łazienka

Trend łazienkowy z Pinteresta: postaw umywalkę w centrum uwagi

minimalistyczna wanna łazienkowa podwójna umywalka czarno-biała

Jeśli chodzi o projekt łazienki, wybór umywalek ma kluczowe znaczenie dla ogólnego wyglądu. Różnorodność wzorów jest ogromna i możesz wybierać spośród różnych kształtów i materiałów. Decyzja, czy umywalka ma współgrać z resztą wyposażenia, czy też jest bardziej efektownym akcentem, to kwestia gustu. Wielu współczesnych ludzi odnajduje inspiracje i świeże pomysły w zbiorach pomysłów online. Obecny trend łazienkowy na Pintereście zyskuje na popularności, a umywalka staje się sercem łazienki.

Trend łazienkowy z Pinteresta: umywalki o industrialnym wyglądzie

zlew w stylu industrialnym z betonu z marmuru rama stalowa

Industrialny wygląd to jeden z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz. Chłodną estetykę i solidne materiały, takie jak beton, stal i tynk, widać również w łazience. Interpretowany nowocześnie, a zwłaszcza w łazience, industrialny urok nie wydaje się prymitywny. Powierzchnie zachwycają perfekcyjnym wykończeniem i dlatego bardziej przypominają industrialny szyk. Umywalka kanciasta o wyglądzie cementu wzbogaci nowoczesną łazienkę.

Trend łazienkowy: umywalki w kontrastowym kolorze

umywalka biała ściana czarny kontrast

Jeśli ściana za umywalką jest zaprojektowana w kontrastowym kolorze, umywalka natychmiast wysuwa się na pierwszy plan. To dobry pomysł, jeśli nie możesz dużo zainwestować w remont łazienki. Dzięki wodoodpornej farbie lateksowej i pięknemu lusterku obszar szybko zyskuje wizualną wartość.

Trend łazienkowy: umywalki wykonane z innego materiału

umywalka marmurowa szafka umywalkowa niebieska kanciasta

Bardzo ważny dla trwałości i oczywiście wyglądu umywalki jest materiał, z którego jest wykonana. Większość produktów na rynku jest wykonana z ceramiki lub akrylu, a rzadko z innych materiałów, takich jak kamień naturalny, drewno, metal, beton itp. Ich produkcja jest zdecydowanie bardziej złożona, ale wyglądają niepowtarzalnie i niezwykle szlachetnie. Tutaj wybraliśmy najlepsze przykłady z Pinterest.

Umywalka drewniana

łazienka trend zlew drewno betonowe lustro ścienne

Drewno jest popularnym materiałem w aranżacji wnętrz, ale rzadko można go znaleźć w wilgotnych pomieszczeniach. Nowe metody obróbki i impregnacje sprawiają, że drewno jest odporne na działanie wody. Istnieją również gatunki drewna, które bardziej niż inne nadają się do użytku w łazience: cedr, teak, cyprys japoński, kasztan i sosna czarna.

Zlew betonowy

złe trendy betonowy mosiądz szyk

Nawet surowy materiał budowlany, taki jak beton, wygląda idealnie w łazience, gdy zostanie uzupełniony szlachetnymi materiałami i powierzchniami, takimi jak mosiądz i szkło. W połączeniu z bielą ta umywalka emanuje własnym urokiem.

Umywalka marmurowa

elegancka armatura łazienkowa mosiądz marmur czarny biały

Kamienna umywalka przywodzi na myśl łaźnie rzymskie, Orient, a przede wszystkim starożytność. Kamienie naturalne takie jak marmur, granit, kwarc i wapień nie tylko prezentują się elegancko, ale są niezwykle odporne na zarysowania i wstrząsy. Delikatne usłojenie i gra kolorów, które są niepowtarzalne dla każdego kamienia, sprawiają, że umywalka z kamienia naturalnego to prawdziwa perełka.

Trend w łazience: język projektowania 

umywalka łazienkowa marmur kamień naturalny

Nie tylko materiał ma ogromne znaczenie dla wizualnego oddziaływania umywalki, a tym samym całej łazienki. Język projektowania również wpływa na ogólny obraz. Trend łazienkowy idzie w dwóch kierunkach: geometrycznie perfekcyjnym i technicznie wyjątkowym. Większość modeli przeznaczona jest do postawienia na umywalce lub szafce pod umywalkę, tzw. umywalka nablatowa. Ten montaż zapewnia większą elastyczność w projektowaniu i musisz jednocześnie kupić zlew i szafkę.

Umywalka nablatowa o prostokątnym kształcie

trend w łazience kolorowe umywalki niebieskie

Modna jest umywalka nablatowa z zaokrąglonymi krawędziami. Jeśli jest zaprojektowany w innym kolorze, który różni się od reszty wystroju łazienki, przyciągnie wzrok w łazience. Matowa powierzchnia to kolejny element nowoczesnego wzornictwa mebli łazienkowych. Matowy wygląd można lepiej połączyć z materiałami strukturalnymi, takimi jak drewno, kamień i beton. Dodatkowo plamy z wody i/lub wapna są bardziej widoczne na połysku.

Umywalki o okrągłym lub owalnym kształcie

Okrągły metalowy kubek w łazience

Trend łazienkowy na miedziane umywalki wiąże się z nostalgią za minionymi epokami. Wieki temu cenny metal był zarezerwowany tylko dla właścicieli ziemskich i szlachty. W tym wariancie połączenie nowoczesności i starożytności. Miedziany wygląd jest tylko na zewnątrz, dzięki czemu stanowi ciepły akcent na szarym tle.

Trend łazienkowy: mieszanie materiałów i stylów

umywalka okrągła egzotyczne motywy marokańskie

W aranżacji wnętrz mieszanie stylów to ciągły trend, a nawet egzotyczna estetyka, którą nie każdy lubi. Elementy należące do różnych stylów są gustownie zestawiane zgodnie z ich podobieństwami, takimi jak kolor, kształt czy materiał. Rezultatem jest wyjątkowy zespół, który wygląda indywidualnie i szykownie. Również łazienkę można zaprojektować zgodnie z tą zasadą. Nacisk kładziony jest na dobór kolorów i połączenie materiałów.

Umywalka wykonana ręcznie z ceramiki z ozdobnymi zdobieniami

Umywalka nablatowa, ręcznie robiona, pomysłowo kolorowana

Życie w mieszance stylów wcale nie jest nudne. To tutaj spotykają się style życia, których możesz nigdy nie połączyć. Na przykład zestawienie minimalistycznej umywalki o industrialnym charakterze z ręcznie malowaną umywalką w stylu meksykańskim może być trudne do wyobrażenia. Tutaj prezentujemy ten doskonały przykład, który wygląda jednocześnie nowocześnie i rustykalnie. Zabawne ozdoby można wspaniale łączyć z nieco prostszymi meblami łazienkowymi i płytkami. Podobny efekt można osiągnąć układając ręcznie malowane płytki ceramiczne w okolicy zlewu. Oprócz optyki cementowej, jasnoszarej lub białej, zabawne akcenty przykuwają uwagę i przyciągają wzrok.

Trend łazienkowy: postaw umywalkę w centrum uwagi, wybierając szafkę pod umywalkę

szafka do mycia szafka niebieski biały chrom uchwyty szafek szczegóły

Aby zlewozmywak znalazł się w centrum uwagi, wcale nie musi wyróżniać się unikalnym designem. Komplet umywalki i szafki podumywalkowej lub szafki podumywalkowej ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego wyglądu łazienki. Aby wysunąć ten obszar na pierwszy plan, stosuje się kontrasty celowe. Biały zlew na szafce pod umywalkę w kolorze petrol blue nie wygląda nudno.

Gorący trend z Pinteresta: drewno w łazience

okładzina ścienna z drewna w stylu vintage w łazience

Drewno w łazience jest modne i dodaje przytulności. Zapewnia optyczne ciepło i ładnie się starzeje. Powlekany lub impregnowany materiał jest chroniony przed wodą i oparami, staje się antybakteryjny i dlatego doskonale nadaje się do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach. Jest jednak kilka zasad, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o drewniane panele i drewniane meble w łazience. Rozbryzgi wody mogą na dłuższą metę pozostawić nieestetyczne plamy na powierzchni, więc musisz je jak najszybciej zetrzeć. Rodzaj drewna decyduje o trwałości materiału.

Trend łazienkowy z Pinteresta: mosiądz i marmur

łazienka mosiężne akcenty umywalka próżność

Prawdziwą atrakcją w łazience jest umywalka. W połączeniu z piękną umywalką i lustrem tworzy zestaw, który przynosi radość każdego dnia. Drobne detale o wyglądzie szlachetnego metalu tworzą eleganckie akcenty, które wyglądają pięknie i podkreślają stylowe wyposażenie łazienki.