Architektura, domy marzeń

minimalistyczny projekt domu w Tajlandii autorstwa Vaslab Architects

“Dom Bunkier” – odosobnienie w mieście

„Dom bunkierowy” był niezwykle pod wpływem architektury bunkra wojskowego podczas II wojny światowej. Vaslab Architects są twórcami tego wspaniałego betonowego budynku. To minimalistyczny projekt domu to styl preferowany przez firmę w przypadku tego klienta. Dominującymi cechami „domu bunkra” jest solidna konstrukcja i całkowicie nowoczesny, kanciasty wygląd. Beton to elastyczny materiał, który niestety jest wciskany. Nadużywanie w miastach na całym świecie stworzyło słabą sławę dla substancji. Dzieje się tak dlatego, że beton nieodpowiednio utrzymany wygląda nieatrakcyjnie i kojarzy się z obszarami miejskiego rozkładu.

minimalistyczny projekt domu – bunkier nocą

Nic nie przemawiało przeciwko temu ponuremu scenariuszowi bardziej niż pojawienie się wspaniałego „Domu bunkra”. To pokazuje najlepszą zaletę konstrukcji betonowej. Znany ze swojej niezwykłej siły i wszechstronności od czasów starożytnych, to właśnie beton umożliwił wzniesienie tak niezwykłych pomników, jak kopulasty Panteon w Rzymie. Żelbet pozostaje „materiałem najlepszego wyboru”, jeśli chodzi o minimalistyczne projekty domów.

Asymetryczny kształt litery H z minimalistycznego bunkra

„Bunker House” to typowy przykład z portfolio projektów Vaslabs. Wpływy „… prowokacyjnej sztuki i architektury, takiej jak kubizm, sztuka abstrakcyjna, modernizm, dadaizm, surrealizm, dekonstruktywizm…” są ewidentne. To jest potężny minimalistyczny projekt domu, to daje poważną reprezentację. Wydaje się nieprzenikniony z zewnątrz i pałacowy w minimalistycznym wystroju wnętrz. Spełnia życzenie klienta, aby pozostać prywatnym z zewnątrz, a po widocznym i otwartym w ochronnej betonowej powłoce.

minimalistyczny projekt domu – korytarz w bunkrze

Aby osiągnąć poczucie otwartości w granicach zewnętrznych, plan ma asymetryczny kształt litery H. Aby minimalistyczny projekt domu obejmuje miejsce na dwa duże dziedzińce do wypoczynku i rozrywki na świeżym powietrzu. Korytarz, który łączy główny dom ze skrzydłem dla gości, również dzieli te dwa obszary zewnętrzne. Oprócz ogólnego wrażenia chronionego odosobnienia i militarnego designu wskazuje na to również okienko szczelinowe, które można zobaczyć na balkonie sypialni.

Widok z boku z bunkra – minimalistyczna nowoczesna architektura

Najbardziej prawdopodobny pomysł na bunkier wojenny należy do opustoszałego, nieprzyjaznego, szarego budynku. W tym odważnym przykładzie sytuacja jest odwrotna minimalistyczne projekty domów, to sprawia wrażenie komfortu i ciepła. Obszary nasadzeń na zewnątrz, połączone ze zdobionymi drewnianymi powierzchniami, całkowicie przeciwdziałają chłódowi materiału budowlanego. Ciepłe, subtelne tony są im minimalistyczny projekt domu-Schemat użyty do stworzenia przyjaznej atmosfery w tym przestronnym domu. Meble i oświetlenie to kolejne eleganckie i stymulujące punkty centralne.

Od Jaz