Dom i ogród

Egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu i odpowiednia pielęgnacja

egzotyczne rośliny doniczkowe pomysły-wskazówki-pielęgnacja-dekoracja

Rośliny tworzą wspaniałą atmosferę. Wszyscy to wiedzą. Rośliny mogą pomóc, zwłaszcza zimą, kiedy powietrze w pomieszczeniu staje się zbyt suche z powodu ogrzewania. Ponadto poprawiają zawartość tlenu w powietrzu, a nawet usuwają z niego toksyny. Chcesz stworzyć własną dżunglę w swoim domu? Niż są egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu po prostu właściwy wybór.

Egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu i wskazówki dotyczące pielęgnacji

egzotyczny salon rośliny domowe łuk konopny dekorowanie stolika kawowego

Przygotowaliśmy listę popularnych roślin, których możesz użyć, aby wprowadzić tropiki do własnego domu. Ponadto chcielibyśmy zaoferować kilka przydatnych wskazówek pielęgnacyjnych, dzięki którym egzotyczne rośliny domowe do salonu gwarantują dobre samopoczucie. Jeśli nie ufasz sobie za bardzo, ponieważ jesteś początkującym pod względem roślin, nadal znajdziesz odpowiedni okaz. Przygotowaliśmy również egzotyczne rośliny pokojowe, które są szczególnie łatwe w pielęgnacji.

Egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu – Guzmania

egzotyczne rośliny do salonu bromelia-guzmania-żółty-vintage-krzesło

Dzięki ładnym kwiatom i częściowo kolorowym liściom gatunki Guzmania zachwycają jako egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu. Jak większość roślin tropikalnych jest stosunkowo mało wymagająca. Bardzo dobrze czuje się zarówno na słońcu, jak iw cieniu. Najlepiej podlewać letnią wodą, bo ładna roślinka lubi, bo jakże inaczej, ciepło bardzo. Ponieważ korzenie są stosunkowo małe, najlepiej umieścić wodę w rozecie. Zawsze powinna być w nim woda. Kwiaty mogą być żółte, czerwone, pomarańczowe lub różowe.

Drzewo mimozy

egzotyczny salon rośliny domowe mimoza-bonsai-różowo-kwitnąca

Drzewo mimozy (Albizia julibrissin) może mieć w pomieszczeniu wysokość do 2 metrów, szybko rośnie i emanuje czystą egzotyką. Liście są nie tylko wyjątkowo ładne, ale także zwijają się pod wpływem dotyku i wieczorem. Są też cudowne kwiaty, które wypełniają pomieszczenie przyjemnym zapachem. Egzotyczne rośliny domowe, takie jak ta, preferują słoneczne miejsce, ale czują się bardzo dobrze w półcieniu.

Trawa cypryjska

egzotyczne-do-salonu-do-domowych-roslin-cyperus-graeser-doniczka

Trawa cypryjska (Cyperus) jest, jak sama nazwa wskazuje, rodzajem trawy, którą można wspaniale uprawiać w doniczkach lub doniczkach. Aby jednak czuł się komfortowo, najlepiej jest mieć słoneczne miejsce. Latem egzotyczne rośliny pokojowe, takie jak te, potrzebują bezwzględnie dużo wody. Jeśli wiadro jest wystarczająco duże, trawa może mieć od 2 do 3 metrów wysokości.

Dłoń szewca

egzotyczne-salon-rośliny-domowe-szewc-palmy-klasyczny-bujny-wzrost

Palma szewcowa (Aspidistra elatior) jest naprawdę mało wymagająca. Pochodzi z Chin i Japonii i bardzo dobrze znosi ciemniejsze miejsca, a także niższe temperatury czy suche powietrze zimą. Jako egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu, palmy powinny być regularnie podlewane. Ale stojąca woda i polewanie ich nie jest dla nich dobre.

awokado

egzotyczne-do-salonu-rośliny-do-awokado-zdrowe-owoce

Dość szybko rosnące, egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu to także awokado, które można wyhodować z rdzenia. Choć nie owocuje w naszym domu, to doskonale nadaje się do zazieleniania salonu. Roślina potrzebuje dużo słońca. Aby awokado nie straciło liści zimą, temperatura musi wynosić co najmniej 15 stopni. W zimie roślina potrzebuje również jasnego miejsca.

Złota trąbka

egzotyczne-do-salonu-rośliny-do-złotej-trąbki-żółtej-doniczki

Złote trąbki (Allamanda cathartica) jako egzotyczne rośliny pokojowe w salonie kwitną, jak sama nazwa wskazuje, w atrakcyjnych żółtych kolorach. Rosną bardzo szybko, zwłaszcza gdy mają zapewnione idealne warunki. Obejmuje to bardzo jasne miejsce, które latem jest chronione przed silnym południowym słońcem. Roślina lubi ciepło. Nawet podczas ferii zimowych temperatury muszą wynosić od 16 do 18 stopni.

Wymagająca, egzotyczna roślina

egzotyczne-do-salonu-rośliny-allamanda-katartica-złota trąbka

Jest naprawdę codziennie podlewana, a jeśli zostanie dodatkowo spryskana, roślina poradzi sobie doskonale, więc nagrodzisz ją kwitnieniem od maja do listopada. Złote trąbki jako egzotyczne rośliny doniczkowe są trujące, o czym zdecydowanie warto wspomnieć. Dotyczy to wszystkich części rośliny. Więc jeśli masz zwierzęta lub dzieci, powinieneś rozważyć to i albo znaleźć niedostępne miejsce, albo na razie zrezygnować z kwiatka.

Zamioculcas

egzotyczne-do-salonu-rosliny-zamioculcas-proste-ciemno-zielone-lisci-kolor

Zamioculcas (Zamioculcas zamiifolia) mają bardzo ładne, błyszczące liście i mogą być doskonale wykorzystywane jako egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu. Kolor liści zależy od lokalizacji rośliny i dlatego może być określony przez Ciebie. Podczas gdy są jasnozielone na słońcu lub w bardzo jasnym miejscu, zmieniają kolor na ciemnozielony w ciemniejszym odcieniu. Ta łatwa w pielęgnacji roślina jest idealna dla początkujących i może zdobić każdy obszar w salonie.

Egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu – Vriesea

egzotyczne-rosliny-do-salonu-vriesea-paski-pomaranczowy-kwiat-ladny

Vriesea (Vriesea splendens) jako egzotyczne rośliny doniczkowe nie tylko zachwycają kwiatami. Nawet przed i po okresie kwitnienia okaz zapewnia blask koloru w postaci jasnozielonych i ciemnozielonych, wzorzystych liści. Znajdź jasne miejsce, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Roślina potrzebuje dużo wody, ale nie należy jej podlewać. Jest doskonale podlewany, gdy górna warstwa ziemi doniczkowej może lekko wyschnąć.

Płacząca figa

egzotyczne-do-salonu-rosliny-domowe-plocz-fig-listki-wzór

W tropikalnym salonie nie powinno zabraknąć figi płaczącej (Ficus benjamina). Potrzebuje dużo światła. W przeciwnym razie płaczące figi jako egzotyczne rośliny doniczkowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Należy unikać podlewania, a będziesz cieszyć się ładną rośliną, która rośnie bardzo duża i bujna.

Drzewo pieniędzy

egzotyczne-do-salonu-rośliny-pieniądze-drzewo-szczęśliwego-czaru-grube-liście

Drzewo pieniędzy (Crassula ovata) jest również egzotyczne. To także świetny pomysł dla przesądnych ogrodników hobbystów. Nazwa wzięła się stąd, że liście przypominają kształtem monety. I to również powinno zostać przeniesione do portfela. Wszystko, czego potrzebuje ta roślina, to dużo światła. W przypadku tej rośliny nie ma znaczenia, czy jest trochę chłodniej czy cieplej. Egzotyczne rośliny pokojowe takie jak te są idealne dla początkujących.

Pyszny liść okienny

egzotyczne-do-salonu-rosliny-pyszne-okno-ciekawe-lisci-duze-lisci

Pyszny liść okienny (Monstera deliciosa) sprawia również, że jest pięknie egzotyczny. Ponieważ bezpośrednie światło słoneczne uszkadza liście, najlepiej wybrać zacienione miejsce, które jest nadal ładne i jasne. Podlewaj regularnie, ale zawsze poczekaj, aż gleba trochę wyschnie. Egzotyczne rośliny doniczkowe w salonie potrzebują wystarczającej wilgotności. Dlatego częściej spryskuj liście.

Storczyki

egzotyczne-salon-rośliny-domowe-storczyków-sadzarka-prosta-hybryda

Nie można oczywiście zapomnieć o orchidei, a dokładniej o phalaenopsis. Gatunki hybrydowe sprawiają, że jest bardzo łatwa w pielęgnacji, nawet dla początkujących. A wybór kolorów i wzorów jest po prostu nieskończony. Jest zanurzony na kilka minut, aby go podlać.Jak to typowe dla prawdziwych egzotycznych roślin pokojowych, uwielbia wilgoć i dlatego cieszy się, jeśli regularnie spryskujesz go wodą. Umieść go w zacienionym, ale jasnym miejscu, ponieważ może szybko wyschnąć na słońcu.

Ładny styl kaktusa

egzotyczne-do-salonu-rosliny-do-koniec-kaktus-zima-kaktus-rozowy

Jak powszechnie wiadomo, kaktusy są idealne dla początkujących, a zatem doskonałe, egzotyczne rośliny doniczkowe do salonu. Tak zwany kaktus kończyn to wspaniały wariant, który jest nie tylko niezwykle łatwy w pielęgnacji, ale także obficie kwitnie w regularnych odstępach czasu. U niektórych gatunków dzieje się to wiosną, u innych w okresie Bożego Narodzenia. Stąd inna nazwa „Bożonarodzeniowy kaktus” (Schlumbergera). Inny gatunek nazywa się kaktusem wielkanocnym (Hatiora).

Świąteczny kaktus

egzotyczne-salon-rośliny-domowe-szlumbergera-zima-kaktusy-pąki

Jedną z największych zalet tych egzotycznych roślin doniczkowych jest to, że nie mają kolców. Nalewa się go tylko raz na dwa tygodnie. Najlepsze jest słoneczne miejsce, ale również półcień sprawia, że.

Błyszcząca żarówka

egzotyczne-do-salonu-rosliny-błyszczące-cebulki-żółty-kwiat-liść-jasny

Mniejszy gatunek to błyszcząca bulwa (Aphelandra squarrosa). Roślina ma pasiaste liście, jesienią zachwyca żółtymi kwiatami. Bardzo kocha wilgoć. Jeśli szukasz egzotycznych roślin pokojowych do salonu, które zachwycają kolorami i wzorami nawet po okresie kwitnienia, błyszcząca cebula jest idealnym wyborem.

Liście strzałek

egzotyczne-do-salonu-rośliny-do-strzałki-liści-łatwej-pielęgnacji-instrukcje

Podobnie jest z liśćmi strzałek (Alocasia) jako egzotycznymi roślinami pokojowymi. Liście są ciemnozielone, a nerwy liściowe są bardzo jasne, dzięki czemu stają się ich własne. Roślina potrzebuje wysokiego poziomu wilgotności, co najlepiej osiągnąć za pomocą nawilżacza. Gleba musi być zawsze wilgotna, ale zimą podlewanie można wykonywać oszczędniej.

Złota palma owocowa

egzotyczne-salon-rośliny-domowe-złote owoce palm-tropikalna-atmosfera-wilgotność

Atrakcyjna złota palma owocowa (Dypsis lutescens) rośnie bujnie i wysoko i jest ładnym wariantem dla egzotycznych roślin doniczkowych. W ogóle nie powinno zabraknąć palm dla egzotycznej atmosfery. Znajdź jasne miejsce w pokoju. Wilgoć jest pożądana, więc roślina nie powinna znajdować się w pobliżu grzejnika. Regularne opryski sprawią, że liście będą wyglądać zdrowsze i ładniejsze, a podlewanie powinno być obfite w fazie wzrostu.