architektura

Nowoczesna architektura przedszkolna – 8 pięknych projektów elewacji i wnętrz

Architektura przedszkola nowoczesne-kolorowe-żaluzje-paski-projektowanie-elewacji-hiszpania

Dla najmłodszych w przedszkolu powstają pierwsze wspomnienia z dzieciństwa. Z tego powodu coraz więcej architektów na całym świecie zajmuje się zadaniem, które: Architektura przedszkolna by opracowywać i tworzyć dla niego kreatywne projekty i wnętrza. Dziś prezentujemy kilka pięknych projektów do aranżacji elewacji i wnętrz przedszkoli z różnych zakątków świata.

Kolorowa architektura przedszkola w Hiszpanii

Architektura przedszkolna duży-dziedziniec-trawnik-kolorowa-fasada-beton

Hiszpańscy architekci Javier Larraz, Iñigo Beguiristain i Iñaki Bergera zaprojektowali przedszkole, które jest prostokątnym budynkiem z betonu z dużym parkingiem. Wewnętrzne dziedzińce z przestronnymi placami zabaw dla dzieci znajdują się za pasiastą ścianą z kolorowymi roletami zewnętrznymi, które można otwierać i zamykać. Kolorowa okładzina elewacji nawiązuje do kolorowych ołówków, które są popularnym narzędziem w rękach dzieci.

Architektura i aranżacja wnętrz przedszkola

Przedszkole architektura wnętrz-pokój zabaw-szklana ściana działowa-jadalnia-białe-ściany

Cała fasada i ściana przedszkola są otoczone kolorowymi żaluzjami zewnętrznymi, dzięki którym światło słoneczne jest filtrowane w salach lekcyjnych. Służą również jako ekran prywatności na dziedzińcu. Wnętrze jest przestronne i jasne, z białymi ścianami, sufitami, podłogami i meblami. Asymetryczne kominy na dachu zapewniają naturalną wentylację, a geometryczne świetliki kierują światło na zajęcia dzieci.

Nowoczesna architektura dla przedszkola na plaży

Architektura przedszkolna pionowa-drewniana fasada-skośna-dach-odblaskowa-okna

Projekt przedszkola na plaży autorstwa Dorte Mandrup Arkitekter inspirowany jest wydmami, dlatego budynek ma postrzępiony kształt. Drewniana okładzina elewacyjna swoim kolorem dopełnia ideę piasku. Okna z refleksami odzwierciedlają otoczenie, które z jednej strony reprezentują zielone trawniki i domy rybaków, a z drugiej morze.

Przedszkole z dużym placem zabaw w Szwecji

Architektura przedszkola przy plaży-placu-placu-piaskownicy-huśtawce-szwecja

Tutaj architektura przedszkola łączy w sobie nowoczesny design i różne opcje zabawy. Plac zabaw dla dzieci przy przedszkolu posiada trzy duże piaskownice, które są w harmonii z otoczeniem. W dolnej części dachu znajdują się schody, dzięki którym dzieci mają widok na morze. Jako środek bezpieczeństwa zostanie zainstalowana balustrada, która uniemożliwia dostęp do wyższej części.

Odporna na warunki atmosferyczne architektura przedszkolna

przedszkole-architektura-pogodoodporna-budynek-japonia-dziedziniec-trawnik-plac zabaw

Japońskim wyspom często zagrażają tajfuny. Z tego powodu w architekturze takich regionów uwzględniane są warunki klimatyczne i pogodowe. Dwie japońskie pracownie zaprojektowały budynek tego przedszkola w taki sposób, aby dzieci mogły być przez cały czas chronione przed niepogodą..

Place zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci

przedszkole-architektura-na zewnątrz-dzieci plac zabaw-szklane-drzwi-przesuwne-drewniane-kratowe-okna

Przedszkole w Japonii ma dwupiętrową konstrukcję wykonaną ze zbrojonego betonu, co zapewnia odporność na warunki atmosferyczne. Ściany wyłożone czerwonymi płytkami ceramicznymi nawiązują do typowej architektury tego regionu. Przedszkole oferuje wiele możliwości zabaw na świeżym powietrzu, ponieważ posiada kilka wewnętrznych dziedzińców i ogród ze sprzętem do zabawy.

Przedszkole z kreatywnym wystrojem wnętrz

przedszkole-architektura-wiszący-domek-do-czytelni-narożniki-książki-ławki

Ci sami japońscy architekci zaprojektowali kolejne przedszkole z kreatywnym wnętrzem. Budynek jest zgodny z przepisami bezpieczeństwa dotyczącymi trzęsień ziemi, które są powszechnym zjawiskiem naturalnym na tym obszarze.

Kąciki czytelnicze w przedszkolu

przedszkole-architektura-paski-fasada-słoneczko-domek-czytelnia

We wnętrzu wbudowano małe kąciki do czytania w kształcie domku z wygodnymi ławkami – na parterze na parterze i na przeszklonych balustradach na piętrze. W domkach dzieci znajdą różne książki i będą mogły siedzieć tam z koleżanką i zawsze uczyć się czegoś nowego. Przeszklone balustrady umożliwiają widok przez przedszkole, co stanowi znaczną ulgę dla wychowawców.

Znajdź równowagę między zabawą a nauką

Przedszkole-architektura-wnetrz-projekt-zabaw-mozliwosci-scianka-wspinaczka-sciana tablica

Większość przedszkoli oferuje zarówno zabawę, jak i edukację dla najmłodszych. Tutaj architekci pomyśleli o obu. Dla wszystkich, którzy lubią się wspinać, na drugim piętrze znajduje się ścianka wspinaczkowa, a duża ściana tablicy naprzeciwko pobudza kreatywność dzieci.

Architektura przedszkolna na podstawie rysunków dzieci

przedszkole-architektura-mało-szpiczasty-dach-czarny-biały-ogrody zimowe-kopenhaga

Duńscy architekci z COBE zaprojektowali przedszkole, którego architektura opiera się na zwykłych dziecięcych rysunkach domów z dwuspadowym dachem. Fasada składa się z jedenastu takich domów zbudowanych wokół dwóch ogrodów zimowych.

Kontrola rodzicielska z siatką bezpieczeństwa

przedszkole-architektura-wnętrza-siatka-zabezpieczenia-okna-domowe

Architektura szopek i przedszkoli powinna zdecydowanie zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Szczególnie w budynkach wielopiętrowych istnieje ryzyko upadku, które należy usunąć. W tym przedszkolu balustrady są zabezpieczone przezroczystą siatką zabezpieczającą.

Architektura przedszkolna – białe wnętrze

przedszkole-architektura-kilka-kondygnacji-schody-ochrona-dzieci

Dwa przestronne atria znajdują się w centrum przedszkola i łączą różne piętra i pokoje grupowe. Nadają się również do wspólnych zajęć i służą jako miejsca spotkań przy specjalnych okazjach.

Zakrętne przedszkole w Danii

przedszkolna-architektura-elewacyjna-pionowa-sztywna-rdzawa-okładzina-elewacyjna

Przedszkole Forfatterhuset, zaprojektowane przez COBE, ma zaokrąglony kształt i okładzinę elewacyjną z pionowymi rdzawymi paskami z cegły klinkierowej. Dobór koloru dopasowany do pobliskich budynków murowanych.

„Wioska dla dzieci”

przedszkole-architektura-wioska-dzieci-plac-zabaw-trawnik-piaskownica

Ta przedszkolna architektura została zaprojektowana jak mała wioska dla dzieci z dużym wewnętrznym dziedzińcem. Przestronny ogród wygląda jak duży plac zabaw dla dzieci z piaskownicami, zjeżdżalnią i huśtawkami.

Architektura przedszkolna z krytym domkiem na drzewie

przedszkole-architektura-domek na drzewie-drewno-projektowanie-schodów-lipton-roślina

Architekci Lipton Plant Architects zaprojektowali przedszkole z kreatywnym wystrojem wnętrz. Dwie kondygnacje są połączone konstrukcją w kształcie drzewa, która reprezentuje domek na drzewie. Element domku na drzewie wykonany jest z jasnych drewnianych desek i służy jako barierka chroniąca maluchy przed upadkiem.

Pokój zabaw w domku na drzewie

przedszkole-architektura-wewnątrz-domek-drewno-okna-drewno-jasne-wnetrze

Schody prowadzą dzieci do wnętrza domku na drzewie. Tam możecie wspólnie grać w gry lub patrzeć przez okrągłe okno. Podłoga tutaj jest również wykonana z drewna i przypomina naturę.

Architektura przedszkolna z Londynu

przedszkole-architektura-biała-ceglana-ściana-szklana-drzwi-przesuwne-zielone-żółte-podłogi-opony-samochodowe

Przedszkole trzyma się tradycyjnego, kolorowego wzornictwa z różnymi kolorami podłóg i drzwi. Teren zewnętrzny oferuje wiele możliwości do gier i jest popularnym miejscem dla najmłodszych.

Architektura przedszkolna – kreatywny budynek w Chinach

przedszkole-architektura-pączek-projekt-kolorowe-okrągłe-okno-duży-plac zabaw

To chińskie przedszkole wygląda jak wielki pączek. Architekci z SAKO Studio wykorzystali w budynku i wnętrzu wszystkie kolory tęczy, pełniąc jedynie funkcję akcentową. Paleta kolorów składa się w sumie z 18 odcieni, które można znaleźć w porządku w całym przedszkolu. Fasada jest biała i ma wiele małych okienek z zaokrąglonymi narożnikami. Oferują one widok zarówno na wewnętrzny dziedziniec, jak i na wejście i okolicę.

Nowoczesna architektura przedszkolna w popularnych kolorach

przedszkole-architektura-dach-ogród-sztuczna-darnia-dywan-jasny-wnetrze

Kilka okien w różnych rozmiarach zapewnia doświetlenie wnętrza. Kolory są rozmieszczone w różnych częściach budynku i pomagają dzieciom rozpoznać, w której części przedszkola się znajdują. Oprócz dużego wewnętrznego dziedzińca znajduje się dodatkowy plac zabaw dla dzieci z dywanem ze sztucznej murawy na dachu, gdzie dzieci mogą biegać, bawić się i rozmawiać na świeżym powietrzu.