Dom i ogród

18 wzorów do salonu ze sklepionym sufitem

sklepienie-sufit-drewno-deska-projekt-salon

Sklepione stropy były wcześniej używane tylko w katedrach i bazylikach. Ten rodzaj sufitu tworzy złudzenie optyczne i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Poza efektem wizualnym sklepienia powinny również dawać odporność ścianom i stropowi. Istnieją różne rodzaje sklepień sufitowych, w tym sklepienie kolebkowe, sklepienie krzyżowe, sklepienie żebrowe i sklepienie wachlarzowe, z których niektóre nadają się również do aranżacji salonu. Możesz łatwo dowiedzieć się o tych imponujących gatunkach w Internecie lub ze słownika.

18 przykładów projektu salonu ze sklepionym sufitem

Sufit łukowy-salon-projekt-idea-deco

18 przykładów projektu do salonu z Sufit sklepienia Sklepione sufity reprezentują współczesne wariacje na temat technik sklepienia sprzed setek lat, kiedy kopuły były uważane za nowoczesne. Kopuły odzwierciedlają najwęższe znaczenie słowa „sklepienie”. Mimo to jest między nimi pewna różnica, którą możesz również sprawdzić. Teraz spójrz na 18 ciekawych projektów salonów ze sklepionymi sufitami.

1. Dom ze sklepionym sufitem w Austin

1-34th-Street-Vault-sufit-salon-projekt

Ten dom w Austin ma beżową sofę narożną, nowoczesny fotel bujany oraz klasyczne okna i drzwi, które mówią same za siebie, ale te Sufit sklepienia od salonu aranżacja podkreśla przestrzeń i rozjaśnia salon.

2. Alamo

2-Designpad-Architektura-sklep-pomysł-projekt-pomysł

Widzisz istniejący pokój rodzinny po remoncie z wbudowaną szafką na telewizor oraz spadającym ekranem i książkami. Zaprojektowano również nowy łamany sufit, boazerię na ścianę, ławkę i inne miejsca do przechowywania.

3. Farma jabłek

3-Apple-Farm-pomysł-piękny-łukowy-sufit

Możesz zobaczyć zakrzywione paski na pierwszy rzut oka. Są odsłonięte, aby odsłonić sklepiony sufit. Jest to artystyczny sposób na pokazanie nowoczesnych dekoracji w tym projekcie salonu.

4. Wyspa Bowena

4-Bowen-Island-Dach-Sklepienie-Przestronne

Celem tego bajecznego projektu salonu, który oferuje wspaniały widok na morze, było stworzenie prostego i przejrzystego wyglądu. Prawdziwym plusem są okna, które biegną od podłogi do podłogi Sufit sklepienia bogate i piękne czarne rolety zaciemniające pasujące do sofy i podłogi.

5. Brama na Kasztanowym Wzgórzu

5-Chestnut-Hill-jasne kolory-projektowanie-salonu

Naprawdę najlepszą częścią tego projektu salonu w Bostonie są okna z klapami. To prawda, że ​​dom ma już dużo okien, ale co do cholery? Mają wspaniały widok na ogród, a projektanci chcieli, aby właściciele domów mogli z nich skorzystać.

6. Christoffersen

6-John-Lum-zasłony-francuski-okno-sufit

Ten projekt salonu z bardzo wysokim sufitem prawie krzyczy o drzewo. Drzewa figowe w tym salonie dodają symetrii i wysokości.

7. Pokój rodzinny w nadbudówce

7-pokład-dom-pomysł-projekt-sufit-sufit

Czego oczekujesz od salonu? Powietrze do oddychania, wspaniały widok, odpowiednie oświetlenie, wygodne siedzenia i wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. W tym nowoczesnym projekcie salonu wszystko to i więcej jest obecne.

8. Góra Wschodnia

8-East-Mountain-salon-pomysł-sufitu-sufitowego

Sufit i ściany w tym projekcie salonu są białe i tworzą czystą i domową atmosferę, ale meble i kominek w neutralnych kolorach idealnie komponują się z cudownie zaprojektowaną podłogą z francuskiego dębu.

9. Nowoczesny dom Edwarda Darta z połowy XIX wieku

9-Edward-Dart-drewniana-belka-pomysł-sufit

Oszałamiający kominek i wystrój salonu Sufit sklepienia idealnie komponują się z dużymi, beżowymi sofami oraz wspaniałą podłogą i dywanem.

10. Spadający potok

10-Falling-Brook-czarno-biały-design-sufit

Łupkowy kominek z wysokim sufitem i odsłoniętymi belkami, czego chcieć więcej? Salon oferuje połączenie atmosfery wewnątrz i na zewnątrz. Mimo nowoczesnego designu tworzy klasyczny klimat.

11. Rezydencja Grandin

11-Drawing-Department-light-white-light-design

Lampa Nelson Bubble i duże, okrągłe lampy wiszące oddają cudowne piękno tego białego salonu. Szczególnie kominek jest świetnym akcentem.

12. Rezydencja w Healdsburgu

12-Nick-Noyes-sufit-sufit-pomysł-biały

Spójrz na drewno z recyklingu w tle. To tutaj jest przechowywana lodówka. Kuchnia zapiera dech w piersiach, a wystrój salonu jest niesamowity?.

13. Apartament Jaffa autorstwa Pitsou Kedem Architect

13-Mieszkanie-Jaffa-sufit-sufit-salon

„Obszar został pozbawiony wszelkich obcych elementów i poddany procesowi renowacji, który ujawnił pierwotny wygląd”, wyjaśnia Kedem. Kamienna konstrukcja ścian, wieloczęściowy sufit i łuki dzielą teraz przestrzeń z nowoczesnymi meblami, takimi jak fotel, w którym pozuje modelka i nowoczesne akcenty.

14. Salon w Lake Bluff

14-Lake-Bluff-design-wonhzimmer-sufit-łukowy

Główna część dzienna składa się z katedralnego sufitu z okładziną i skośnymi belkami, a także kamiennego kominka i komina.

15. Dom nad jeziorem

15-Robert-Young-biały-projekt-salon-pomysł

Świetnym sposobem na nadanie odsłoniętym drewnianym wiązarom dachowym nowoczesnego stylu jest traktowanie ich w taki sam sposób, jak resztę konstrukcji, tak jak robili to projektanci podczas planowania i kończenia tego nowoczesnego projektu salonu.

16. Nowoczesny dom wiejski

16-Rethink-Renovations-sehr-schön-design-sufit

Rethink Renovations zastosowało imitację belki kalenicowej, która wraz ze sklepionym sufitem w tym przykładzie stworzyła projekt salonu tworzy dramatyczną i piękną atmosferę.

17. Nowoczesna rezydencja

17-Gwiazda-Poranna-nowoczesny-design-salon

Miękką nowoczesność w tym projekcie salonu osiągnięto dzięki zastosowaniu prostych linii i akcentów kolorystycznych w meblach i wystroju. Sklepiony sufit jest również zaakcentowany lampami skierowanymi w górę.

18. Salon w Orange County

18-Orange-County-apartament-projekt-sufit-kopuła

Włoska skórzana sofa zarówno w stylu nowoczesnym, jak i w stylu połowy XIX wieku, fotel retro ze stołkiem Saarinen, stół do salonu Noguchi, stolik boczny Eileen Grey i zakrzywiona lampa podłogowa są częścią tego imponującego projektu salonu Sufit sklepienia. Kominek został specjalnie wykonany i ozdobiony dziełem sztuki z Indii. Zainstalowano świetliki dla większej ilości światła.

Lista przykładów aranżacji salonu, którą pokazaliśmy powyżej, pokazuje różne warianty sufitów sklepionych wykonanych z różnych materiałów. Niektóre wykonane są z betonu, cegły, a nawet drewna. Ale bez względu na to, jaki materiał został wybrany na sklepienie, zdecydowanie spełnia swoje zadanie, niezależnie od estetyki i funkcji. Wybór i decyzja zależy od upodobań każdego. Mamy nadzieję, że podobała Ci się lista i znalazłeś inspirację.