Dom i ogród

Domowe sposoby na muchy: Jak pozbyć się owadów z ogrodu i pokoju

Schnake i komar są blisko spokrewnione: oba gatunki owadów należą do nadrodziny Tipuloidea. Chociaż często są mylone z komarami, w rzeczywistości mają ze sobą bardzo niewiele wspólnego. Komary nie mogą żądlić i zamiast tego pobierają tylko nektar. Dlatego nie są niebezpieczne dla ludzi. Ponieważ jednak latają w stadach, mogą osiedlić się w ogrodzie lub wejść do pokoju. Podajemy kilka domowych środków na muchy, których można użyć do wypędzenia owadów z ogrodu i pokoju.

1. „Czy muchy mogą gryźć?” I inne pytania dotyczące owadów

Schnake na źdźble nagromadzonej trawy i aparatach gębowych

Sznaken: owad o wielu imionach. W niektórych częściach Niemiec komar jest potocznie określany jako „Schnake”. Często prowadzi to do pomyłek, ponieważ wiele osób skarży się na ukąszenia komarów. Z biologicznego punktu widzenia jest to błędne.

1.2. Rodzaje Schnaken i różnice w stosunku do komarów

Porównanie wielkości i struktury Mosquito i Schnake

Na całym świecie znanych jest ponad 4000 gatunków węży. W przeciwieństwie do komarów, u których zapłodnione samice potrzebują krwi do złożenia jaj, żywią się jedynie nektarem i wodą. Komary są również bardzo różne z czysto wizualnego punktu widzenia. Dorastają do 4 cm długości i dlatego są znacznie większe niż komary. Ich aparaty gębowe nie nadają się do kłucia ani gryzienia.

1.3. Zwalczanie komarów: larwy są uważane za szkodniki

Larwy komarów w ogrodzie zjadają korzenie (1)

Jednak w niektórych przypadkach komary zachowują się jak komary. Są głównie nocne i latają w stadach podczas fazy godowej. Składają również jaja w wodzie stojącej, w wilgotnej glebie lub w spróchniałym drewnie. Ponieważ jedna samica może złożyć do 400 jaj, owady rozmnażają się bardzo szybko. Po wykluciu larwy żerują na podziemnych (a w niektórych przypadkach również na nadziemnych) częściach rośliny i dlatego są uważane za szkodniki w ogródku warzywnym.

Dorosłe owady są również często postrzegane jako uciążliwe. Głównie dlatego, że przyciąga ich światło. Przyjemny wieczór na tarasie lub wietrzenie pomieszczenia może więc być wyzwaniem w miesiącach letnich.

2. Domowe sposoby na komary w ogrodzie

Domowe środki przeciw komarom w ogrodzie bez stojącej wody

Jeśli owady szybko się rozmnażają w ogrodzie, mogą powodować szkody w uprawach. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się much. Te sztuczki pomogą i utrzymają je z dala od nieruchomości:

2.1. Brak stojącej wody w ogrodzie

Komary wolą składać jaja w wilgotnych miejscach. Rozejrzyj się więc po ogrodzie i szukaj źródeł wody ze stojącą wodą. Wszędzie tam, gdzie zbiera się woda deszczowa (rury ściekowe, beczki deszczowe itp.), mogą się wykluć komary i komary. Upewnij się więc, że jest dobry drenaż i nigdy nie zostawiaj otwartej beczki na deszcz. Regularnie zmieniaj i czyść wodę w poidłach dla ptaków i motyli.

2.2. Dobry drenaż roślin ogrodowych i doniczkowych

Muchy w ogrodzie zwalczają dobry drenaż roślin

Dobry drenaż jest absolutną koniecznością nie tylko dla roślin doniczkowych, ale także dla roślin ogrodowych. W ten sposób zapobiegasz gromadzeniu się wody na trawniku lub glebie przez długi czas i pozostawaniu wilgotnym oraz gromadzeniu się wody. Z jednej strony może to uszkodzić rośliny, ale z drugiej strony może przyciągnąć do ogrodu komary i komary.

2.3 Przyciągaj naturalnych wrogów do ogrodu

Ryby w stawie ogrodowym zjadają również jaja i larwy komarów i komarów, podczas gdy wiele ptaków żywi się dorosłymi komarami. Opłaca się więc budować budki lęgowe i karmniki dla ptaków. W przypadku stawu ogrodowego szczególnie odpowiednie są złote ryby i koi.

2.4 Elementy wodne w oczku ogrodowym

Zainstaluj fontanny w oczku ogrodowym przeciwko komarom i komarom

Woda niegazowana przyciąga owady. Aby odpędzić muchy i komary, polegaj na funkcjach wodnych. Jeśli woda w stawie ogrodowym zacznie się poruszać, nie mogą tam złożyć jaj. Dla każdego stawu ogrodowego istnieją różne alternatywy, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednią. Upewnij się, że fontanny działają przez co najmniej połowę dnia. Jeśli to możliwe, pozwól im biegać również przez noc.

2.5 Rośliny w walce z muchami

Posadź lawendę w ogrodzie, aby chronić przed wężami

Są rośliny, które swoim zapachem odpędzają komary i komary. W grządce warzywnej pomidor i czosnek, w ogrodzie ozdobnym trawa cytrynowa i nagietek, aw doniczce lawenda i rozmaryn.

3. Domowe środki przeciw komarom w pokoju

Wskazówki, jak odpędzić węże pachnącymi olejkami

Komary nie gryzą, nas nie interesują. Ale przyciąga ich silne światło. Jeśli rój komarów nagle wleci do pokoju, gdy wieczorem przewietrzysz pokój, pomocne będą następujące sztuczki

3.1. Odpędź komary pachnącymi olejkami

Zapach roślin takich jak lawenda, mięta, cytrusy i eukaliptus odstrasza muchy i komary. Możesz także uprawiać lawendę i miętę w wiadrach lub po prostu kupić olejki zapachowe i użyć ich jako naturalnej ochrony przed owadami.

3.2. Zrób sobie pułapkę na węża: domowe środki na owady

Pułapka Schnake jako domowe lekarstwo zrób to sam Instrukcje

Każdy może szybko zrobić kolejną pułapkę na węża. Jest również skuteczny przeciwko komarom i innym owadom, takim jak muchy i komary winogronowe. Postępować w następujący sposób:

Przetnij 2 litrową plastikową butelkę na dwie części. Do dolnej połowy butelki wsyp 50 g brązowego cukru lub 50 g miodu lub 50 g truskawek lub 50 g soku lub kwiatów i zalej 250 ml gorącej wody. Dobrze wymieszaj wodę i dodaj trochę drożdży. Odwróć górną część butelki. Włóż szyjkę do dolnej części butelki i sklej dwie części razem przezroczystą taśmą. Szyjka butelki nie powinna dotykać wody, a raczej stać 2-3 cm nad poziomem wody. Zawieś lub umieść pułapkę zatrzaskową w rogu pokoju.

3.3. Kratki wężowe do okien i drzwi

Zainstaluj siatki wężowe do okien i drzwi

Jeśli nic więcej nie pomoże, możesz użyć siatki wężowej, aby powstrzymać muchy. Ponieważ komary są większe niż komary, możesz użyć siatki na owady, aby odstraszyć komary.

3.4. Owad lampa UV

Jeśli nic innego naprawdę nie pomaga, możesz wyjątkowo zwalczać owady specjalną lampą UV. Wystarczy włączyć lampę przeciw owadom i wyjść z pokoju. Ludzie i zwierzęta nie powinny znajdować się w pokoju. Po 2-3 godzinach możesz wyłączyć lampę i wejść do pokoju. Powinieneś używać tego środka tylko wtedy, gdy nic innego naprawdę nie działa.

3.5 Wentylować przed zachodem słońca

Schnaken w ogrodzie, kiedy wietrzyć wskazówki

Nie masz ochrony przed owadami na oknach? Następnie należy przewietrzyć pomieszczenie przed zachodem słońca. Opcjonalnie możesz wyłączyć światło, a następnie otworzyć okna. Więc owady nie są przyciągane przez światło.

Muchy i komary są spokrewnione, ale mają ze sobą niewiele wspólnego. Komary nie żądlą i nie są niebezpieczne dla ludzi. Ale mogą powodować uszkodzenia roślin użytkowych i ozdobnych w ogrodzie. Możesz skutecznie z nimi walczyć, stosując odpowiednie domowe środki zaradcze.