Design, styl życia

Telewizor rozkładany — zmniejsz wizualną obecność telewizora, składając go

otwórz telewizor z bang & amp; olufsen model telewizora beovision harmonia design

Huk & Olufsen zaprezentował podczas Milan Design Week pierwszy telewizor o nazwie „Beovision Harmony”. Posiada elastyczny i plastikowy element z przodu, który zamyka się, gdy nie jest używany. Model może siedzieć nisko na podłodze, podczas gdy dwie dębowe i aluminiowe osłony częściowo zasłaniają czarny ekran. Kiedy telewizor jest włączony, aby się rozłożyć, panele rozkładają się jak motyl otwierający skrzydła. W ten sposób cienki ekran OLED unosi się nad nim, co jest znane jako idealna wysokość oglądania.

Nowoczesne salony z otwieranym telewizorem

designerskie telewizory z płaskim ekranem firmy bang & amp; olufsen z pudełkami w nowoczesnym salonie o minimalistycznym designie

Podobnie jak model 2017 Frame firmy Samsung i rolowany telewizor firmy LG, Beovision Harmony wtapia się w wystrój salonu. W ten sposób możesz pozbyć się czarnej pustki ekranu i dostosować innowacyjny projekt do swojego stylu. Obecność dużego ekranu rzadko jest mile widzianym dodatkiem do przestrzeni życiowej. Dzięki Beovision Harmony marka chciała stworzyć znaczący przedmiot do użytku w pomieszczeniach, który ograniczy wizualną obecność urządzenia. Dzięki temu pop-up TV staje się czymś, z czym ludzie nawiązują emocjonalną więź. Po wyłączeniu ekran jest częściowo zasłonięty przez dwa panele kontrolne.

designerskie elementy wykonane z aluminium i drewna przed ekranem do osłony

Panele Beovision Harmony zawierają również system dźwiękowy, podczas gdy przód służy w rzeczywistości do optymalizacji wydajności akustycznej. Włączanie telewizora to kontynuacja trendu w kierunku niewidzialnej technologii, która wtapia się w tło. Panasonic pokazuje również podobny prototyp podczas Milan Design Week. Jego prezentacyjny telewizor wygląda jak witryna sklepowa, gdy nie jest używany. Do tej pory projektanci podążali różnymi drogami, aby telewizor zniknął w ramach aranżacji wnętrz. Podczas gdy możesz ukryć rolowany telewizor LG w stacji bazowej za naciśnięciem jednego przycisku, pozostali dwaj producenci przyjęli inne podejście.

Innowacyjne metody dla optymalnych rezultatów

designerskie panele przed ekranem blisko maskujące wizualną obecność urządzenia

Pierwszym podejściem marki jest zamaskowanie obiektu w stylu przypominającego obraz telewizora z ramą, zaprojektowanego przez Yves Behara dla Samsunga. Drugi skupia się na tym, aby telewizor przyciągał wzrok, tak jak telewizor Serif zaprojektowany przez braci Bouroullec. Z ukrytym płótnem i rzeźbiarską formą, Beovision Harmony łączy te dwa podejścia nieco bliżej.

dwa panele na zawiasach otwierają się jak skrzydła motyla i tworzą stylową atmosferę w pomieszczeniu

Samsung może być pionierem w tym gatunku telewizji, ale Beovision widzi Harmony by Bang & Olufsen jako kontynuacja wieloletnich zasad projektowania, a nie jako odpowiedź na trend. Jako szczególną inspirację firma wskazuje na telewizor Capri z 1959 roku. Produkt z drewna tekowego został zaprojektowany tak, aby można go było w pełni zintegrować z ówczesnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Przyszły następca, telewizor Capri 611 FM, zawiera również radio, które jest całkowicie zamaskowane jako drewniana szafka, gdy nie jest używane.

Brązowe fotele ustawione przed telewizorem, które można rozłożyć i atmosfera z drewnianymi elementami w pokoju

Huk & Olufsen zaprezentował te i inne projekty na wystawie podczas Tygodnia Designu w Mediolanie zatytułowanej 93 lata magii. To dialog między przeszłością a teraźniejszością. Firmę łączy obsesyjna pasja od prawie 100 lat. Misją projektantów było doskonalenie technik. W ten sposób urządzenia odtwarzają dźwięk i obraz oraz wcielają je w projekt, z którego ludzie są dumni. Drewno zawsze było również ważnym aspektem skandynawskiej architektury i projektowania mebli ze względu na swój indywidualny charakter, solidność i wszechstronność.

Dla tych, którzy mniej lubią drewno, rozkładany telewizor jest również dostępny z dwukolorową szarą tkaniną i aluminiowymi osłonami. Konsumenci mogą również zamontować urządzenie na stojaku podłogowym lub uchwycie ściennym.