balkon

Które kwiaty balkonowe kwitną najdłużej? 25 trwałych bloomersów do doniczek i skrzynek na kwiaty

Czy to w ogrodzie, czy na balkonie: każdy hobbystyczny ogrodnik pragnie blasku kwiatów, które będą zachwycać oczy przez całe lato. W ogrodzie i na tarasie jest wystarczająco dużo miejsca na kwitnące byliny i krzewy, ale przestrzeń na balkonie jest ograniczona. Ale można również znaleźć odpowiednie kwiaty do tego obszaru na zewnątrz. Przyjrzymy się bliżej pytaniu „Które kwiaty balkonowe kwitną najdłużej?”.

Które kwiaty balkonowe kwitną najdłużej? Popularne długo kwitnące kwiaty balkonowe

które kwiaty balkonowe kwitną najdłużej Angelonia

1. Twarz anioła

Twarz anioła jest prawdziwym czcicielem słońca. Te letnie kwiaty wolą miejsce w pełnym słońcu, dobrze chronione przed wiatrem i deszczem. Szczególnie nadają się na balkony wychodzące na południe i przy dobrej pielęgnacji mają fioletowe pąki kwiatowe od początku maja do końca października.

długo kwitnące kwiaty balkonowe fuksja od maja do września

2. Fuksja

Dokładnie odwrotnie, fuksja najlepiej rozwija się w cieniu lub półcieniu. Na balkonie służą przede wszystkim jako rośliny pnące. Wybierając doniczkę, upewnij się, że nie jest za duża. Unikaj również ogrzewania korzeni. W okresie suchym latem należy również spryskiwać kwiaty wodą co 2-3 dni.

które kwiaty balkonowe kwitną przez całe letnie gerbery

3. Gerbera

Gerbery dostępne są we wszystkich kolorach i odcieniach tęczy. Kwiaty balkonowe wolą miejsca zacienione rano w słońcu, a po południu w cieniu. Dobrze przepuszczalna i bogata w składniki odżywcze, świeża lub umiarkowanie wilgotna gleba oferuje najlepsze możliwe warunki na długi okres kwitnienia.

długo kwitnące letnie kwiaty na hortensje balkonowe

4. Hortensje

Hortensje kwitną w kolorze białym, fioletowym i lawendowym. Stają się dość wysokie i są idealnym kwiatem ciętym na bukiet. Jako roślina balkonowa rozwijają się w zacienionych miejscach z dobrze przepuszczalną glebą.

długo kwitnące kwiaty balkonowe z poradami pielęgnacyjnymi powojników

5. Powojnik

Powojniki doskonale wypełniają luki w skrzynce na kwiaty. Potrzebujesz co najmniej 6 godzin w pełnym słońcu. Powojniki potrzebują nieco większej objętości gleby – co najmniej 30 litrów. Nawozić podłoże co dwa tygodnie, aby wydłużyć czas kwitnienia.

Jakie kwiaty kwitną do jesieni? Wyjątkowe rośliny balkonowe

Długo kwitnący jastrząb różany do pielęgnacji letniej instrukcji

6. Hibiskus

Hibiskus, nadal znany w Niemczech jako hibiskus różany, jest popularną rośliną doniczkową, którą można stosować na słonecznym balkonie w środku lata. Ochrona przed deszczem i wyrównanie są ważne. Lokalizacje w półcieniu okazują się optymalne.

długo kwitnące rośliny na balkony i półcieniową szałwię stepową

7. Mędrzec stepowy

Szałwia stepowa to roślina wieloletnia charakteryzująca się małymi, ale bardzo pięknymi świecami kwiatowymi. Kolor kwiatów waha się od ognistej czerwieni do fioletu.

długo kwitnące kwiaty balkonowe biały krwawnik do wanien

8. Krwawnik

Krwawnik pospolity nadaje balkonowi elegancki akcent. Dobry drenaż jest absolutną koniecznością, ponieważ kwiat nie toleruje gnicia.

Zasadź długo kwitnące kwiaty balkonowe naparstnicy

9. Naparstki

Wielu ogrodników hobbystów uważa naparstek za kwiat do ogrodu. Ale również dobrze czuje się na balkonie i może zapewnić kwitnienie przez całe lato.

długo kwitnące letnie kwiaty na balkony i doniczki z goździkami

10. Goździki

Goździk jest jednym z najpiękniejszych trwałych kwiatów na balkonie w domu. Ogrodnik hobbysta ma do wyboru szeroką gamę odmian. Goździki występują we wszystkich kolorach tęczy.

Jakie kwiaty balkonowe kwitną przez całe lato? Prawdziwi przyciągający wzrok

Jakie kwiaty balkonowe kwitną lilie przez całe lato?

11. Lilie

Wśród kwiatów ciętych królową są lilie. Ale dobrze prezentują się również w doniczkach. Odmiany lilii, które pozostają małe, nadają się na balkon. Dopóki miejsce jest w pełnym słońcu, a gleba umiarkowanie wilgotna, lilia kwitnie od maja do sierpnia.

Długo kwitnące kwiaty balkonowe do skrzynek kwiatowych i wanien mieczyków

12. Mieczyk

Mieczyki mają zwykle krótki okres kwitnienia. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Jeśli jednak nie posadzisz ich w doniczce do końca maja, czas kwitnienia wydłuży się o miesiąc. Dlatego mieczyki są idealnym partnerem dla wiosennych kwiatów.

Jakie kwiaty kwitną latem żółta jeżówka

13. Żółty kapelusz przeciwsłoneczny

W zależności od odmiany, jeżówka żółta jest długim kwiatostanem, który przez całe lato tworzy małe żółte kwiaty. Dobrze przepuszczalna gleba i dużo słońca – to wszystko, czego potrzebuje kwiat, by nas zachwycić swoim blaskiem.

które długo kwitnące kwiaty na letnie begonie skierowane na południe

14. Begonie

Wśród letnich kwiatów begonie są po prostu trwałym bloomerem. Od kwietnia do października na balkonie jest morze kwiatów. Kwiaty najlepiej rozwijają się w półcieniu, chociaż istnieje ponad 1000 odmian, a niektóre z nich mogą śmiało radzić sobie w pełnym słońcu.

długo kwitnące kwiaty balkonowe w czerwonym wyczyńcu

15. Ogon

Na początku lata wyczyniec tworzy wiele małych, fioletowych kwiatów. Ten letni kwiat kwitnie do października i osiąga wysokość 1,5 metra. W wiadrze staje się znacznie mniejszy i ma zwarty pokrój. Wyczyniec preferuje pełne słońce i dobrze osuszoną próchnicową glebę.

16. Kwiat pająka

Okres kwitnienia kwiatu pająka rozpoczyna się w lipcu i kończy w październiku. Roślina ozdobna pochodzi z Ameryki Południowej i jest prawdziwym czcicielem słońca. W skrzynce na kwiaty rzadko przekracza 80 cm.

Które rośliny balkonowe kwitną najdłużej? Soliści w donicach i doniczkach

Które letnie kwiaty są wiecznie pióropuszem

17. Pióropusz

Pióropusz wnosi na balkon odrobinę egzotyki dzięki różowym, ognistoczerwonym lub żółtym kwiatom. Właściwy termin sadzenia to koniec maja. W centrach ogrodniczych sprzedawane są wczesne kwiaty, które po tygodniu przyzwyczajania się wychodzą na balkon. Letni kwiat zapewnia świetność kwitnienia od czerwca do początku października. Aby wydłużyć czas kwitnienia, należy regularnie ścinać zwiędłe kwiaty.

długo kwitnące kwiaty balkonowe dla słonecznych maków kalifornijskich

18. Nasiona maku kalifornijskiego

Mak kalifornijski kwitnie nieprzerwanie przez całe lato. Najlepiej radzi sobie na ubogiej, suchej glebie i preferuje bezpośrednie słońce. Kwiat jest trujący dla ludzi i zwierząt, dlatego nie nadaje się dla rodzin ze zwierzętami domowymi i małymi dziećmi.

Trwale kwitnące letnie kwiaty do wanien i skrzynek balkonowych, Wandelroeschen

19. Róże zamienne

Kabriolet róża pochodzi z Ameryki Środkowej i preferuje miejsce w pełnym słońcu. Letni kwiat jest wieloletni, ale nie mrozoodporny. W kwietniu kwiaty są zabierane z zimowisk i trzymane w cieple. Można je również zabrać na zewnątrz po Ice Saints. Umiarkowanie świeża gleba i regularne nawożenie zapewniają kwitnienie od maja do października.

20. Guziki husarskie

Guziki husarskie kwitną w kolorze jasnożółtym od czerwca do początku jesieni. Roślina okrywowa jest idealna do sadzenia skrzynek balkonowych i wiszących koszy. Letni kwiat może dobrze rosnąć w jasnym cieniu, ale nie toleruje nasiąkania wodą.

Jakie rośliny doniczkowe kwitną przez całe lato? Te letnie kwiaty tworzą morze kwiatów

Jakie rośliny doniczkowe kwitną przez całe lato?

21. Petunie

Petunia występuje we wszystkich kolorach tęczy i pięknie kwitnie przez cały sezon letni. Usuń wszystkie, które zwiędły, aby zachęcić do kwitnienia. Jedyne, czego nie mogą znieść małe petunie, to wysoka wilgotność i deszcz. Dlatego lepiej nadają się na zadaszony balkon zachodni lub południowy.

22. Słonecznik meksykański

Słonecznik meksykański zaczyna kwitnąć dopiero w lipcu, a następnie kwitnie do października.

Rośliny doniczkowe, które kwitną przez długi czas, to cynie

23. Cynia

Cynie zdobią również pudełko na kwiaty do października. Są łatwe w pielęgnacji i wspaniale kwitną, o ile są na słońcu i mają bogatą w składniki odżywcze glebę.

długo kwitnące kwiaty balkonowe na letnie odmiany słonecznika

24. Słoneczniki

Słonecznik nadaje się nie tylko do przydomowego ogródka, ale również pięknie prezentuje się na balkonie. Istnieje kilka odmian, które kwitną przez 6 miesięcy. Najlepsze są miejsca nasłonecznione lub częściowo zacienione. Słonecznik potrzebuje dużo wody i składników odżywczych.

Kwiaty balkonowe kwitnące od czerwca do października Marguerite

25. Marguerites

Marguerite kwitnie od kwietnia do października. Wykorzystywana jest jako kwiat balkonowy i zwykle sadzi się ją w doniczkach. Wieloletnie kwiaty letnie również muszą być intensywnie podlewane latem, ponieważ sprzyja to tworzeniu się kwitnienia.