łazienka

Minimalizm w łazience – prosty, stylowy i piękny

Minimalizm uszczęśliwia, ponieważ uwalnia od zbędnych i daje swobodę skupienia się na tym, co naprawdę ważne. Szukasz miejsca relaksu bez chaosu w swoich czterech ścianach? Dzięki minimalistycznej łazience z łatwością stworzysz taki obszar spokoju.

Przejrzysty i funkcjonalny design w łazience

Minimalizm w łazience prostokątna wanna wolnostojąca kabina prysznicowa ze szklaną ścianą wbudowany system prysznicowy

Unikaj ekstrawaganckich detali i ozdób w swojej łazience – zamiast tego użyj wyraźnych linii i gładkich kształtów, aby stworzyć minimalistyczny wygląd. Stylowy, minimalistyczny wystrój łazienki można osiągnąć, na przykład, jeśli umywalka, wanna lub prysznic są zgodne z jednolitą linią wzorniczą. Mogą to być proste, kanciaste elementy – ale także armatura łazienkowa o zaokrąglonych, bardziej organicznych kształtach. Ważne jest, aby łazienka ograniczała się do swojej funkcjonalności i abyś nadal czuł się komfortowo. W minimalistycznej łazience nie ma miejsca na niepotrzebne elementy dekoracyjne i zbyt wiele różnych kolorów, ponieważ wywołują niepokój. Zamiast tego postaw małe akcenty kolorystyczne, np. za pomocą okuć w odcieniach metalicznych, takich jak miedź czy złoto.

Stwórz więcej przestrzeni prostymi środkami

Minimalizm w łazience, brodzik przypodłogowy i system prysznicowy do montażu na ścianie w optyce mosiądzu

Minimalizm oznacza także by stworzyć wystarczająco dużo miejsca w swoich pokojach. Sprawdza się to szczególnie dobrze, jeśli zdecydujesz się na meble, które zostaną przymocowane do ściany. Wiszące elementy łazienkowe tworzą wspaniały efekt przestrzenny, który sprawia, że ​​łazienka wydaje się większa niż jest w rzeczywistości.

Wolna przestrzeń może powstać również w małych łazienkach: unikaj niepotrzebnych mebli i skoncentruj się na tym, co tak naprawdę należy do łazienki?. Prysznicem bez przegrody prysznicowej optycznie powiększasz swoją łazienkę jeszcze bardziej.

Na efekt pomieszczenia może mieć też wpływ kolorystyka: zamiast wywoływać niepokój dziką mieszanką kolorów, powiększ i uspokój łazienkę jasnymi i jasnymi kolorami, takimi jak beż czy krem, a także stylowymi odcieniami szarości.

Porządek systematyczny

Łatwe czyszczenie wanny i umywalki dzięki sprytnemu doborowi materiałów

Odsłonięte przedmioty i bibeloty mogą powodować zakłócenia w łazience i dlatego należy ich unikać, jeśli chcesz nadać swojej łazience minimalistyczny charakter. Zamiast używać otwartych półek, użyj ukrytych szafek, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, aby wszystkie niezbędne przybory były w zasięgu ręki, ale nadal były niewidoczne. W ten sposób Twoja łazienka pozostaje funkcjonalna i nadal nie wygląda na przeładowaną, ale stylową. Od czasu do czasu posortuj swoje szuflady i szafki łazienkowe, aby niepotrzebne rzeczy nie gromadziły się w pierwszej kolejności. Kieruj się mottem: Jak najmniej, tyle ile trzeba.

Łatwe czyszczenie dzięki sprytnemu doborowi materiałów

Prysznic narożny z brodzikiem walk-in w kolorze czarnym

Niewiele mebli, prosta konstrukcja i brak elementów dekoracyjnych sprawiają, że sprzątanie łazienki zajmuje mniej czasu, bo to, co stoi w pobliżu, też trzeba posprzątać. Zwróć także uwagę na materiały do ​​swojej minimalistycznej łazienki, ponieważ możesz zaoszczędzić sobie dodatkowego wysiłku w sprzątaniu i skupić się na funkcjonalności.

Na przykład nie używaj małych płytek w kabinach prysznicowych, ponieważ brud może szybko zbierać się w fugach. Z drugiej strony, szkliwiona stal tytanowa jest na przykład pozbawiona porów i dlatego nie ma powierzchni dla brudu i bakterii. Dzięki gładkiej powierzchni ten higieniczny materiał pasuje do każdej minimalistycznej łazienki i każdej linii wzorniczej.

W skrócie: Jak urządzić łazienkę w minimalistyczny sposób

Spraw, by łazienka była minimalistyczna w biało-miętowej oazie spokoju bez chaosu

• Wyraźne, bez fanaberii linie

• Funkcjonalny projekt

• Brak elementów dekoracyjnych

• Kilka spokojnych kolorów

• Stwórz przestrzeń

• Unikaj niepotrzebnych mebli

• Meble wiszące

• Miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych

• Materiały łatwe do czyszczenia

Minimalizm w łazience: dlaczego warto zaufać koncepcji projektowej

minimalistyczna łazienka łączy w sobie beton i drewno

Dzięki minimalistycznej łazience tworzysz oazę spokoju, w której dzięki wyraźnym liniom i sprytnym rozwiązaniom organizacyjnym jest tylko miejsce na to, co niezbędne. Ani zbyt dużo dekoracji, ani kosmetyków, ani innych przedmiotów, które niekoniecznie powinny znajdować się w łazience, nie stoi widocznie i nie tworzy chaosu. Zamiast tego Twoja łazienka wygląda stylowo i schludnie – prosto, ale funkcjonalnie. Minimalistyczna łazienka może zatem pomóc Ci skoncentrować się na tym, co najważniejsze, zmniejszyć stres i ułatwić rozpoczęcie dnia zrelaksowany o poranku.