łazienka

32 nowoczesne pomysły łazienkowe – układanie płytek imitujących drewno

Niezależnie od tego, czy rzeczywiście masz kabinę w lesie, czy po prostu cieszysz się rustykalnym stylem, drewno doda uroku łazience. Dzięki odpowiedniemu doborowi wyposażenia, wzornictwa ścian i akcesoriów możesz mieć łazienkę o naturalnym wyglądzie, ale ze wszystkimi nowoczesnymi udogodnieniami. Nowoczesne pomysły na łazienkę obejmują Płytki o wyglądzie drewna, które łączą w sobie atrakcyjny wygląd drewna i właściwości płytek ceramicznych. Są bardzo przydatne w tak wilgotnym pomieszczeniu jak łazienka i są łatwe w utrzymaniu.

Płytki o wyglądzie drewna to świetny pomysł na łazienkę

Płytki w drewnie wyglądają jak ściana-okrągła-ścienna-lustro-drewniana rama

Podłogi drewniane mogą wnieść do pomieszczenia ciepło i przytulność, korzystając z wielu różnych gatunków drewna i kolorów. Ale dla tych, których nie stać na podłogi z twardego drewna, czyli w łazience, idealnym rozwiązaniem są płytki o wyglądzie drewna, ponieważ mają one również zalety podłóg ceramicznych.

Płytki o wyglądzie drewna – pomysły na nowoczesną łazienkę

Okładzina-wanny-płytka-drewno-podłoga-wanna

Płytki ceramiczne, przypominające wyglądem drewno, mogą naśladować usłojenie i kolor wielu gatunków drewna. Od jasnego drewna, takiego jak klon i dąb, do ciemnego drewna, takiego jak orzech i mahoń. Te płytki są zwykle dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Wiele z nich ma kwadratowy kształt standardowych płytek, ale są też dłuższe i cieńsze kształty, które naśladują wygląd drewnianej deski, tworząc jeszcze bardziej realistyczny wygląd. Fuga używana do Płytki o wyglądzie drewna zastosowany powinien być również dopasowany do koloru płytek.

Jak urządzić łazienkę na szaro – 40+ inspiracji!

Nowoczesne łazienki: przegląd najpiękniejszych pomysłów na projekt na 2020 rok

Połączenie białej łazienki z drewnem – nowoczesne i stylowe pomysły na projekt

Połącz drewniane płytki z białymi panelami ściennymi 3D

płytki-drewno-look-podłoga-3d-panele-ściana-biała-ściana

Drewnopodobne płytki ceramiczne mają przewagę nad prawdziwym drewnem, a płytki mogą nadać styl drewnianej podłodze w każdym pomieszczeniu w domu. Posiadanie podłóg z prawdziwego drewna w łazience lub kuchni może budzić obawy o możliwość uszkodzenia przez wilgoć i wodę. Nie ma to jednak wpływu na płytki, dzięki czemu są bardziej uniwersalną opcją o szerszym zakresie zastosowań.

Zalety płytek w wyglądzie drewna w łazience

płytki-wood-look-podłogi-białe-ściany-płytki-walk-in-glass-prysznic

Płytki łazienkowe o wyglądzie drewna mają wiele zalet. Z jednej strony wyglądają jak prawdziwe drewniane płytki i nadają łazience popularny rustykalny wygląd. Z drugiej strony są znacznie tańsze niż prawdziwe drewno. Płytki łazienkowe o wyglądzie drewna nadal mają wszystkie właściwości wymagane w przypadku okładzin ściennych i podłogowych w pomieszczeniach wilgotnych. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na wodę i wilgoć. Wreszcie drewnopodobne płytki łazienkowe mają szlachetny wygląd i sprawiają, że każda łazienka wygląda wyjątkowo naturalnie i elegancko.

Drewniane płytki w połączeniu z zieloną próżnością

pomysły na łazienkę-płytki-drewno-wygląd-zielony-umywalka-prostokątna

Teraz chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka pięknych i nowoczesnych pomysłów na łazienkę z płytkami o wyglądzie drewna, które można wykorzystać jako inspirację podczas projektowania lub remontu własnej łazienki. Na przykład drewniane płytki można wspaniale łączyć z żywymi akcentami kolorystycznymi. Więc jeśli wybierzesz zabawny kolor do toaletki lub szafki łazienkowej, możesz dodać zabawny akcent do pokoju. Zieleń jako kolor stanowi świetną opcję łączenia elementów optycznych drewna i może odświeżyć każdą łazienkę.

 naśladować różne rodzaje drewna

pomysły na łazienkę-płytki-drewno-wygląd-jasny-kolor-oświetlenie-pośrednie-białe-meble-obiekty sanitarne

Jedną z najpopularniejszych cech płytek drewnopodobnych jest to, że mogą imitować niemal każdy rodzaj drewna. Niezależnie od tego, czy wolisz ciemne czy jasne drewno, na pewno znajdziesz odpowiedni wariant dla swojego gustu. Możesz wybrać te same płytki ścienne i podłogowe, aby uzyskać harmonijny wystrój łazienki. Łączą się one pięknie z jednobarwnymi meblami łazienkowymi i przedmiotami sanitarnymi i przyczyniają się do minimalistycznego wystroju łazienki.

Półki ścienne w tym samym odcieniu drewna

pomysły łazienkowe-płytki-drewno-look-półki-listwa-led-wpuszczane-oprawy-sufit

Dzięki dekoracyjnym płytkom łazienkowym o wyglądzie drewna możesz po prostu dodać zabawne akcenty do łazienki, zamiast urządzać nimi cały pokój. Dobry przykład znajdziesz na zdjęciu. Tutaj drewniane płytki zdobią przestrzeń z umywalką i szafką podblatową. Uzupełniają je drewniane półki ścienne nad toaletą, aby uzyskać ogólny wygląd.

 Lustrzana ściana do małej łazienki

pomysły łazienkowe-płytki-wood-look-lustro-ścienne-umywalka-osprzęt ścienny

Płytki ścienne i podłogowe o szlachetnym wyglądzie drewna to dobra opcja zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Możesz powiększyć małą łazienkę z płytkami drewnopodobnymi, tworząc lustrzaną ścianę. Odzwierciedla całą łazienkę, przez co wydaje się być prawie dwukrotnie większy. Drewniane płytki przyczyniają się do powiększenia efektu oraz promieniują ciepłem i przytulnością w pomieszczeniu.

 Połącz drewno z czernią, aby uzyskać dramatyczny efekt

pomysły na łazienkę-płytki w wyglądzie drewna-ściana-podłoga-czarna-płytki-drewno-próżność

Drewno można pięknie łączyć z ciemnymi kolorami i tworzy w pomieszczeniu wysokiej jakości, ale nieco dramatyczny efekt. Jeśli zdecydowałeś się na meble łazienkowe wykonane z drewna, to możesz dopasować ich wygląd do płytek łazienkowych. Tak można urządzić naprawdę elegancką łazienkę.

 wyglądać autentycznie i zachęcająco

pomysły łazienkowe-płytki-wygląd-drewna-ciepły-drewniany-prysznice

Płytki do łazienki o wyglądzie drewna na pierwszy rzut oka nie różnią się od prawdziwego drewna. Jedyne, co może ujawnić, to stawy. I tylko wtedy, gdy są zaprojektowane w nieodpowiednim kolorze. W przeciwnym razie można określić wygląd drewna prawdziwego materiału tylko po jego dotknięciu. Dobre drewniane płytki są zatem szczególnie autentyczne i wyglądają naprawdę zachęcająco w łazience.

 białe wyroby sanitarne i różowe akcenty

pomysły na łazienkę płytki drewnopodobne-białe-wanny-dekoracyjne-różowe-akcenty

Płytki podłogowe imitujące drewno mogą zmienić każdą łazienkę w oazę dobrego samopoczucia. Mają takie same właściwości jak tradycyjne płytki, takie jak wytrzymałość i przewodność cieplna. Zapewniają jednak bardzo wyjątkowy styl w łazience, którego coraz więcej osób pragnie w swoim mieszkaniu.

Zaprojektuj białą łazienkę z płytkami ściennymi i podłogowymi o wyglądzie drewna

nowoczesna-łazienka-szkło-prysznic-walk-in-płytki w kolorze drewna-mtt-szary

Nic dziwnego, że biel jako kolor wspaniale współgra z jasnym wyglądem drewna. Ta kombinacja znajduje się w centrum popularnego stylu skandynawskiego i pasuje do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Dzięki tej kombinacji kolorów można również uzyskać przyjemny nastrój w łazience i sprawić, że pomieszczenie będzie naprawdę stylowe. Miłym dodatkiem są różne rośliny do łazienki, które nadają pomieszczeniu naturalny charakter.

Połącz płytki z różnymi wzorami w łazience

pomysły na łazienkę płytki w wyglądzie drewna wanna-toskania-płytki-wzór-szare-płytki ścienne

Jeśli chcesz nadać zabawny akcent we własnej łazience, możesz połączyć drewniane płytki z wzorzystymi płytkami ściennymi. Dobrze pasują do tego wzory zaprojektowane w podobnym kolorze i ozdobione naturalnymi motywami.

Płytki w wyglądzie drewna ściana-podłoga-lustro-szafka-listwa led

pomysły łazienkowe płytki w wyglądzie drewna-walk-in-shower-glass-party-świetlik

pomysły na łazienkę-płytki-drewno-look-podłogowa-prysznic-szklana-ścienna-nisza-led-listwa-biała-ścienna-mozaika

pomysły na łazienkę-płytki-ścienne-drewno-szare-płytki-wygląd-marmur

łazienka-walk-in-shower-podłoga-ścienna-płytki-drewno wygląd

mała-łazienka-wanna-podłoga-ścienna-płytki-drewno-wygląd-okrągły-umywalka

mała-łazienka-projekt-płytki-drewno-wygląd-kremowy-biały

małe-łazienkowe-projekt-pomysł-płytki-wood-look-wanny-drzwi-przesuwne

małe-pomysły-łazienki-płytki-drewno-wygląd-spacer-pod-prysznic-szkło-przesuwne-bezramowe

mała-łazienka-nowoczesne-podłogi-płytki-drewno-szare-ściany-kolor-czarny-obiekty-sanitarne

nowoczesna-łazienka-wanna-led-bar-płytki-podłogowe-wood-look-pomarańczowa-szafka podumywalkowa

nowoczesna-łazienka-pomysł-podłoga-płytki-wood-look-kremowa-glazura-ścienna

nowoczesna-łazienka-prysznic-szklana-ściana-płytki-ścienne-kamień-look-podłogowe-płytki-drewno-look

nowoczesna-mała-łazienka-wanna-ściana-podłoga-płytki-wygląd-drewno-zielone-oświetlenie

mała-łazienka-biała-ścienna-płytki-podłogowe-płytki-wygląd-drewna

łazienkowe-płytki-pochyłe-drewno-ceramiczne-obiekty-sanitarne

meble-łazienkowe-zielone-płytki-ścienne-boazerie-drewno

pomysły na łazienkę-płytki podłogowe-wygląd drewna-białe-płytki ścienne