Architektura krajobrazu

Staw z koi w ogrodzie – wskazówki, jak wybrać i hodować ryby stawowe

Pomysły na ogród rybny Koi w stylu japońskim

Już nie możesz się doczekać jednego staw z rybami Koi w ogrodzie i chciałbyś też hodować ryby? Przed zakupem ryby musisz ocenić dostępną przestrzeń. Zasada jest taka – 2,5 cm długości ryby na 37 litrów wody. Tak więc, jeśli masz ogrodowy staw z 190-200 litrami wody, możesz umieścić tam rybę o długości 15 cm, dwie ryby o długości 8 cm lub sześć ryb o długości 2,5 cm. Jeśli nie masz pewności co do budowy stawu, lepiej nie doceniać, niż kupować za dużo ryb. Przy wyborze ryb uważaj na sklep – należy unikać akwariów z martwymi rybami lub ryb z brakującymi częściami płetw.

Staw koi w ogrodzie – jakie gatunki ryb są najlepsze?

Ryby w stawie Koi wybierają wskazówki hodowlane

Złota rybka, ogon komety lub trawiasta złota rybka należą do jednej rodziny i są oferowane w wielu odmianach. Jeśli dobrze się nimi zaopiekujesz, przeżyjesz nawet 25 lat. Złota rybka trawiasta i ogon komety mogą osiągnąć długość do 30 cm. Są świetne dla staw z rybami Koi w ogrodzie, ponieważ bardzo dobrze znoszą zimno. Na przykład złota rybka może przetrwać do 2 stopni. Są w większości w kolorze pomarańczowym, chociaż może się to różnić. Warkocze komety są najtańszą alternatywą – są dłuższe i węższe w porównaniu do złotych rybek i oferowane są w zestawieniach kolorystycznych: złotym, pomarańczowym, brązowym, czerwono-białym lub pomarańczowo-białym.

Staw koi w ogrodzie – hodowla ryb

Staw ogrodowy Japoński styl Koi

Wachlarzowe ogonki to szlachetny wariant – mają długość do 12 cm. Unikaj mieszania fantaili z większymi i bardziej agresywnymi złotymi rybkami w stawie. Wytrzymują temperatury od 7 stopni do 32 stopni.

Ryba koi jest częścią rodziny karpiowatych i jednym z najpopularniejszych gatunków ryb w dzisiejszym ogrodzie. Ponieważ oferowane są w bardzo mocnych kolorach, często padają ofiarą ptaków. Ale jeśli zapewnisz sobie tę dobrą ochronę, mogą stać się Twoimi ulubionymi nowymi zwierzakami – są gotowe do jedzenia z Twoich rąk. Są nienasycone i często zjadają rośliny – jak lilie wodne w staw z rybami Koi.

Tworzenie pomysłów na hodowlę ryb Koi Pond

Złota rybka trzyma ogród w stawie Koi

Staw ogrodowy tworzy rybę Koi

Ryba ogrodowa w stylu japońskim

Rasy ryb Koi pond ogród w stylu japońskim

piękne pomysły na projekt stawu ogrodowego

Wodospad staw ogrodowy Ryba Koi

Kamienie ogrodowe wodospadu tworzą elementy wodne

Ryby w stawie koi hodują wodne rośliny ogrodowe

Pomysły na oświetlenie ryb w stawie Koi