Architektura, domy marzeń

Remont domu – stary sklep jest przeprojektowywany

Betonowe schody oświetlenie LED Projekt domu

Przedstawiamy ekscytujący projekt dla Remont domu, gdzie umiejętnie łączy się stara architektura i nowe koncepcje wnętrz. Dom jest częścią projektu Shophouse Series, w którym siedmiu architektów przeprojektowuje osiem połączonych domów na tej samej ulicy.

Remont domu – stara konstrukcja zyskuje nowy wygląd

Mur z cegły nowoczesny projekt domu

Studio architektoniczne z Singapuru gospodarstwo rolne wymyśliłem ten projekt we współpracy z KD Architects – i całkowicie przebudowałem stary sklep. ten Remont domu nazywa się Pool Shophouse /sklep z basenem/. Uwagę zwraca ekstrawaganckie połączenie istniejącej konstrukcji domu z wnętrzem. W istniejącym budynku „wbudowano” nowe wnętrze zamiast planować rozbudowę domu. Całe wnętrze zostało całkowicie przeprojektowane – wyrwane ściany, zaprojektowana konstrukcja nośna ze stali nierdzewnej, położona drewniana podłoga, zaprojektowano półotwarte kondygnacje. W ten sposób zaprojektowano jednolite wnętrze oraz stworzono tematyczne i wizualne połączenie pomiędzy wszystkimi kondygnacjami.

Remont domu – kryty basen

Dom-remont-ciekawy-projekt-sufitu

Ciekawy basen z ciekawą mozaiką podkreśla przestronność i długą bryłę domu, a jednocześnie oferuje miejsce na relaks i odpoczynek. Stare ściany z naturalnego kamienia kontrastują z nowymi strukturami z szarego betonu. Ten udany Remont domu  korzysta z ciekawych pomysłów projektowych architektów. Ciekawą decyzją, która maksymalizuje ilość światła w pomieszczeniu, jest projekt sufitu – dzięki świetlikowi i hojnemu przeszkleniu sufitu światło słoneczne wpada do pomieszczenia pod dostatkiem.

Remont domu – nowoczesna koncepcja

projekt renowacji starego domu

Fasada po Remont domu całe drugie piętro jest również przeszklone i chronione przed słońcem jedynie białymi żaluzjami. Rezultatem jest ciekawa gra światła i cienia. Dodatkowo ustawiono taras na dachu, abyś mógł cieszyć się piękną pogodą na świeżym powietrzu.

W przeciwieństwie do minimalistycznego nowoczesnego wnętrza, elewacja domu została utrzymana w prostocie i tradycji. Dom doskonale komponuje się z otoczeniem i trudno sobie wyobrazić, że za tą zabytkową architekturą kryje się nowoczesne wnętrze.

Basen w domu?

Nowoczesne wnętrze domu z basenem

Pomysł na renowację domu projektu architektonicznego

Pomysł na renowację domu projektu architektonicznego

Elegancka biała fasada

elegancka biała fasada

Remont domu – projekt

Projekt remontu domu