Biżuteria

Stwórz biżuterię z żywicy odlewanej – kreatywne pomysły i wskazówki

Odlewana biżuteria z żywicy-zrób sobie pierścionki-turkusowo-złoty-liść-proces!

Istnieje mnóstwo materiałów, z których możesz samodzielnie wykonać piękne akcesoria i biżuterię. Niewiele może być przetwarzanych w tak wszechstronny sposób i ukształtowanych według własnych pomysłów, jak odlew z żywicy. Do produktu można wkomponować drobne akcenty, takie jak kwiaty, perły, tkaniny czy naklejki. Pod krystalicznie czystą powierzchnią są nie tylko zachowane na zawsze, ale zostały już zastosowane jako bajeczny detal w przytulanku. W artykule znajdziesz podsumowanie tego, co musisz zrobić Biżuteria z żywicy lanej wyprodukuj siebie i co należy wziąć pod uwagę.

Biżuteria z żywicy odlewanej – jaki rodzaj żywicy

Biżuteria z żywicy lanej-zrób to sam-instrukcje-drewno-niebieski-turkus-sztuka

Zanim zaczniesz robić biżuterię lub akcesoria z odlewu, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów żywicy. Żywicę epoksydową i żywicę poliestrową można kupić w prawie każdym sklepie rzemieślniczym lub sklepie z narzędziami. Główną różnicą między nimi jest czas potrzebny do wyleczenia. Oba są przetwarzane przez zmieszanie właściwej żywicy i odpowiedniego utwardzacza. Proporcje mieszania są szczególnie ważne i należy ściśle przestrzegać instrukcji. Dobrym rozwiązaniem może być waga kuchenna lub miarka. W większości przypadków żywicę dostajesz w ogromnym pojemniku, a utwardzacz w maleńkiej fiolce. W tym przypadku używana jest strzykawka, dzięki której możliwe jest precyzyjne dawkowanie w ml. Opcjonalnie można otrzymać żywicę o stosunku mieszania 1:1. Potrzebujesz takiej samej ilości utwardzacza i żywicy.

Wykonaj biżuterię z żywicy odlewanej samodzielnie – wymagane materiały i instrukcje krok po kroku

Odlewana biżuteria z żywicy-instrukcje do samodzielnego wykonania-niezbędne-materiały-majstruje!

Kolejną różnicą między żywicą epoksydową a poliestrową jest wygląd. Żywica epoksydowa jest krystalicznie czysta i dlatego lepiej nadaje się do wyrobu biżuterii. Żywica poliestrowa twardnieje bardzo szybko, jest bardzo wytrzymała i jest często wykorzystywana do produkcji wyprasek – budowy form, konstrukcji łodzi, płyt profilowych itp. Oprócz żywicy odlewniczej wymagana jest również forma odlewnicza. Do tego celu najlepiej nadają się silikonowe, takie jak te do pieczenia.

Gumowe bransoletki Tinker – instrukcje dotyczące wiązania

Bransoletki damskie – modna biżuteria na ramię i porady dotyczące stylizacji

Trendy jubilerskie na lato: to akcesoria, które zachwycają!

Samodzielnie wykonaj biżuterię z żywicy lanej – wymieszaj żywicę i utwardzacz

Biżuteria z żywicy lanej-zrób to sam-instrukcje-mieszanka-żywica syntetyczna

Produkcja domowej biżuterii odlewanej z żywicy jest stopniowa i powolna. Zanim zaczniesz mieszać żywicę i utwardzacz, powinieneś określić, ile płynu zostanie napełniona forma odlewnicza. Najpierw wymieszaj połowę ilości lub mniej i wlej do formy. Odpocznij przez co najmniej 24 godziny.

Wykonaj biżuterię z żywicy odlewanej samodzielnie – przetwarzaj żywicę odlewaną

Odlewana biżuteria z żywicy-make-swoje-własna-okrągła-forma

Wtedy naprawdę możesz wlać wszystko. Można wylać naklejki, tkaniny, koraliki, kwiaty, a nawet jedzenie. Warto wcześniej przetestować obiekt do odlewania, ponieważ niektóre włókna wchłaniają żywicę odlewniczą i wyglądają jak zacieki wodne. Najlepiej zapieczętować wybrane przedmioty klejem do serwetek, a następnie wtopić je w biżuterię. Niektóre rzeczy tracą efekt 3D i można je rozpoznać tylko po ich kształcie. Radzimy zawsze wykonać test przed rozpoczęciem właściwego procesu.

Zrób sobie biżuterię z żywicy z prawdziwymi owadami

Biżuteria z żywicy odlewanej-stwórz-własne-instrukcje-kształty-krystalicznie-przezroczyste

Niezależnie od tego, czy jako motyw dla swojej biżuterii z żywicy lanej wybrałeś prawdziwe spreparowane owady, kwiaty, brokat, perły lub po prostu naklejki, procedura jest zawsze taka sama. Pracujemy zmiana po zmianie. Najpierw do formy wlewa się niewielką ilość żywicy odlewniczej, pozostawia do stwardnienia, następnie przedmiot umieszcza się i utrzymuje w miejscu cienką warstwą żywicy i pozostawia do stwardnienia. Ostatecznie cała forma jest pełna i odstawiana na około 48 godzin.

Biżuteria z żywicy lanej z krystalicznie czystym efektem 3D

lana-bizuteria-z-zrob-to-sam-poler-krystalicznie-przezroczysty

Przed wyjęciem produktów z formy należy pamiętać, że żywica powinna nie tylko stwardnieć. To będzie w ciągu pierwszych 24 godzin. Dojrzeje w ciągu najbliższych 24 godzin, co oznacza, że ​​pozostanie stabilny i będzie można go przetwarzać. Jeśli wykluczysz powstałe figury, ich powierzchnia będzie matowa z powodu pleśni. Zewnętrzne krawędzie również mogą wydawać się mylące. Możesz to zrobić za pomocą bardzo drobnoziarnistego papieru ściernego. Aby uzyskać błyszczący, krystalicznie czysty efekt, wystarczy pomalować biżuterię.

Oryginalna biżuteria odlewana z żywicy z przygotowanymi owadami

Obsada-żywica-biżuteria-zrób-to-sam-instrukcje-owady-okrągłe-wisiorki% cc% 88nger-łańcuch

W celu uzyskania doskonałego wykończenia zalecamy ponowne pokrycie produktu żywicą epoksydową. Świeci cudownie i odbija światło jak prawdziwe szkło. Wcześniej należy dokładnie szorstkować powierzchnię, aby ostatnia warstwa mogła do niej przylegać. W przeciwnym razie cofnie się miejscami i da brzydkie plamy.

Biżuteria z żywicy lanej – wisiorek naszyjnik z prawdziwym owadem

lana-biżuteria-zrób-to-sam-instrukcje-oczka-wiertnicze

Gdy biżuterię stwardnieje do ostatniej warstwy, można ją poddać obróbce. Można na nim zrobić zawieszkę i wykorzystać jako łańcuszek lub breloczek. Możesz też pracować w ładnym tle. Świetnie nadaje się do tego brokat, ale także czysta farba akrylowa, jeśli inne elementy będą w ten sposób pasować.

Zrób sam nowoczesną, bajeczną biżuterię z żywicy lanej ze steampunkowym charakterem

odlew-biżuteria-z-zrób-to-sam-praca-w-żywicy-epoksydowej-kryształowo-przezroczysta

Wszystkie drobne przedmioty, również te, które pozostały, nadają się do wlania do odlewu biżuterii z żywicy. Części zepsutych akcesoriów można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać jako takie. Za pomocą tej techniki tworzy się również biżuterię steampunkową i inne naprawdę wyjątkowe przedmioty.

Każda biżuteria jest naprawdę wyjątkowa – biżuteria odlewana z żywicy 

lana-biżuteria-zrób-to-sam-bransoletka-delikatna-złota

Osiągnij wspaniałe efekty kolorystyczne, pracując z różnymi materiałami w tej samej biżuterii. Możesz z łatwością polewać suszone kwiaty, kamienie, muszle, czy zdjęcia. Pamiętaj tylko, że papier musi być wcześniej przetarty klejem do serwetek. W przeciwnym razie żywica odlewnicza poplami papier.

Biżuterię z żywicy lanej z połyskującymi efektami

odlew-żywica-biżuteria-zrób-to-sam-żywica-epoksydowa-złoty liść

Jeśli zależy Ci na efektach metalicznych i srebrze & Jeśli dążysz do złota, zostanie to osiągnięte bezbłędnie. Potrzebujesz brokatu, złotego listka lub folii czekoladowej. Brokat i brokat można jeszcze posypać po 3-4 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy odlewu na twardą formę. Same w sobie są bardzo lekkie i tylko trochę zatopią się w żywicy. ciężkie części zapadają się z powodu ich ciężaru na dole formy, która ostatecznie znajduje się na górze produktu, a zatem pożądany efekt 3D nie jest osiągany.

Zrób samodzielnie biżuterię z żywicy lanej i dodaj złoty połysk – instrukcje

lana-biżuteria-zrób-to-sam-instrukcje-złoty-efekt-liści

Jeśli nie masz złotego listka, możesz po prostu wziąć folię czekoladową i pokroić ją na małe kawałki. Po stwardnieniu pierwszej warstwy żywicy rozsypać je na formach. Za pomocą wykałaczki postaraj się zebrać wszystkie cząsteczki pod powierzchnią i rozprowadzić je stosunkowo równomiernie. Pozwól co najmniej 24 wyleczyć.

Wieloaspektowa biżuteria z żywicy lanej wykonana przez Ciebie

lana-bizuteria-zrób-to-sam-instrukcje-pierścionki-złoty-liść

Produkty z żywicy lanej można polerować, zamiast ponownie pokrywać żywicą. Do tego celu nadają się odpowiednie pasty polerskie i bardzo drobnoziarnisty papier ścierny. Służy do polerowania biżuterii na mokro. Po zakończeniu możesz dołączyć pierścionki, ćwieki lub klipsy do kolczyków z tyłu.

Twórz biżuterię z żywicy jak prawdziwy profesjonalista – profesjonalne formy odlewnicze

Cast-żywica-biżuteria-zrób-sam-formy-odlewane-pierścienie-niebieskie

Aby Twoje produkty wyglądały naprawdę profesjonalnie i perfekcyjnie, istnieją specjalne formy na pierścionki lub zawieszki łańcuszkowe. Niektóre z nich odtwarzają szlify kamieni szlachetnych, a zwłaszcza dla miłośników biżuterii odlew z żywicy można zaprojektować jak prawdziwy kamień szlachetny. Ponadto możliwe są różne kolory, co znacznie rozszerza zakres.

Stwórz biżuterię z żywicy odlewanej dla odważnych osobowości

odlew-żywica-biżuteria-zrób-to-sam-proces-żywica-żywica