architektura

Dom prefabrykowany z drewna sprzyja życiu na łonie natury

Prefabrykowany dach ochronny tarasu domu przesuwnego

Mały, ale bardzo ładny i praktyczny Dom prefabrykowany z drewna niedawno zaprezentowała szwedzka firma Kenio. Mała drewniana chatka nazywa się Friluftsstugan – lub Outdoor Hut. Zaprojektował go Johan Svartnäs.

Dom prefabrykowany z drewna na wakacje na łonie natury

Baldachim izolacyjny z drewnianymi panelami meblowymi

To Dom prefabrykowany z drewna z Kenjo może pełnić funkcję domku ogrodowego jak i domu wakacyjnego. Konstrukcja składa się z kilku prefabrykowanych elementów, które następnie układa się jak puzzle na miejscu. System dachowy jest absolutną atrakcją projektu – prowadnice ślizgowe zapewniają pewien stopień elastyczności – dzięki czemu mały drewniany taras może być chroniony przed słońcem w gorące letnie dni. Dwie przeszklone ściany i szklane drzwi otwierają dom na otoczenie. Jeśli pogoda się pogorszy, system dachowy można cofnąć – dzięki temu dom jest chroniony przed wiatrem przez stabilną drewnianą konstrukcję. Chata ma łączną powierzchnię 15 metrów kwadratowych – więcej niż wystarczająca, jeśli chcesz spędzić weekend na łonie natury /lub w środku ogrodu/.

Dom prefabrykowany z drewna – architektura minimalistyczna

Zdjęcia domów prefabrykowanych zalety szwedzkie

Wewnątrz Dom prefabrykowany z drewna ściany były obłożone surowym drewnem. Drewniane panele tworzą zachęcającą i przytulną atmosferę. Ściany, sufit i podłoga są ocieplone, dzięki czemu chata może być zamieszkana przez cały rok. Budynek jest zasilany energią elektryczną.

Dom prefabrykowany stał się szczególnie popularny w ostatnich latach. Jednym z największych atutów tego budynku jest krótki czas budowy. Ponieważ firma budowlana zazwyczaj zajmuje się wszystkimi zadaniami – prefabrykacją poszczególnych elementów i montażem, przed rozpoczęciem projektu można dokonać klarownej kalkulacji. Prefabrykowany dom drewniany to nie tylko praktyczny, ale i przyjazny dla środowiska wybór.

Konstrukcja jest stabilna i dobrze izolowana

Drewniany dach chaty na plaży o powierzchni 15 m2

System dachu przesuwnego pozwala na pewną elastyczność i otwiera dom na otoczenie

Drewniana chata tarasowa z systemem przesuwnym zadaszenia

Projekt sufitu z drewnianymi panelami i wbudowanymi światłami

Pomysł na projekt prefabrykowanego domu z drewnianym tarasem z dachem ochronnym