Dom i ogród

Idylliczny projekt ogrodu we włoskim stylu na południowej Florydzie

Projekt ogrodu we włoskim stylu śródziemnomorskim i egzotycznymi roślinami

Te Projekt ogrodu we włoskim stylu to projekt Sanchez & Maddox Krajobraz w południowej Florydzie i zachwyca urokiem starego świata. Ozdobnym i praktycznym motywem przewodnim przy projektowaniu ogrodu są łuki z ogromnego żywopłotu wawrzynowego. Ta cudowna działka w kształcie klina ma 2000 metrów kwadratowych i jest dosłownie pochłonięta przez willę w stylu śródziemnomorskim. Należy do Terry’ego Rakolty i nie miała wątpliwości, czego dokładnie chciała w ogrodzie. „Chciałam czegoś uroczego, romantycznego, tajemniczego w stylu Starego Świata” – mówi. „Po prostu nie wiedziałem, jak to powinno działać, pomimo dużego domu na posiadłości”.

Projekt ogrodu we włoskim stylu autorstwa Sanchez & Krajobraz Madduksu

Projekt ogrodu we włoskim stylu Dom śródziemnomorski na południu Florydy Basen-w ogrodzie-żywopłoty Pomysły na ochronę prywatności

Ten pomysł na Projekt ogrodu we włoskim stylu kontynuował firmę Sanchez & Maddox dla architektury krajobrazu z siedzibą w Palm Beach. Znana jest ze stylowych połączeń klasycznych, europejskich elementów wystroju ogrodu z roślinami egzotycznymi i tropikalnymi. Nazywa ten autorski styl „cywilizowaną dżunglą”. Książka ich pracy, wydana w zeszłym roku przez Grayson Publishing, nosi tę samą nazwę.

Łuki żywopłotowe wykonane z lauru do włoskiego projektu ogrodowego

Projekt ogrodu we włoskim stylu Południowa Floryda architektura krajobrazu-projektowanie ogrodu żywe-żywopłot ochrona prywatności pomysły donice z terakoty-śródziemnomorski

Łuki żywopłotu, będące częścią projektu ogrodu w stylu włoskim, znajdują się z boku basenu, co wydaje się zarówno zapewniać mu więcej prywatności, jak i czyni go bardziej tajemniczym. Część krajobrazu została zaprojektowana w połowie lat 90., ale Rakolta nigdy nie była z niego naprawdę zadowolona. Kilka lat temu skontaktowała się z Jorge Sanchezem i Philem Madduxem, gdy fotografowała krajobraz północnych Włoch. Rezultatem było przeniesienie ich pomysłów do jednego Projekt ogrodu we włoskim stylu we własnym ogrodzie. „Usunęliśmy wszystkie ścieżki ogrodowe i niektóre rośliny” – mówi Sanchez. „Opuściliśmy basen i mały taras, nic więcej.”

Popraw widok i więcej prywatności

Palmy w krajobrazie ogrodowym w stylu śródziemnomorskim z żywopłotami basenowymi

Największym wyzwaniem dla projektu ogrodu w stylu włoskim był widok na wodę.Dom wygląda w kierunku zatoki Lake Worth, co jest cudowne, ale budynki na przeciwległym brzegu są jeszcze mniej. „Widok może być albo ładny, albo zwyczajny, w zależności od tego, jak został zaaranżowany” – mówi Sanchez. Potrzebne było tutaj sprytne rozwiązanie. Rakolta i jej mąż John mają inne nieruchomości w Nowym Jorku, Harbour Springs i Bloomfield Springs w stanie Michigan, a obecnie budują jedną w Aspen. Korzystasz z tej nieruchomości z ogrodami krajobrazowymi w stylu włoskim, jeśli chcesz uciec przed zimą. Często towarzyszy im czworo dzieci i czworo (wkrótce pięcioro) wnucząt i dlatego chcieli więcej prywatności w swoim ogrodzie. „Łodzie kotwiczą i patrzą prosto do ogrodu” – mówi. To był problem od samego początku, zwłaszcza gdy ogród był pusty i bezdrzewny.

Projektuj różne obszary

Stół ogrodowy projekt jadalni w śródziemnomorskich pomysłach na meble metalowe krzesła

Pergola owinięta bugenwillami pokrywa jadalnię. Właściciele nieruchomości chcieli także stołów na trawniku.

Podczas wycieczki nad jezioro Como we Włoszech Rakolta zauważył łuki utworzone z żywopłotów. Zasugerowała ten pomysł jako Projekt ogrodu w włoski styl za zbyt odkrywczy ogród. „Wszyscy wypowiadali się przeciwko temu argumentem: ‘Tak dużo zapłaciłeś za widok na wodę, dlaczego chcesz to teraz ukryć?’ Tylko Jorge powiedział ‘Dobry pomysł’”. Wawrzynowy żywopłot (Ficus retusa), z którego łuki zostały uformowane, rozciągają się na jedną trzecią 60-metrowego boku posiadłości zwróconego w stronę wody. Otacza również basen z dwóch stron. „Uzyskujesz widok na wodę bez eksponowania zbyt dużej części posiadłości, podczas gdy oko patrzy prosto na budynki” – mówi Sanchez. „Wydaje się to trochę tajemnicze”. Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim Wokół domu utworzono obszary o nieregularnych kształtach, które reprezentują kilka przestrzeni zewnętrznych, każda o innej charakterystyce. Najbardziej dramatycznym z nich jest aleja wysokich palm daktylowych, która oferuje rozległe widoki na wodę z frontowego wejścia do domu z włoskim krajobrazem. „Moim zdaniem przypomina katedrę” – mówi Rakolta, która planuje postawić długi stół w tej cichej okolicy.

Przytulne tarasy 

Projekt ogrodu-w stylu włoskim żywopłot-gatunki roślin tropikalnych-palmy

Zadaszona jadalnia na świeżym powietrzu w klasycznym europejskim stylu architektonicznym oferuje widok na trawnik przeznaczony do celów rozrywkowych. To kolejna uderzająca część nieruchomości i projekt ogrodu w stylu włoskim, który sprawia, że ​​nieruchomość jest jeszcze bardziej zapierająca dech w piersiach.

Ogród z kutego żelaza

Brama ogrodowa z kutego żelaza pomysły śródziemnomorski ogród ogrodowy krajobraz południowej Florydy

Jeśli od tego miejsca obrócisz się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, zobaczysz prostokątny basen „otoczony żywopłotem, który czyni go bardziej intymnym”, mówi Sanchez. Jadalnia na świeżym powietrzu w domu z widokiem na ogród jest „miejscem spotkań” dla rozrywki, mówi Rekolta. „Uwielbiam ustawiać stoliki na trawniku.” Wykładzina podłogowa z Coquina (wapień muszlowy), zadaszenie pergoli z bugenwilli i jasny kamień to elementy odpowiednie dla jednego Projekt ogrodu we włoskim stylu, ponieważ sprawiają, że okolica wygląda jak taras z pagórkowatego krajobrazu Włoch. Jest coś, co Rekolta uwielbia we włoskich ogrodach, jeśli chodzi o mały taras na nabrzeżu. „Istnieją różnice w poziomach”, mówi Maddox, ekspert od roślin tropikalnych, który współpracuje z Sanchezem od 1980 roku. „Taras opada od poziomu domu do ściany plaży. Ta różnica to tylko kilka stóp, ale stwarza iluzję, że jest ich o wiele więcej – wyjaśnia. „Wyglądasz przez okno konstrukcji i masz wrażenie, że znajdujesz się bezpośrednio nad wodą”, mówi Rakolta. „Czuję się jak w Wenecji”.

Tropikalna dżungla jako akcent we włoskim projektowaniu ogrodów

Włoskie pomysły na projektowanie ogrodów egzotyczne rośliny palmowe fontanny wodne

Lilie pokojowe otaczają kamienną fontannę i strumień. Zaprojektował je Terry Rakolta, właściciel nieruchomości z architekturą we włoskim stylu, we współpracy z Jorge Sanchezem. Fontanna znajduje się w „obszarze dżungli”, który wcześniej był podjazdem.

Rośliny żywopłotowe otaczają basen

Ogród z basenem żywopłotowym osłoną prywatności żywymi roślinami

Bugenwilla wspina się po ścianie, na której znajduje się ścienna fontanna. Obok tego, gdzie kiedyś był zdecydowanie za duży podjazd, Sanchez zaprojektował & Maddox to bujny obszar, który nazywają „dżunglą”. Tutaj klasyczna symetria i równowaga formalnej „strony wody” torują drogę do bardziej naturalnego stylu. Zamknięcie części dawnego podjazdu ozdobną żelazną bramą było „geniuszem” – mówi Rakolta. Centrum tego obszaru projektowania ogrodów w stylu włoskim stanowi drzewo figowe. Kręta ścieżka i tropikalne rośliny przypominają lasy deszczowe w Ameryce Południowej. Ten ogród czerpie niepowtarzalny zapach z kwiatów takich jak Ylang-Ylang (Cananga odorata) i Michelia champaca, krewna magnolii. „Wieczorem jest cudownie” – mówi Sanchez. „Zazwyczaj jeden lub drugi kwiat kwitnie, co czyni ten obszar bardzo romantycznym”.

Łukowata krata i pachnące kwiaty

Parawan ogrodowy z żywymi roślinami, żywopłotami-dużym, wysokim-pergolowym-basenem-trawnikiem

Lustra pośrodku łukowatych krat tworzą iluzję dużej głębi, przez co posiadłość wydaje się jeszcze większa.

Błękitna, wielkokwiatowa Thunbergia zwisa z góry, a różne palmy, helikonie (lub „Rhododendrony Florydy”, jak je nazywa Rakolta), imbir, orchidee w doniczkach, bananowce, winorośle i jaśmin tworzą tę część ogrodu z Krajobraz w stylu włoskim z tropikalnym zapachem i zalewowym tropikalnym przepychem. Nie wszystkie elementy w ogrodzie są typowym włoskim projektem ogrodu. Inspiracją dla Sancheza są również ogrody obok pałacu Alhambra z relaksującymi basenami, biczami wodnymi i małymi, prywatnymi obszarami, których początki sięgają IX wieku. Ogrody Andaluzji zostały historycznie zaprojektowane tak, aby „przyciągały wzrok”, jak mówi Sanchez, jednocześnie oferując magiczne przebłyski z jednego dyskretnego obszaru do drugiego podczas przechodzenia przez nie. Tak samo jest w ogrodzie Rakolty. „Możesz wybrać się na spacer i znaleźć różne krajobrazy” – mówi Maddox. – Nie widzisz wszystkiego na raz.

Włoski projekt ogrodu w południowej Florydzie od Sanchez & Krajobraz Madduksu

fioletowy kwiat ogrodowy inspirowany projektem ogrodu w stylu włoskim na południu florydy

Terry Rakolta wiedziała o tym dzięki swoim pomysłom na Projekt ogrodu we włoskim stylu dużo prosiłem, ale dostałem to. „Jestem bardziej niż szczęśliwa”, mówi. „Zanim przeprojektowaliśmy ogród, nie byłem tak entuzjastycznie nastawiony do domu. Teraz czuję miłość.”

Fontanna śródziemnomorska

Egzotyczny projekt ogrodu-w stylu włoskim-stwórz fontannę palmową

Dekoracja ogrodowa z lustrem

Projekt ogrodu efekt ściany bluszczu z egzotycznymi gatunkami roślin - w stylu włoskim

Zdjęcia: Robin Hill