Dom i ogród

Modern Gardens – 12 trendów prezentowanych na Chelsea Flower Show 2016

Nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów - trendy - rzeźba ogrodowa - sztuka ogrodowa - staw

Co roku w stolicy Wielkiej Brytanii odbywa się największa na świecie wystawa kwiatów, Chelsea Flower Show. Pięć dni w maju na powierzchni 4,5 ha będzie pomysłowe nowoczesne ogrody prezentowała i egzekwowała najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów. Uzyskaj inspirację i wskazówki dotyczące swojego ogrodu z mekki projektowania ogrodów.

Nowoczesne ogrody – projektowanie ogrodów w oparciu o najnowsze trendy pokazane na Chelsea Garden Show 2016

Nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów - trendy - ścieżka ogrodowa - kolorowe - rzeźba ogrodowa

Projektanci ogrodów z Anglii i nie tylko prezentują swoje umiejętności i tworzą senne krajobrazy, które powstały niczym ze świata marzeń Alicji. Ale tajemnica powinna zostać ujawniona – w czasie wystawy wszystkie rośliny są w szczytowej formie i wszystkie pięknie kwitną obok siebie, choć niektóre odmiany mają inny czas kwitnienia.

Nowoczesne ogrody – 12 inspiracji na atrakcyjne aranżacje ogrodów oparte na najnowszych trendach

Nowoczesne ogrody-ogrody-trendy-rośliny-trawnik-dywan-stal corten

Oprócz elementów konstrukcyjnych i konstrukcyjnych w ogrodzie angielskim, nasadzenia obejmują rzeźby i dzieła sztuki ogrodowej wykonane z różnych materiałów. Stal Corten i beton wyróżniają się jako materiały o najwyższym trendzie w 2016 roku. Na poniższych zdjęciach są one bardzo różnie interpretowane.

Nowoczesne ogrody z rzeźbami ogrodowymi

nowoczesny-ogród-ogród-trendy-projektowanie-betonowy-art-kominek-ogrodowy

W ogrodzie ważną rolę odgrywają ścieżki ogrodowe. Zapewniają strukturę i oczywiście doskonały dostęp do każdego zakątka na zewnątrz. Beton czy cement staje się popularnym materiałem ze względu na swój nowoczesny wygląd i trwałe właściwości. Płyty betonowe można układać jako bloki budowlane, a także stosować do osłony żaluzji tarasowych.

Nowoczesne ogrody na dachu

nowoczesne-ogrodnicze-trendy-krajobrazowe-dachowe-ogrodowe-zazielenienie-garazu

Bogactwo pomysłów prezentowanych na targach ogrodniczych nie zna granic. Jednym z przykładów jest zielony garaż. Zielone dachy i ozdobne lasy sadzone stopniami w połączeniu z głazami i mchem tworzą świat, w którym spotykają się dwie kultury. Ten charakterystyczny projekt ogrodu można opisać jako europejską interpretację z korzyścią dla ogrodu azjatyckiego.

Nowoczesne ogrody i bezpośredni dostęp przez sięgające od podłogi do sufitu drzwi tarasowe

nowoczesny-ogród-ogrodnictwo-trendy-domek-ogrodowy-przeszklenia-ogrodu na dachu

W Anglii dużą wagę przywiązuje się do naturalnego projektowania ogrodów. Ten motyw przewodni można dostrzec także w każdym z przedstawionych nowoczesnych ogrodów. W każdym razie nie oznacza to, że rośliny rosły chaotycznie lub rosły same. Każda odmiana potrzebuje innego miejsca i kwiatów. Rośliny ułożone są obok siebie w taki sposób, aby o każdej porze roku tworzyły piękny obrazek.

Nowoczesne ogrody na zboczu wzgórza

nowoczesne-ogrody-ogrodowe-trendy-projektowe-bujne-tarasowe-zbocze-kortenowe

Ogrody na zboczu wzgórza zwykle nie są zbyt pożądane, ale dla miłośników ogrodów – prawdziwe marzenie. Stwarza to idealne warunki do udanego projektu ogrodu tarasowego z różnymi obszarami i rodzajami roślin. Pole, na którym hobbystyczny ogrodnik może rozwijać swoją wyobraźnię.

Nowoczesne ogrody i pergole – zastosowanie nowych materiałów

nowoczesny-ogród-ogród-design-trends-schody-corten-stalowce-alpinistyczne

Pergola w ogrodzie służy jako centrum projektowania na zewnątrz. Prostokątne drewniane pergole są naprawdę staromodne, ale nie można obejść się bez przytulności. Idealnym rozwiązaniem jest zmiana kształtu, a także urozmaicenie użytych materiałów. Pergola o okrągłym kształcie, drewnianej podłodze i stalowej konstrukcji może być dobrą alternatywą dla zwykłej.

Nowoczesne ogrody i sztuka ogrodowa

nowoczesny-ogród-ogrodowy-design-trends-brama-ogrodowa-corten-stal-drewno

Stal Corten, drewno, brąz – sztuka ogrodowa nie stawia granic. Nie liczą się elementy wystroju lub te, które nadają przestrzeni czysto dekoracyjny charakter. Projekt musi być po prostu odpowiedni i stylowo współgrać z resztą obiektów w ogrodzie.

Nowoczesne ogrody z oczkiem wodnym lub oczkiem wodnym

nowoczesne-ogrodnictwo-trendy-krajobrazu-drewno-dom-ogrodowy-staw-staw

Elementy wodne w nowoczesnym ogrodzie cofają się i są zastępowane przez stawy wszelkiego rodzaju i kształtu. Nowoczesne, a jednocześnie zaprojektowane bardzo blisko natury akweny wodne zapewniają spokojną, relaksującą atmosferę na zewnątrz, w prywatnej zielonej oazie. Trawy ozdobne i inne odmiany, które zwykle rosną w pobliżu wody w naturze, naprawdę nadają się do tego obszaru we własnym ogrodzie.

Nowoczesne ogrody i rośliny w donicach

nowoczesne-ogrody-ogrody-design-trends-ścieżka-ogrodowa-płyty-kamienne-ueppig

Rośliny w doniczkach i doniczkach również mogą wyglądać bardzo naturalnie. Wskazane jest, aby wybrać większe pojemniki, ponieważ zapewniają one po prostu większą swobodę. Pokryj powierzchnię podłoża ściółką lub jeszcze lepiej mchem, aby uzyskać naturalny wygląd. Poszukaj również tych rodzajów roślin, które są podobne do innych wolno rosnących i układaj doniczki etapami.

Nowoczesne ogrody z zadaszeniem patio i jadalnią

nowoczesny-ogród-ogród-projektowanie-trendy-taras-taras-zadaszenie-beton-stół-ogrodowy

Zadaszenie tarasu w ogrodzie ma kilka zalet. Przede wszystkim przestrzeń wewnętrzna jest poszerzona na zewnątrz i zachęca do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz. Dzięki odpowiednim meblom ogrodowym, w zależności od dostępnej wolnej przestrzeni, możesz stworzyć wymarzony nastrój.