balkon

Najpopularniejsze jesienne kwiaty na balkony – 11 pomysłów na sadzenie balkonów

Lato już się skończyło, dni stają się coraz krótsze i bardziej wilgotne, a piękne letnie kwiaty robią miejsce dla kolorowych jesiennych bloomersów. Ich urzekające liście, owoce i kwiaty mogą odświeżyć każdą przestrzeń na świeżym powietrzu i wyeksponować piękne oblicze jesieni.

Jesienne kwiaty na balkony gliniane patelnie-bratki-chryzantemy-pomarańczowe-kolory

W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze z nich Jesienne kwiaty na balkon i daj wskazówki i inspiracje do sadzenia.

Jesienne kwiaty na balkon urzekają swoimi kwiatami

Jesienne kwiaty na balkonowe skrzynki kwiatowe-balkonowe-rośliny-jesienne kolory

Jeśli szukasz pięknej i naturalnej jesiennej dekoracji na balkon, to masz rację z jesiennymi kwiatami. Przynoszą kolorową grę kolorów, gdy wiele innych roślin już uschło. W jesiennej palecie kolorów znajdują się najpiękniejsze kolory: delikatny pomarańcz, nasycona czerwień, elegancki róż, ciemny fiolet i jasna magenta. Niektóre zielone liście mają również cieplejsze niuanse, które każdy zauważy.

Posadź jesienne kwiaty na balkonie

Jesienne kwiaty na balkony kwietniki-rośliny-podlewanie-konewka

Kolorowe rośliny z gamy jesiennej są zwykle oferowane w kwiaciarniach od września i kwitną od późnego lata do nadejścia mrozów. Podczas sadzenia powinny być umieszczone blisko siebie, ponieważ nie wykazują zauważalnego wzrostu. Co więcej, zdecydowanie powinieneś zmienić glebę w donicach, która ma być dla nich zasadzona i zastąpić ją wysokiej jakości ziemią doniczkową bez nawozu.

Wskazówki dotyczące projektowania balkonów – elegancko udekoruj swój mały balkon

40 pomysłów na atrakcyjny projekt balkonu za niewielkie pieniądze

Udekoruj swój balkon jesienią – 52 pomysły do ​​naśladowania

Pudełka na kwiaty z jesiennymi kwiatami

Jesienne kwiaty na balkon skrzynki balkonowe-skrzynki na kwiaty-sadzenie-rośliny jesienne

Jesienne kwiaty na balkony najlepiej prezentują się w skrzynkach lub donicach w pasującym kolorze. Można je przymocować do parapetów i balustrad balkonowych, tworząc piękny wygląd zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Chociaż różnorodność jesiennych kwiatów na balkonach jest znacznie mniejsza niż wiosną i latem, dostępne są różne piękne kombinacje jesiennych kwiatów.

Udekoruj balkon jesiennymi kwiatami

Jesienne kwiaty na balkon jesienna dekoracja-jesienne-kolory-kwiaty

Jesienne kwiaty na balkony niekoniecznie muszą być sadzone w skrzynkach na kwiaty i przymocowane do balustrady. Miłym pomysłem na dekorację byłoby losowe rozłożenie doniczek z jesiennymi kwiatami. Na przykład możesz go użyć do dekoracji stolików bocznych, a nawet zaprojektowania wiszących donic. Poniżej znajdziesz różne jesienne kwiaty, które najczęściej upiększają balkon jesienią.

Posadź balkon wrzosem na jesień

jesienne kwiaty-balkon-wrzos-roślina-wrzos-biały-zielony-fioletowy

Heather (Erica) jest wybierana przez kilku ogrodników hobbystów na jesienny balkon. Obejmuje to tak zwaną roślinę Erika, którą można znaleźć w białych lub fioletowych kwiatach. Większość odmian nazywa się kwitnącymi pąkami, ponieważ pąki nie otwierają się, a kolory pozostają dłużej. Takie rośliny nie mogą uschnąć i pięknie wyglądać aż do pierwszych przymrozków. Można je sadzić pojedynczo lub razem z innymi jesiennymi kwiatami w skrzynce na kwiaty.

Dalie – magiczne jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu

jesienne-kwiaty-dalie-białe-różowe-piękne-kwiaty-jesienne-sadzenie

Dalie (Dalia) to jesienne kwiaty, które można znaleźć w różnych rozmiarach i kształtach. W ogrodzie można je sadzić na rabatce z innymi bylinami, a na balkonie ładnie prezentują się w doniczkach. Można rozpoznać około 35 gatunków różniących się wysokością i kształtem kwiatów.

Jesienna dekoracja na balkonie z pomarańczowymi daliami

jesienne kwiaty-balkon-jesienna-dekoracja-dalie-pomarańczowa-dynia-twarz

Jeśli chodzi o pielęgnację, kwiaty z tego rodzaju są łatwe w pielęgnacji. Preferują stanowiska słoneczne, ponieważ ich łodygi rosną szybciej, a kwiaty więdną w cieniu. Jako jesienne kwiaty dalie w kolorze pomarańczowym są dobrym pomysłem na dekoracje na Halloween, szczególnie w połączeniu z rzeźbionymi dyniami.

Posadź skrzynki z daliami i roślinami ozdobnymi

jesienne-kwiaty-balkon-skrzynki-balkonowe-dalia-różowa-kolorowa-pokrzywa-tłuszcz-liści-pudełko-kwiaty

Jeśli nie chcesz po prostu sadzić dalii w skrzynce na kwiaty na balkon, możesz połączyć ją z roślinami, takimi jak tłuste liście i kolorowe pokrzywy. W tym przypadku powstaje ładny kontrast z zielonymi liśćmi, który podkreśla kolorowe kwiaty dalii.

Jesienne kwiaty na balkon – cyklamen

jesienne kwiaty-balkon-cyklamen-kwitnący-liliowy-biały-balkonowy parapet

Średniej wielkości cyklameny zyskały na znaczeniu w ostatnich latach i są coraz częściej wybierane jako jesienne kwiaty na balkony. Tworzą piękne efekty kolorystyczne nawet w chłodniejsze miesiące, a zimą wytrzymują nawet pierwsze mrozy.

Jesienne kwiaty z pąkami 

jesienne-kwiaty-balkon-kwiaty-box-cyklamen-fioletowy-kolor-lisci

Kupując jesienne kwiaty na balkon lub do ogrodu, najlepiej wybrać te z pąkami. W ten sposób gwarantowany jest dłuższy czas kwitnienia.

Jesienne zawilce jako dekoracja balustrady balkonowej

jesienne-kwiaty-balkonu-jesiennego-zawilce-delikatny-rozowy-balkon-dekoracja-parapetowa

Pełne wdzięku jesienne zawilce (Anemone hupehensis) to fajny pomysł na ozdobę starej balustrady balkonowej. Są to nieco wyższe byliny o cienkich pędach, które należą do długoletnich kwitnących. Typowe jesienne zawilce kwitną w kolorze jasnoróżowym lub fioletowym, ale można znaleźć również te w kolorze białym lub czerwonym.

Właściwa pielęgnacja zawilców jesienne kwiaty na balkony

jesienne-kwiaty-balkon-sadzenie-jesienne-zawilec-japonica-fioletowe-kwiaty

Wiosna to idealny czas na sadzenie jesiennych zawilców. Idealną lokalizacją dla nich jest nasłoneczniony lub częściowo zacieniony balkon, na którym jest jeszcze parawan. Większość odmian wymaga regularnego podlewania i najlepiej sadzić je w doniczkach, ponieważ mają tendencję do zdziczania.

Żółte chryzantemy jako jesienne kwiaty na balkony

jesienne-kwiaty-balkon-zolta-chryzantema-doniczka-rosliny-balkonowe

Chryzantemy (Chrysanthemum) to klasyka wśród jesiennych kwiatów na balkony. Dzięki swojej różnorodności można je sadzić w różnych miejscach i pojemnikach. Niskie chryzantemy nadają się na skrzynkę na balustradę balkonową, średnie na wannę, a wysokie na bylinę w ogrodzie.

Właściwa pielęgnacja chryzantem

jesienne kwiaty-balkon-czerwone-chryzantemy-zielone-liscie-balkony-balkonowe

Wiele chryzantem jest odpornych i może wytrzymać zimno. Kwitną w jednym kolorze na biało, czerwono, żółto lub różowo lub w kilku kolorach jednocześnie. Lubią jaśniejsze balkony, ale nie mają bezpośredniego światła słonecznego w południe. Wystarczy im ziemia doniczkowa bez nawozu, ponieważ w chłodniejsze miesiące nie zużywają dużo składników odżywczych.

Jesienne kwiaty na balkon – jesienne astry

jesienne kwiaty-balkon-żółte-ścianki-doniczki-jesień aster-hardy-biało-fioletowy

Jesienne astry to byliny, które jesienią kwitną w różnych kolorach, takich jak biały, różowy, lawendowy i fioletowy. Mniejsze odmiany osiągają wysokość około 25 centymetrów i dlatego doskonale nadają się jako jesienne kwiaty na balkony.

Rośliny jesienne astry

jesienne kwiaty-balkon-jesień aster-fioletowo-knosten-dynia-jesień dekoracja

Te jesienne kwiaty na balkony należy posadzić w osobnej doniczce, aby odsłonić ich pełny rozkwit. Potrzebują również podłoża bogatego w hummus, bogatego w składniki odżywcze, dobrze odsączonego i lekko wilgotnego.

Jesienne kwiaty na balkon – ozdobne jagody jako dekoracja

jesienne kwiaty-balkon-torf mirt-pernettya-różowe-jagody-rattan-doniczka

Jesienne kwiaty z ozdobnymi jagodami są wykorzystywane w każdej jesiennej dekoracji. Można je umieścić samodzielnie w doniczce lub w skrzynce balkonowej razem z innymi kwiatami i roślinami ozdobnymi, np. drutem kolczastym.

Posadź skrzynkę z czerwonymi jagodami

jesienne kwiaty-balkon-dolny-naleśnik jagody-czerwony-drut-kolczasty-roślina

Czerwone jagody stanowią akcent kolorystyczny i przyciągają wzrok na jesiennym balkonie. Na przykład Scheinbeeren (Gaultheria) są wybierane przez wielu ogrodników hobbystów, ponieważ dają świąteczny nastrój, który nawiązuje do zbliżającego się sezonu Bożego Narodzenia.

Rośliny balkonowe na jesień – bergenia o pięknych kwiatach

jesienne-kwiaty-balkon-bergenie-jesienny-kwiat-fioletowe-roślina-balkonu

Bergenia (Bergenia) to długowieczne, łatwe w pielęgnacji rośliny okrywowe, które jesienią zakwitają po raz drugi. Idealnie nadają się do sadzenia i oczarowują swoimi ciemnoróżowymi i fioletowymi kwiatami.

Fioletowe dzwonki (Heuchera)

heuchera-liść-dekoracje-jesienne-liście-jasny-kolor-wiadra

Fioletowe dzwonki wnoszą również kolorowe urozmaicenie na balkon. Jej lejkowate kwiaty w kształcie dzwonu pojawiają się obficie od maja do lipca. Rzeczywistą wartością ozdobną są jednak atrakcyjne liście, które jesienią zachwycają jasnymi kolorami od żółto-pomarańczowego przez burgundowo-czerwony do ciemnobrązowego. Są też nie tylko ładnie narysowane, ale i elegancko marszczone.

heuchera-fioletowe dzwonki-rośliny-listno-odmiany

Na przykład purpurowy karmel dzwonkowy (Heuchera villosa Caramel) ma liście w kolorze karmelu i tworzy pojedyncze białe kwiaty. Odmiana ta dorasta do 30 cm wysokości i doskonale nadaje się do skrzynki balkonowej. Inne polecane odmiany to np. Heuchera micrantha ‘Palace Purple’ (brązowo-brązowo-czerwony), ‘Plum Pudding’ (czerwono-srebrzysty) i ‘Regina’ (ciemnoczerwony). Jeśli chcesz szczególnie kolorowe i efektowne sadzenie w wannie, możesz wybrać Heuchera villosa ‘Marmalade’. Ze względu na kontrastujące kolory liści w kolorze pomarańczowo-ochrowym i różowym, bylina ma szczególnie świeży wygląd. W sklepach dostępne są niezliczone odmiany i dodawane są nowe.

Rozchodnik

sedum-jesień-radość

Z setkami gatunków rozchodnik jest jedną z najbardziej wszechstronnych roślin w jesiennym ogrodzie. Równie dobrze rozwija się w wannie, jak i w łóżku, a przede wszystkim wyróżnia się dekoracyjnymi płytkami z kwiatami. Na przykład rozchodnik ‘Herbstfreude’ zmienia swój kolor, gdy kwitnie z biało-zielonego na ciemnofioletowo-czerwony.

Rodzina fioletowa

jesień-wanna-balkon-wrzos-bratek-bluszcz-turzycy

Rośliny fioletowe, takie jak bratki i fiołki rogate, są również wspaniałymi nasadzeniami do skrzynek na jesień. Jeśli nasiona zostaną wysiane na początku lipca, bratki mogą kwitnąć również jesienią. Jeśli przegapiłeś siew, możesz kupić kwitnące fiołki jesienią w specjalistycznych sklepach. Bratki mogą z łatwością zimować w skrzynce na kwiaty. Nie zdziw się, jeśli zwiną liście. Jest naturalnym środkiem ochronnym przed niskimi temperaturami. W łagodną zimę mogą zakwitnąć po raz pierwszy w styczniu.

Rośliny towarzyszące dla pięknych kombinacji roślin

jesienne kwiaty-kombinacje-roślin-astry-hortensje-chryzantemy

Kolorowe, kwitnące cuda doskonale komponują się z prostymi towarzyszącymi roślinami. Na przykład rośliny o różnych formach liści i wzrostu są idealnymi partnerami dla wielu jesiennych piękności. Fontanny trawiaste, takie jak turzyca zielona i biała (Carex), trawa do czyszczenia lamp (Pennisetum) i trawa japońska (Imperata cylindrica) zapewniają dodatkowy dynamizm w społeczności roślinnej.

jesienne-kwiaty-sadzenie-astry-chryzantemy-kapusta-lampan czystsza trawa

Duże doniczki wyglądają bardziej atrakcyjnie, jeśli są sadzone na różnych wysokościach. Artyści liści, piękności kwiatów i gwiazdy traw pięknie współgrają ze sobą. Rośliny z tendencją do wąsów wzbogacają również każdą doniczkę. Eleganckie zwisające pędy wąkroty (Lysimachia nummularia) lub bluszczu mogą również wystawać poza brzeg naczynia. W ten sposób ukrywają twarde krawędzie. Oczywiście kolor naczyń również musi pasować do kwiatów. Im wyraźniejszy kształt naczynia, tym bardziej zróżnicowane może być nasadzenie.