Architekci.