Dom i ogród

Artystyczny projekt ogrodu, który zachwyca niespodziankami

Eklektyczne pomysły na projekt ogrodu

Mike Osterling i Ron Alessandrini przez 10 lat pracowali nad swoim waszyngtońskim ogrodem w Woodinville. Teraz gdzie artystyczny projekt ogrodu wreszcie skończona, zaczyna przyciągać uwagę ludzi. A właściciele nie mogliby być bardziej dumni i zadowoleni ze swojej koncepcji projektowej. Ogród i dom są odzwierciedleniem ich charakteru, ich samego. Niegdyś była to paskudna okolica, kawałek ziemi, który miał zostać zburzony, a teraz przypomina park i przyjął 300 gości na coroczne przyjęcie w ogrodzie. Kiedy Mike Osterling i Ron Alessandrini, którzy nie mają doświadczenia w architekturze krajobrazu, zaczęli ogrodnictwo, odłożyli na bok wszystko, co wiedzieli o ogrodnictwie i skupili się na stworzeniu krajobrazu, który będzie zarówno zaskakiwał, jak i zachwycał.

Pomysły na projekt ogrodu, które kształtują indywidualność

Siedzisko-fotel drewniana otwarta stal ogniowa rzeźba ogrodowa kostka

Sam dom zdobył nagrodę architektoniczną w 1965 roku. Jednak z czasem popadł w ruinę. Teraz, gdy został całkowicie odnowiony, zawiera ponad 275 dzieł sztuki, od lokalnych artystów po Picassa. „Każda ściana jest zakryta, przyjaciel nawet żartuje, że mamy nawet sztukę w naszej wiaty”, śmieje się Osterling. Na niedawnym przyjęciu w ogrodzie Mike Osterling i Ron Alessandrini wzięli udział w swojej kolekcji na zewnątrz w ogrodzie i pokazali ją na sztalugach.

I chociaż obrazy są teraz bezpiecznie schowane w domu, ogród służy jako galeria sztuki. Rzeźby, obiekty artystyczne specjalnie dla nich zaprojektowane i imponujące antyki zdobią wiele części ogrodu. Oprócz tego Osterling i Alessandrini używali do artystyczny projekt ogrodu technikę, którą nazywają ogrodnictwem architektonicznym. „Eksperymentowaliśmy z kilkoma doniczkami, które dodaliśmy do łóżek ogrodowych, aby zwiększyć wysokość, strukturę i kolor” – wyjaśniają. Ludziom tak się to spodobało, że wśród roślin jest obecnie ponad 100 pojemników. Niektóre z nich są posadzone, niektóre puste, inne ozdobione bambusowymi patyczkami. Na każdym rogu można znaleźć coś nowego i kreatywnego, co powinno zaskoczyć odwiedzających.

Różne obiekty artystyczne do artystycznego projektowania ogrodów

Roślinność ogrodowa - bujna roślinność kwitnące kwiaty ścieżka ogrodowa z kamieniami

Szczególnie zachwyca ich placówka artystyczna, do której para wynajęła miejscowego artystę artystyczny projekt ogrodu na zewnątrz. Składa się z trzech czerwonych stalowych sześcianów ustawionych na słupach, najwyższy sześcian ma ponad 6 metrów wysokości. „Krótko po ustawieniu kostek byliśmy na zewnątrz w ogrodzie i usłyszeliśmy niezwykły dźwięk, który brzmiał jak gong. Okazało się, że to właśnie stal rozszerzała się i kurczyła z powodu zmian pogody ”- wyjaśnia Alessandrini. Gdy artysta się o tym dowiedział, zaproponował wywiercenie otworów w kostkach, aby temu przeciwdziałać. Mike Osterling i Ron Alessandrini odmówili jednak. Podobał im się ten nieprzewidywalny dźwięk i efekt, jaki wywarł na odwiedzających ogród.

Spokojna atmosfera w ogrodzie

Meble do siedzenia, drewno ogrodowe, pokrowce tapicerskie, pomysły na ochronę prywatności

ten artystyczny projekt ogrodu z jej różnorodną mieszanką różnych stylów ma również wpływy azjatyckie. „Z powodu mojej pracy często podróżujemy do Azji i przywoziliśmy ze sobą rzeźby i ręcznie robione gliniane garnki” – mówi Alessandrini. Ogólna atmosfera w ogrodzie jest spokojna i pogodna, co jest typowe dla ogrodów na wschodzie. Do zaprojektowania ogrodu wykorzystano również elementy Feng Shui. „Nie ma prostych linii, chodzi o spacerowanie po ogrodzie i odkrywanie go”.

Tworzenie ogrodu z wyczuciem estetyki i designu

Nasadzenia ogrodowe-idee zieleni pionowej architektura krajobrazu

Bo Osterling i Alessandrini należy do niej artystyczny projekt ogrodu wynik miłości. „Niemożliwe jest, abyśmy wyjechali bez powrotu z mnóstwem nowych roślin, nowym wyczynem lub doniczką” – mówi Osterling. Prawie jednoakrowa posiadłość nie ma systemu nawadniającego, a ręczne podlewanie może czasem zająć cztery godziny. Ale Alessandrini to lubi. „W ten sposób zawsze mamy jasność co do stanu kwiatów i roślin, co prowadzi do silnego, osobistego połączenia z ogrodem”.

Projekt ogrodu z azjatyckimi wpływami

Azjatyckie figury artystyczne pomysły na projektowanie ogrodów

Największą niespodzianką dla Mike’a Osterlinga i Rona Alessandriniego było to, jak bardzo byli inni artystyczny projekt ogrodu lubił. „W ciągu ostatniego roku ludzie bardziej zainteresowali się naszym ogrodem, dostaliśmy nawet prośbę od osoby z Karoliny Północnej, aby zobaczyć nasz ogród” – mówią. Są dni, kiedy wrócisz do domu, znajdziesz przyjaciela czytającego książkę w twoim ogrodzie lub wiadomość z prośbą o wycieczkę. „Kiedy zaczynaliśmy projektować ogród, myśleliśmy o przytulnym miejscu, nic zbyt oficjalnego, i wygląda na to, że właśnie to osiągnęliśmy”. W przyszłym roku Mike Osterling i Ron Alessandrini chcą, aby ich coroczne przyjęcie w ogrodzie było zbiórką pieniędzy dla lokalnych mieszkańców. organizacje, które wspierają, nie.

Razem wyremontowali tę posiadłość w sposób, w który sami nie uwierzyli, kiedy przeprowadzili się 10 lat temu. A przy tak zapalonych ogrodnikach czeka ich o wiele więcej niespodzianek artystyczny projekt ogrodu dawać.

Artystyczny projekt ogrodu – donice stanowią akcenty

Pomysły na ogród-artystyczne wzornictwo-sadzenie doniczek