Dom i ogród

Dywan na taras jako ładna dekoracja

Dywan na ławę doniczkową ganek

Jak wiecie, pasujący dywan może wprowadzić pomieszczenie do kontekstu w sposób, w jaki mało który inny obiekt potrafi. Dokładnie tę samą funkcję może pełnić a Dywan na taras mieć. Istnieje szeroka gama dywanów zewnętrznych w różnych kształtach i kolorach, które tylko czekają na Ciebie.

Dodaj kolor i styl dzięki dywanikowi na patio

Krzesło do siedzenia roślin pić drewnianą podłogę

Dywan na taras może bardzo poprawić atmosferę. I nie tylko to, może również określić miejsce do siedzenia lub zwrócić uwagę na twoje rośliny lub dzieła sztuki. Gdy zaczniesz szukać odpowiedniego dywanu, zauważysz, że niektóre z nich opisywane są jako odpowiednie zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Decydując się na ten rodzaj wykładziny na taras, należy o nią dbać i przechowywać ją w miarę możliwości w pomieszczeniach na wypadek długotrwałej złej pogody. Jeśli dywan na zewnątrz znajduje się w odsłoniętym miejscu, zwykle utrzymuje się przez jeden lub dwa sezony.

Właściwe czyszczenie dywanu na taras

Poduszki na krzesła ogrodowe Pebbles

Najlepiej wybrać jeden Dywan dla taras, który jest chroniony przed promieniowaniem UV i odporny na pleśń. Powinien być również wykonany z włókien, które wytrzymają stały ruch. Aby wyczyścić dywanik do użytku na zewnątrz, użyj szczotki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, które nagromadziły się w ciągu dnia. Jeśli na dywanie są plamy, te małe obszary można również usuwać za pomocą pędzla. Większość dywanów można czyścić zwykłym wężem ogrodowym i wodą z mydłem. Możesz również użyć roztworu kubka białego, destylowanego octu i wiadra wody. Wypróbuj to rozwiązanie najpierw na jednym rogu dywanu, aby upewnić się, że kolor nie wyblaknie. Dywan na taras należy pozostawić na słońcu i wysuszyć, a następnie po chwili odwrócić, aby obie strony dobrze wyschły.

Maty podłogowe zamiast dywanu 

czerwona wycieraczka kwiat ogród

Wesołym sposobem na urozmaicenie tarasu są wycieraczki w jasnych kolorach i wzorach. Taka mata idealnie pasuje np. pod mały stolik. Jeśli położysz kilka roślin doniczkowych na ładnej wycieraczce, możesz z łatwością stworzyć szykowny i czarujący efekt na swoim patio, na który nie musisz wydawać dużo pieniędzy.

Ładna dekoracja na taras

Drewniana podłoga-dekoracja-dywan-balkon-orientalna

W chłodniejszych miesiącach roku po dokładnym wyczyszczeniu należy przechowywać wykładzinę tarasową w suchym miejscu. Aby to zrobić, zwiń go i zawiń w folię. Dzięki temu, gdy w przyszłym roku pogoda się ociepli, będzie gotowy do użycia.

Kilka świetnych przykładów

Sofa dla psa meble rattanowe doniczka drewniany stół

Cętkowany dywan „Nevaeh” z Horchów.

Marrakesz do wnętrz i na zewnątrz

Kolorowy dywan-ręcznie tkany-orientalny

Dywan wewnętrzny / zewnętrzny „Marrakesz” firmy Projekty Ballarda.

Drewno jako dekoracja tarasu

Ceramiczny garnek-drewniany dywan-siatkowy-brązowy

Drewniana mata z West Elm.

Turkus wprowadza nastrój

kwiecista dekoracja tarasu

Dywan „Oslo” firmy Outdoor Tylko dywaniki w kolorach turkusowym i żółtym.

Przytulny dom

Różany szklany stół sofa salon

Różowy dywan tuftowany do wnętrz / na zewnątrz “Suzani” by Layla Grace.

Wycieraczka „Dalia” od ChiassoDywan tarasowy z doniczki z dzianiny

Dywan na taras jest popularnym elementem wystroju pomieszczenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możesz odświeżyć każdą przestrzeń przyjemnymi kolorami i stworzyć efektowny i raczej niepozorny projekt. Mogą zaprowadzić porządek na zewnątrz i są również dostępne w rozsądnych cenach. Więc jeśli w tym roku zwiększasz liczbę swoich roślin, nie zapomnij o sile dywanów.

Posadź kwiaty na balkon w cieniu