architektura

minimalistyczne akwarium w jaskini Postojna, Słowenia

Grota olm gatunki zwierząt zabytki Europa Słowenia

Nowoczesny minimalistyczne akwarium został niedawno zbudowany w jaskini Postojna w Słowenii. Jaskinia jest jedną z największych jaskiń naciekowych w Europie i stanowi wielką atrakcję dla turystów z całego świata. Dużą atrakcją jest grota olm /nadal nazywana proteus anguinus/. Salamandry znalazły nowy dom w nowym akwarium zaprojektowanym przez studio projektowe Stratum.

minimalistyczne akwarium – nowy dom jaskini Postojna Olm

Akwarium w jaskini Postojna Olm Zdjęcia Atrakcje turystyczne

A minimalistyczne akwarium też budynek, który pomieści jedną z największych atrakcji Jaskini Postojnej – z takim zadaniem powstał projekt Studio warstw poinstruowany. Projekt okazał się dużym wyzwaniem – z jednej strony blisko 5000 turystów powinno mieć szybki i łatwy dostęp do akwarium, a z drugiej salamandry powinny czuć się komfortowo. Architekci wymyślili kreatywne rozwiązanie i wykorzystali warunki panujące w jaskini – akwarium zostało umieszczone w szerszym miejscu jaskini. Turyści przechodzą obok akwarium i mogą obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Nowoczesne minimalistyczne akwarium dla salamandr

Minimalistyczny projekt nowej architektury Grottenolm Aquarium

Akwarium zostało wyprodukowane w częściach, transportowane pociągiem i montowane na miejscu. Konstrukcja została zaprojektowana w porozumieniu z licznymi ekspertami salamandry. Fundament składa się z kilku masywnych betonowych bloków, a konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej i szkła. Dach jest specjalnie skonstruowany z małymi otworami, aby woda z jaskini mogła do niego kapać. Filtry, pompy i system oświetlenia zapewniają dobre utrzymanie zwierząt. Jego geometryczny kształt oddziela go od otoczenia, a kolorystyka celowo utrzymana jest w neutralnej kolorystyce minimalistyczne akwarium z innowacyjną koncepcją – tak najlepiej można opisać projekt.

Akwarium wyposażone jest w system oświetlenia, pompy i filtry

Okolice Akwarium Salamandrowe Jaskinia Postojna

Olm europejski w swoim naturalnym środowisku

Utrzymanie akwarium prawidłowa postawa warunki bytowe