Dom i ogród

8 wskazówek, jak samodzielnie stworzyć labirynt lub labirynt

Inspiracje do ogrodu botanicznego VanDusen stwórz sam labirynt

Labirynty zawsze fascynowały mnie doskonałym projektem ogrodu – niezależnie od tego, co właśnie odkryłem: kamienie układane na trawie w prostej spiralnej formacji, siedmiokręgowy wzór czy nawet bardziej wymyślny projekt z Chartres. Labirynt to starożytny duchowy model, który można znaleźć we wszystkich tradycjach religijnych w różnych formach na całym świecie. W labiryncie jest tylko jedna droga. Droga, którą idziesz, prowadzi cię. Wewnątrz znajduje się skomplikowany objazd i dopiero wtedy gaśnie. Krótko mówiąc: ogród labiryntowy to celowo zaprojektowany model. To metafora ludzkiej wędrówki przez życie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy osiem przydatnych wskazówek, jak zbudować labirynt lub labirynt Sam stwórz labirynt Móc.

Jak samemu stworzyć labirynt

labirynt ogrodowy inspiracja okrywowa spiralne kamienne płyty

Wskazówka 1 – skierowana na wschód

Wiele osób uważa, że ​​wejście do labiryntu musi być skierowane na wschód. Tak więc twoja pierwsza ścieżka musi zaczynać się na wschodzie. Opiera się to na założeniu, że ołtarze kościołów zostały zbudowane zwrócone na wschód i nadal są budowane w ten sposób. Uważaj jednak również na widok. Teraz, gdy już określiłeś wejście, możesz teraz zwrócić uwagę na uspokajający widok wewnątrz labiryntu, który może sprawić, że wędrówka będzie jeszcze przyjemniejsza.

Sam stwórz labirynt – ważne wskazówki do naśladowania

labirynt labirynt sam stwórz własne kamienie ogrodowe okrywowe

Wskazówka 2 – wycieczka

Nie ma jednej właściwej drogi, aby przejść przez labirynt. Zacznij dokładnie tam, gdzie jest początek i przejdź do środka iz powrotem. Również powód wyjazdu może się znacznie różnić w zależności od dnia. Możesz szukać spokoju i ukojenia, ukojenia po przeżyciu żalu lub radości. Możesz odbyć wycieczkę sam lub z dobrym przyjacielem lub grupą przyjaciół. Ale we wszystkich przypadkach musisz uważać na swoje uczucia i emocje w swoim labiryncie.

Sam stwórz labirynt – symbol spokoju i spokoju

wskazówki labirynt tworzą labirynt niska trawa

Wskazówka 3 – zerwij się

Pomocne może być myślenie o swoim labiryncie jako jednostce składającej się z trzech części: wyzwól się, odbierz i wróć. Proces wewnętrznego wyzwolenia zaczyna się na wejściu i idąc do środka labiryntu musisz spróbować uwolnić się od myśli i emocji oraz uspokoić swój umysł.

Stwórz sobie labirynt, żywopłoty skrzynkowe, fontanna pośrodku

Wskazówka 4 – Odbierz

Jesteś w momencie odbioru, kiedy docierasz do środka labiryntu. Centrum jest miejscem, w którym możesz otrzymać to, co jest dla Ciebie. Tutaj jesteś w stanie medytacji.

Wskazówka 5 – zwrot

W drodze powrotnej jesteś podekscytowany tym, co już otrzymałeś, jesteś pełen energii i wracasz do swojego świata.

projekt ogrodu labirynty pomysł na trawę

Wskazówka 6 – Ścieżki dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich

Ogród labiryntowy musi być również przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Dlatego ścieżki i drogi powinny być szersze. Projektując swój ogród, weź pod uwagę tę szczególną cechę, aby wiele osób mogło go odwiedzić. W każdym razie uzyskasz większy ogólny projekt. Zazwyczaj średniej wielkości ogrody labiryntowe mają średnicę od 12 do 15 metrów. Ale w szczególnych przypadkach średnica może wynosić do 30 metrów.

Sam stwórz labirynt, postępuj zgodnie ze wskazówkami projektowymi

Wskazówka 7 – materiały

W zależności od powierzchni ogrodu labiryntowego, do tworzenia kół można w zasadzie użyć dowolnego materiału. Powodem może być stary podjazd z namalowanymi liniami na trawiastym terenie z kamieniami. Korzystaj z materiałów, z którymi lubisz pracować przy niskich kosztach.

Wskazówka 8 – Jeden krok do przodu

Wiele osób zauważyło, że nawet widok labiryntu przynosi spokój. Otwiera umysł na średniowieczne miejsca i działa odświeżająco na nasze zmysły. Labirynty stają się coraz bardziej popularne i poszukiwane w dzisiejszym społeczeństwie. Kiedykolwiek i gdziekolwiek znajdziesz labiryntowy ogród, nie wątp w to, wejdź i rozpocznij wycieczkę. To z pewnością zrobi krok do przodu.

wskazówki labirynt labirynt tworzą żwir objazd bukszpan

Jak stworzyć labirynt na moim podwórku??

Labirynty występują w wielu różnych wzorach, ale trzy główne style już okazały się wspólne: tak zwany wzór wykresów, którego nazwa pochodzi od średniowiecznej francuskiej katedry, siedem opisanych tu kołowych wzorów oraz prosta spirala w trawie z objazdami lub po prostu spiralny wzór nad skałami. Masz już pomysł jak stworzyć labirynt o wymiarach 6 na 6 metrów, prostą spiralę na powierzchni 8 metrów?.

Stwórz sobie labirynt odskocznie cegły rośliny wycinanki

Krok 1: Na istniejącym trawniku lub żwirze najpierw zmierz równe odległości w czterech rogach, aby utworzyć kwadrat i zaznacz go. Następnie za pomocą długiego sznurka zaznacz obie przekątne, aby znaleźć punkt środkowy.

Krok 2: Utwórz ścieżki, zaczynając od punktu środkowego. Najlepiej, jeśli użyjesz bardzo długiego sznurka, przymocujesz jeden koniec do drążka pośrodku, a następnie chodzisz po idealnym okręgu. Za pomocą sznurka można ponownie zaznaczyć obszar, a następnie za pomocą sprayu do krajobrazu z farbą wyraźnie narysować kontur spirali.

Krok 3: Następnie przykryj oznaczenia wybranymi przedmiotami – kamieniem, żwirem, trawą, muszlami lub czymkolwiek zechcesz.

Szerokość ścieżek tam również zależy od powierzchni Twojego labiryntowego ogrodu. Zwykle mają od 45 cm do 75 cm szerokości. Ale jeśli masz większy obszar, na przykład 14 metrów na 14 metrów, możesz również użyć szerszych ścieżek w Sam stwórz labirynt, W takim przypadku wymagana szerokość ścieżki wynosiłaby 75 cm.

Stwórz sobie labirynt labiryntu porady bukszpany

Dla wielu ludzi ogrody labiryntowe są symbolem spokoju i ciszy. Nawet starożytni Rzymianie zbudowali wiele labiryntów, pozostawili nam również kilka dekoracyjnych wzorów labiryntów na ścianach i podłogach wykonanych z płytek i mozaiki, jako symboliczne odniesienia. Jeśli więc nie masz możliwości stworzenia własnego labiryntu, poszukaj takiego w pobliżu. Po prostu idź tam na spacer, a na pewno poczujesz się lepiej i naładujesz swoje baterie. W dzisiejszych czasach każdy potrzebuje tego w naszej dynamicznej codzienności!

       Sam stwórz labirynt, żwir z niskiej optycznie trawy  Stwórz sobie labirynt labiryntu żwir kamienie kula środek