Biżuteria

Przewodnik po kolczykach: ciekawostki na temat wtyczek, kreoli i spółki

kolczyki-efektowne-czarne-frędzle-nowoczesne

Kolczyki w różnych wzorach to jedne z ulubionych dodatków wielu kobiet. Ale jakie są rodzaje kolczyków? Czym są kreole A na co trzeba zwracać uwagę przy przekłuwaniu uszu? Tutaj znajdziesz przydatne informacje na temat popularnych kolczyków.

Wszechstronny świat kolczyków

kolczyki kreole w srebrze

Nawet w starożytnych kulturach i starożytnym Egipcie kobiety zdobiły uszy szkłem, kamieniami szlachetnymi, perłami, kośćmi lub metalem. Tak jak dzisiaj, wszystko było wtedy reprezentowane, od małych szpilek i pierścionków po duże wisiorki. Ogólnie rozróżnia się następujące rodzaje kolczyków:

  • Kreole: To są rzeczywiste pierścienie, które są wkładane przez otwór w uchu. Są one dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów.
  • Kolczyki: Tutaj szykowną biżuterię zawiesza się przez otwór na ucho za pomocą uchwytu lub zabezpieczonego długopisu. W szczególności żyrandole są teraz modne.
  • Kolczyki wkrętki: Małe perełki lub motywy są przyczepione do ucha za pomocą długopisu. Ten wariant jest mały i niepozorny.
  • Klipy: Taką opcję mogą nosić również kobiety bez przekłutych uszu. Biżuteria mocowana jest do ucha rodzajem klipsa.

Miej odpowiednio przekłute uszy

kolczyki-chwost-zielony-lato

Jeśli chcesz ozdobić swoje uszy, powinieneś zaopatrzyć się w parę przekłutych uszu. Jednak zdecydowanie nie zaleca się samodzielnego próbowania. Otwory powinny być zawsze przebijane przez profesjonalistę, aby uniknąć zanieczyszczenia i zapalenia. Z reguły przekłuwanie wykonuje się u jubilera specjalnym pistoletem, ale w pracowniach piercingu stosuje się również sterylne jednorazowe igły. Wskazane jest wybranie pierwszego kolczyka wykonanego z tytanu, aby zapobiec nieprzyjemnej alergii na nikiel. To musi pozostać w dziurze przez około sześć tygodni, aby skóra mogła się całkowicie zagoić. Aby uniknąć podrażnień spowodowanych obcym materiałem, warto zainwestować w wysokiej jakości kolczyki wykonane z prawdziwego srebra lub złota, które z należytą starannością zawsze stanowią dobrą inwestycję.

Uderzająca kolorowa lub elegancka powściągliwość – odpowiednia stylizacja dla każdej biżuterii ucha

kolczyki-kolczyki-srebrny-warkocz-fryzura

Kolczyki można łączyć z każdym strojem i dowolnym stylem ubioru. Małe i niepozorne wtyczki zawsze pasują. Osoby szczególnie świadome mody mogą dobrać kolczyki i strój oraz resztę biżuterii. W tym celu można wykorzystać kształty, kolory lub charakterystyczne materiały. Małe kolczyki do uszu w kształcie kotwicy to doskonały strój na lato w morzu.

kolczyki-różowe-kryształy-oświadczenie

Proste sukienki lub topy świetnie się z nimi komponują Wyraziste kolczyki lub urozmaicić duże kreole. Odpowiednia fryzura może pomóc optymalnie podkreślić odpowiednie kolczyki. Często wystarczy trochę odciągnąć włosy, aby kreole nie zniknęły pod spodem. Ale także ścisły kucyk lub kok a także luźne upięcia doprowadzą biżuterię do perfekcji.

wiszące-kolczyki-perłowe-cyrkonie-lato

Obraz 1: © istock.com/DashaMuller

Obraz 2: © istock.com/Nikada

Zdjęcie 3 do 6: Unsplash.com CC0 / tamarabellis