architektura

Domek na drzewie wykonany z drewna i szkła składa się z czterech cylindrycznych konstrukcji

domek na drzewie-drewno-szkło-cylinder-architektura-las

Ten fascynujący dom został zbudowany w 2016 roku przez biuro architektoniczne Malan Vorster. Znajduje się w Constantia, południowym przedmieściu Kapsztadu i zajmuje łączną powierzchnię 117 m². Zainspirowany pięknym leśnym krajobrazem w okolicy, klient zasugerował, aby architektura przypominała domek na drzewie. Architekci pozwolili więc, aby cztery cylindryczne budynki rosły jak drzewa i razem tworzyły niezwykły dom. Ponieważ nieruchomość znajduje się na lekkim zboczu, konstrukcja na palach umożliwiła niezakłócony, przyjemny widok na piękny krajobraz. Domek na drzewie wykonany z drewna i szkła harmonijnie wpisuje się w otoczenie i jest prawdziwą oazą spokoju dla mieszkańców.

domek na drzewie-drewno-szkło-wejście na palach

Dzięki oknom od podłogi do sufitu masz niezakłócony widok w różnych kierunkach. Od zewnątrz przeszklona fasada obłożona jest listwami z czerwonego cedru. Chronią prywatność mieszkańców bez narażania widoku. Pośrodku każdego cylindra znajdują się cztery filary nośne, które są dodatkowo połączone ramionami i pierścieniami w celu podparcia gruntu powyżej. Wszystkie te elementy nośne są wykonane z wycinanej laserowo stali Corten i są połączone z drewnianą podłogą za pomocą ręcznie toczonych części mosiężnych.

domek na drzewie-drewno-szkło-las-otoczenie-krajobraz

Wszystkie użyte materiały są nieprzetworzone. Intencją architektów było, aby z biegiem czasu miały naturalną pogodę, aby domek z drewna i szkła jeszcze lepiej komponował się z żywymi drzewami w okolicy.

domek na drzewie-drewno-szkło-cylindry-kształty

Do wejścia do domu prowadzi stalowa rampa wykonana z drewna i stali corten. Stamtąd przechodzi się na parter, gdzie znajduje się przestronny salon z kuchnią. Każdy z czterech cylindrów pełni inną funkcję: przytulna część wypoczynkowa z kominkiem, jadalnia i spiralne schody, które łączą różne poziomy. Na piętrze jest sypialnia z łazienką. Na górze można cieszyć się ciepłymi promieniami słońca na dużym tarasie na dachu. Meble wydają się raczej powściągliwe, podczas gdy nacisk kładziony jest bardziej na lokalne piękno przyrody.

wejście do domku na drzewie-drewno-szkło-stal corten

domek na drzewie-drewno-szkło-stal-zawiasy-drzwi

domek na drzewie-drewno-szkło-powierzchnia mieszkalna-sofa-jasnoszary

domek na drzewie-drewno-szkło-spiralne schody-wewnątrz

domek na drzewie-drewno-szkło-łazienka-okno

domek na drzewie-drewno-szkło-sypialnia-łóżko-szklana balustrada

domek na drzewie-drewno-szklany-taras-dach

domek na palach-zbocze-przekrój-zbocze

architektura cylindra domku na drzewie

Sprawdź także inne projekty autorstwa Architektura wnętrz Malan Vorster w!