Architektura, aranżacja wnętrz, domy marzeń

Pensjonat w stylu japońskim – rezydencja w Capel

Ewan Cameron Architects z Glasgow, Szkocja

nowoczesny pensjonat szkocja

Położony w pięknej okolicy Anglii, dom Capel Manor jest prostym, ale ultra stylowym przykładem nowoczesnej architektury domowej. Zadowoleni goście producenta telewizyjnego Remy Blumenfelda będą jednymi z nich Domek gościnny cieszyć się w japońskim stylu. Projektanci dążyli do jak największego otwarcia domu, aby zapewnić niesamowite widoki na okolicę. Architekci „Ewan Cameron” postrzegali konstrukcję głównie jako ramę, która otacza doskonały widok..

Pensjonat w stylu japońskim?

nowoczesny-dom-japoński-styl

Główny budynek Capel Manor Haus został zaprojektowany w harmonii z ogrodem. Oryginalny włoski dwór został niestety zniszczony, ale architekt Michael Manser zdołał go wyremontować w latach 70. XX wieku. Biorąc pod uwagę różnorodność głównego budynku, nowy powinien być Domek gościnny spełniają kilka kryteriów. Z jednej strony konstrukcja powinna współgrać z otaczającą architekturą, a z drugiej zapewniać gościom przytulną atmosferę.

Parterowy pensjonat z hojnie przeszkloną fasadą

przytulny apartament gościnny w stylu japońskim?

 Architekci z Ewan Cameron zbudowali prosty, parterowy budynek, który płynnie przylega do obszaru zewnętrznego. Dom był inspirowany architekturą japońską, zwłaszcza ogrodami Zen w Kioto i świątyniami. To doskonały przykład nowoczesnej architektury domów i minimalistycznej koncepcji.

Romantyczny pensjonat – ukryty w ogrodzie

nowoczesne-eleganckie-akrylowe-krzesla-ogrodowe

Ścieżka przez zalesiony teren prowadzi do  Domek gościnny. Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę elewacja, jest jej prosta konstrukcja, dzięki której dom wtapia się w otoczenie. Część elewacji jest przeszklona i oferuje piękne widoki na ogród. Ściany zbudowano z Beton Brut, który charakteryzuje się chropowatą powierzchnią. Elementy wykonane z cynku i szkła nadają nowoczesny wygląd, a jako materiał naturalny preferowano drewno. Wewnątrz modernistycznego pawilonu znajdują się dwa prywatne apartamenty gościnne, które są całkowicie autonomiczne i dostępne przez różne drzwi. Sala podzielona jest ekranami w typowo japońskim stylu. W luksusowej łazience marmur Jaipur przyciąga uwagę wszystkich.

Luksusowe wnętrze w pensjonacie

Drewniana fasada-oświetlenie podłogowe-LED światła-ogród

Piękny widok na okolicę zapewnia gościom najwyższy poziom luksusu i dobrego samopoczucia. Nowoczesna architektura domu sprawia wrażenie bardzo lekkiego i „unosi się w powietrzu”. Architekci Ewan Cameron umiejętnie połączyliśmy modele budynków wschodnich i zachodnich, a efektem jest delikatna konstrukcja, która zapewnia przyjemny relaks dla gości.

Od Jaz

Wanna wolnostojąca – marmur Jaipur

wolnostojąca wanna z marmuru jaipur

Pensjonat w środku lasu

Pensjonat w środku lasu zimą

Ściana betonowa nowoczesna architektura domu

nowoczesna architektura domu betonowa ściana

Czerwone zasłony-sypialnia

czerwone-zasłony-sypialnia