Dekoracje i uroczystości

Wesołe ozdoby z kwiatów ciętych dodadzą Ci uśmiechu i dobrego nastroju

dalia bukiet kwiaty biżuteria stół-świąteczny udekoruj

Twój dom może być ozdobiony kwiatami każdego dnia, niekoniecznie potrzebujesz do tego dużych i bujnych bukietów. Najważniejszą rzeczą jest staranne dobranie wazonu do jego kształtu, przygotowanie kilku kwiatów ciętych i towarzyszącej mu zieleni oraz określenie miejsca, w którym ta kompozycja zostanie umieszczona. Jeśli potrzebujesz inspiracji na różne okazje, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z naszymi Pomysły na dekorację kwiatów ciętych patrzeć na.

Wiszące zielone rośliny do biblioteki, dekoracja z kwiatów ciętych na biurku

Szklany wazon na kwiaty pomysły na dekorację stołu - na różne okazje

Niektóre kompozycje, szczególnie w niskich wazonach, wyglądają bardzo ładnie z góry. Jeśli chcesz ozdobić swoją półkę na książki lub cały regał w domu, możesz powiesić na ścianie zielone rośliny. Do biurka warto wybrać bukiet kwiatów w prostej formie, będzie wyglądał naturalnie, surowo i lakonicznie. Piękny bukiet w eleganckim wazonie w asymetrycznej aranżacji świetnie prezentowałby się w Twoim salonie. Na małym stoliku jest niski Dekoracja z kwiatów ciętych bardzo dobrze wydłużony, najlepiej układać się na płaskim, owalnym miejscu. Nastrój w dużym pomieszczeniu można dodatkowo urozmaicić wiszącymi doniczkami w ciekawej kompozycji. Aby odświeżyć powietrze w pomieszczeniu można zapalić kilka świec zapachowych ułożonych w szklanym wazonie lub pojemniku z suchymi roślinami i kwiatami.

Pomysły na dekorację Twojego domu: tak robi się naprawdę przytulnie

bukiet różnych kwiatów ciętych pomysłów na projekt kolorowy bukiet

Kompozycja kwiatowa, umieszczona w wazonie na podłodze, współgra z kominkiem lub dużym zegarem ściennym. Ciemny zakątek można ożywić starannie dobranym i odpowiednio zaaranżowanym bukietem. Możesz postawić na stole do czytania niską kompozycję bezpretensjonalnych kwiatów.

Płatki wydzielają świeży aromat 

orchidee bukiet sypialnia romantyczna atmosfera

Sypialnia to zazwyczaj terytorium bukietów z suszonych kwiatów, których zapach odpręża, uspokaja i pomaga nam naprawdę dobrze spać. Ich kompozycja może zawierać liście cytryny, skórkę pomarańczy, geranium lub delikatnie pachnącą różę. Ich zapach jest lekki i daje uczucie chłodu i świeżości. Niewielkie woreczki wypełnione lawendą odświeżą każdą garderobę i są bardzo skuteczne na mole. A może potrzebujesz więcej koloru w swojej sypialni? Następnie dodaj płatki róż, białe kwiaty floksa i geranium. Minibukieciki mają spektakularny efekt, dzięki czemu możesz doskonale udekorować swoją toaletkę. Zawsze zwracaj uwagę na to, jakie jest tło bukietu. Na jasnym tle białe lub jasnożółte kwiaty wydają się prawie niezauważalne.

Dzieci lubią twórcze zajęcia

dekoracja stołu - lampiony z kwiatów ciętych świeczki herbaciane

W pokoju dziecięcym możesz zaaranżować drobiazgi, które Twoje pociechy same wykonały. Mogą to być zabawne zabawki z szyszek lub kolby kukurydzy, tablice z suszonymi roślinami itp. Jeśli chcesz umieścić w przedszkolu dużą kompozycję, najlepiej ją powiesić. Ale proszę nie w pobliżu okien, rośliny rzadko wyglądają dobrze w bezpośrednim świetle słonecznym.

Dopasowana dekoracja z kwiatów ciętych do kuchni

kosz wiszący-w kuchni dekoracja z kwiatów ciętych

W kuchni i jadalni nie należy przesadzać z dekoracjami kwiatowymi, to właściwie miejsce pracy, prawda? Dobrze wygląda wieniec z suchych kwiatów ozdobnych na ścianie, może kilka sztucznych owoców i trochę warzyw dopełnia całości. Przyjemnie jest powiesić trawy i kwiaty do wyschnięcia, zwłaszcza jeśli są one wyselekcjonowane i dopasowane w odpowiednich kolorach.

Wiosenna kompozycja kwiatowa

Pomysły na dekoracje stołu wiosna różowe kwiaty srebrne sztućce

Na stole zwykle stoi wazon z kilkoma ciętymi kwiatami. Zimą cyklamenami lub goździkami mogą być, wiosną przebiśniegi, konwalie i niezapominajki. Latem masz szeroki wybór – od stokrotek po płaski groszek (lazhyrus) – wszystko dobrze wygląda w kuchni. Małe chryzantemy wprowadzą również do Twojej kuchni urozmaicenie jesiennego nastroju. Zawsze układaj kwiaty z odpowiednim ulistnieniem – młode szparagi, pęczek pszenicy, a zimą z małymi gałązkami jodły, sosny lub świerka.

Świąteczna dekoracja stołu

świąteczne okazje dekoracja stołu ułóż kosze na kwiaty cięte

Chcesz zorganizować rodzinną uroczystość w domu? A może spotkanie przyjaciół? Wtedy absolutnie potrzebujesz świątecznej nuty w swojej atmosferze. Możesz osiągnąć świąteczny styl, dopasowując je Dekoracja z kwiatów ciętych. Ale proszę, nie zapominaj o podstawowej zasadzie: nigdy nie wolno przeciążać stołu zbyt dużą ilością kwiatów, aby osoby, z którymi rozmawiasz, nie widziały się nad stołem. Bukiet kwiatów nie może być wyższy niż 20-30 cm. Cięte kwiaty w jasnych odcieniach są bardzo odpowiednie na świąteczne okazje. Możesz również uzyskać piękną dekorację stołu z drobnymi gałęziami kwitnących drzew, chryzantemami i cyklamenami.

Pachnące piękno zdobi stół

bieżnik na stół wiosenna dekoracja z kwiatowo-szklanym pojemnikiem na kwiaty

Każdy sezon inspiruje nas do wymyślania nowych pomysłów na dekoracje naszego domu. Na przykład na Wielkanoc wszędzie są kolorowe jajka, małe figurki królików, dużo zielonej trawy. Bukiety zimowe to proste, nagie, kłujące gałązki lub suszone owoce i listki, pozłacane lub posrebrzane. W okolicach Nowego Roku aranżacje utrzymane są w ciepłych kolorach, które oddają komfort i przytulność domu. Świąteczny stół można dopełnić aromatycznymi kompozycjami z orzechami włoskimi, kardamonem i laskami cynamonu.

O czym teraz myslisz? Masz już nowe pomysły na kolejną dekorację kwiatową w domu? Jeśli tak, to będziemy naprawdę szczęśliwi.

Dekoracja stołu z tulipanami i skorupkami jaj

Samodzielnie stwórz dekoracje stołu Umieść cięte kwiaty w skorupkach jajek

Wiosenne kwiaty cięte w butelkach 

kwiaty cięte pomysł na dekorację szklany wazon na kwiaty butelki z recyklingu

Układ stołu z białymi różami

dekoracja morska muszle wazon na stole ze świąteczną oprawą

Deco cięte kwiaty-bukiet tulipanów wiosenna aranżacja

kwiaty cięte stoły weselne dekorowanie pomysłów

wiosenny wystrój w stylu wiejskim-białe ceramiczne wazony-żółty bukiet

Kwiaty cięte róże waleriana sypialnia kwiaty bukiety pomysłów na dekorację

dekoracje stołu pachnąca świeca filarowa dekoracja z kwiatów ciętych