architektura

Rezydencja nad jeziorem

przez Fook Weng Chan

Niesamowity nowoczesny? Rezydencja nad jeziorem, zaprojektowany przez architekta Fook Weng Chana. Dom położony jest w cichej górskiej okolicy w pobliżu Vancouver w Kanadzie. Reprezentuje dużą klasę, a jednocześnie wpisuje się w piękne otoczenie.

ciekawa szklana fasada - rezydencja nad jeziorem

Budynek ma plan, który pozwala na użycie dużej ilości szkła na elewacji. A szkło to coś ten dom potrzebne, aby odbijać piękne błękitne niebo i oferować zapierające dech w piersiach widoki. Elewacja frontowa domu pokryta jest cedrem i miedzią. Jest duży, zakrzywiony taras z widokiem na góry. Taras wraz z ciekawą konstrukcją dachu nadaje budynkowi dramatyczny wygląd. Do głównego wejścia na tyłach rezydencji prowadzi kamienna ścieżka. W drodze do drzwi można cieszyć się ciszą i spokojem panującym w ogrodzie. Sam ogród łączy kamień, drzewa i basen.

Rezydencja nad jeziorem – nowoczesna architektura

nowoczesna architektura - dom nad jeziorem - ogród

Wewnętrznie domu można podziwiać przytłaczający widok na góry przez okna przestronnej części dziennej. Kuchnia, jadalnia i salon połączone są w jednym pomieszczeniu. Dom ma drugi poziom, który prowadzi do sypialni i zakrzywionego tarasu. W piwnicy znajduje się kolejny duży taras, który nadaje się do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Kilka schodów schodzi na drewnianą platformę, która prowadzi do wody. Wszystkie tarasy i podest dodają elegancji temu nowoczesnemu budynkowi.

KH Christova

nowoczesna aranżacja wnętrz - rezydencja nad brzegiem jeziora

nowoczesne wnętrze - szklane schody