architektura

Mur z cegły wewnątrz i na zewnątrz jako podstawa zrównoważonego domu w Indiach

Architekci z biura „Wallmakers” zastosowali w swoim projekcie budowlanym w Indiach pofalowaną ścianę z cegły wewnątrz i jako przepuszczalną dla powietrza ścianę zewnętrzną. Opisywany przez zespół jako Dom Piruetów, dom jest hołdem dla szanowanego architekta Lawrence’a Wilfreda Bakera. Pokazuje współczesne odwzorowanie jego charakterystycznej techniki Rat Trap Bond znanej jako wiązanie murarskie. Mur z cegły wewnątrz i na zewnątrz został zbudowany pionowo, a nie poziomo, aby poprawić wydajność cieplną i materiałową zrównoważonego domu.

Koncepcja konstrukcyjna zdefiniowana przez pofalowaną ścianę z cegły wewnątrz

Ceglana ściana wewnątrz określa koncepcję budowy domu w Indiach

Piękno rezydencji opiera się przede wszystkim na czysto geometrycznych kształtach, łupinowym dachu i starannie zaprojektowanych, skośnych ścianach. W typowy sposób architekci podnieśli rusztowanie, aby zbudować schody i metalowe kraty, podczas gdy resztki drewnianych desek są częścią podłogi. Unikalna kompozycja owiniętej wokół niej trzciny cukrowej tworzy subtelną osłonę prywatności i niebanalne meble. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

budowa domu z ceglaną ścianą wewnątrz i na zewnątrz oraz pofałdowanym murem w godzinach wieczornych

Rzeźbiarski Dom Piruetów znajduje się w centrum indyjskiego miejskiego i zatłoczonego miasta Trivandrum. Dom wybudowany z falistego muru znajduje się na niewielkiej działce otoczonej ze wszystkich czterech stron innymi projektami mieszkalnymi. W ramach projektu budowlanego zespół projektowy szukał mieszkania skierowanego do wewnątrz, z wnętrzami skierowanymi do wewnątrz, z widokiem na centralny dziedziniec. Dom jest zorientowany wzdłuż osi wschód-zachód z otworami przelotowymi na każdym końcu, aby umożliwić maksymalną wentylację poprzeczną.

technologia budowlana pułapka rada wiązanie muru lub wiązanie muru z powietrzem w środku

XX-wieczna brytyjska projektantka i architektka Laurie Baker znana jest z używania podobnych strategii pasywnego chłodzenia i palety materiałów z cegieł perforowanych. Nowy budynek pomyślany jest jako modyfikacja jego pomysłu, który jest ikoną w tej dziedzinie. Zespół zastosował również strategię murarską wprowadzoną przez zmarłego architekta. Wewnątrz układany jest ceglany mur z obróconą orientacją pionową. Tworzy to w ścianie wnękę, która zwiększa wydajność cieplną i wykorzystuje całkowitą objętość zredukowanych cegieł.

Niezwykle zrównoważona i praktyczna konstrukcja

perspektywa od dołu ukazująca konstrukcję nośną z murem i dachem z oknami

Dynamiczne elementy przecinają pomieszczenie od lewej do prawej i spotykają się, aby podtrzymać żelazocementowy dach. Dodatkowo każda ściana z cegły offsetowej została indywidualnie zaprojektowana od wewnątrz tak, aby jak najefektywniej dzieliła wnętrze domu. Prowadzi to do większych ilości i elementu prywatności. Rury pozostałe po fazie budowy zostały ponownie wykorzystane do centralnej klatki schodowej i kratownic.

Drewniane deski połączono również w część podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych. Więc może Zespół architektów stworzyć zrównoważoną metodę budowy z praktycznymi przestrzeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które jednocześnie umożliwiają funkcjonalny i przytulny dom.

niedokończony dom zbudowany z cegły i betonu w Indiach

Indyjska rodzina między ceglanymi ścianami nowo wybudowanego domu z trwałych materiałów

Maluch śpi na łóżku w niezwykłej ceglano-cementowej szkółce

przytulna sypialnia z ceglaną ścianą wewnątrz i żelazobetonową podłogą

gospodyni używa drewnianych szafek w kuchni z ceglaną ścianą wewnątrz i betonową okładziną ściany

współczesna kuchnia w stylu rustykalnym z ceglaną ścianą wewnątrz i wyspą kuchenną z płytą betonową

Kobieta siedząca na meblach z recyklingu w salonie ze zdobioną ścianą z cegły wewnątrz

niezwykła klatka schodowa wykonana z ponownie użytych materiałów, takich jak bambus i metalowe kratki w nowoczesnym domu

Hinduska wspina się po spiralnych schodach, które wydają się unosić w powietrzu w domu zbudowanym w sposób zrównoważony

dwie kobiety rozmawiają na balkonie otoczonym ceglanymi ścianami

Dwóch architektów z biura murarzy siedzi na huśtawce w niedawno wybudowanym domu z ceglaną ścianą w środku

uspokajająca atmosfera w gabinecie z ceglaną ścianą wewnątrz i naturalnymi materiałami na balustradę

mały piesek leży na schodach wykonanych z żelazocementu przed domem z tkanym bambusem jako zasłoną prywatności

plan piętra domu piruetowego autorstwa architektów ściennych w indiach

Rzut dwupiętrowego domu z falistymi ścianami

plan i rozmieszczenie wnętrz w indyjskim domu

piętro domu zawiera sypialnię i toaletę oraz salon i wewnętrzny dziedziniec z huśtawką