architektura

Nowoczesny dom z drewnianą elewacją w Niemczech

nowoczesny-dom-z-drewniana-fasada

A Dom z drewnianą elewacją w Memmingen łączy tradycyjny styl i nowoczesną architekturę. Architekci z Soho zaprojektowali ten dom tak, aby wyróżniał się spośród innych i emanował pewną indywidualnością. Nazywany domem MuUGN projekt został oparty na typowym niemieckim planie budowlanym, który dzięki ciemnemu drewnu nadaje projektowi rustykalny wygląd. Drewniane panele pokrywają całą elewację, a za nimi kryje się zaskakująco jasne wnętrze. Ciemna kolorystyka i asymetrycznie rozmieszczone okna sprawiają, że budynek wygląda ciekawie i przyciąga uwagę wszystkich.

Dom z drewnianą elewacją i nowoczesnym wnętrzem

ciekawy projekt schodów

To Dom z drewnianą elewacją doskonale wpisuje się w otoczenie i wykazuje pewne podobieństwa do innych budynków na ulicy, ale projekt na nowo definiuje klasyczną koncepcję tradycyjnego budownictwa. Nowoczesny, duży taras zewnętrzny z podłogą z jasnego drewna i wyposażony w nowoczesne meble ogrodowe zapewnia wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Konserwatywna fasada chroni mieszkańców przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów i nadal wpuszcza do domu wystarczającą ilość światła słonecznego.

Dom z drewnianą elewacją – minimalistyczne wnętrze

drewniane belki w stylu rustykalnym

Wewnątrz od Dom z drewnianą elewacją wnętrze jest jasne i zachęcające. Obficie zastosowano tu również drewno, przynajmniej w jasnobeżowym kolorze. Ściany zostały pomalowane na biało i jedynie belki z ciemnego drewna nawiązują do tradycyjnej architektury. Uwagę przykuwa przytulne wnętrze z mnóstwem kącików do czytania, nowoczesna wyspa kuchenna oraz duży regał w salonie. Klatka schodowa jest również bardzo innowacyjna – konstrukcja „unosi się” nad podłogą, a jednocześnie nie ma niebezpieczeństwa upadku. Widać wyraźnie, że w budownictwie preferowane były naturalne materiały – drewno, granit i ściany z naturalnego kamienia to cechy wyróżniające wnętrze. Dom Architektura SoHo jest ostatecznym dowodem na to, że kreatywność i wyobraźnia nie mają granic.

Nowoczesna architektura z Niemiec

Dom Niemcy nowoczesna architektura

Szara łazienka

szara łazienka ściana z kamienia naturalnego

Nowocześnie wyposażona kuchnia

nowoczesny projekt domu wyposażona kuchnia