architektura

Casa Zafra – dom geometrycznego chaosu

Fasada z siatki drucianej Casa Zafra

Casa Zafra symbolizuje kontrowersyjną stronę najnowszej architektury, gdzie elastyczność, ograniczenia i odosobnienie są na piedestale dla przyszłych mieszkańców, którzy dzielą się tymi pomysłami ze swoimi twórcami. Budynek reprezentuje dom geometrycznego chaosu, który jest jednocześnie atrakcyjny i wygodny. Powinniśmy wybrać się na wycieczkę?

Casa Zafra – arcydzieło z opuszczoną architekturą

nowoczesny-minimalistyczny-projekt domu

Casa Zafra została zaprojektowana i zbudowana przez hiszpańskiego projektanta Eduardo Arroyo z No.mad Arquitectors. Zdjęcia są jednak wykonywane przez fotografa, który był zachwycony takim punktem widzenia. Tym, co naprawdę przyciągnęło Rolanda Halbe, było wyrafinowane piękno tej rustykalnej i nieregularnej architektury. Jest opisany jako arcydzieło, ale jest opuszczony na terenie pustynnym. Casa Zafra znajduje się na polu golfowym w Aranjuez w Hiszpanii i powinniśmy wspomnieć, że to środowisko jest zdecydowanie wątpliwej jakości. Jednak pustka otaczającego terenu sprawia, że ​​ten wspaniały budynek wygląda tak niesamowicie, że może reagować szeroko w tajemniczy sposób.

Casa Zafra – krótki opis

nowoczesny-minimalistyczny-dom-drut-element-siatki

Casa Zafra to dwupiętrowy dom, zaprojektowany i zbudowany w surowym, ale oryginalnym planie architektonicznym. Zakrzywiona geometria i fasada z siatki drucianej to najważniejszy element jego niezwykłej koncepcji. Ta druciana siatka została wbudowana jako przeszkoda dla latających piłek golfowych. Z drugiej strony mieszkańcy mają możliwość zmiany swojego spojrzenia na otaczające środowisko. Jest to możliwe dzięki ekranom mobilnym.

Wygląd zewnętrzny Casa Zafra przyciąga wzrok i jest praktyczny. Jeśli przyjrzysz się bliżej zdjęciom, zobaczysz liczne dziury na zewnętrznym tarasie. To nie są błędy ani nieporozumienia. Wręcz przeciwnie, ich ideą jest łapanie światła słonecznego, odbijanie go i sprowadzanie z powrotem do budynku domu. Po chaosie z uwięzionego światła słonecznego na określonej trasie rozumiemy piękno chaosu, który czasami można było doskonale zorganizować.

Casa-Zafra-nowoczesna-architektura

Przekonasz się, że najważniejsze elementy – takie jak stal i drewno – są zbudowane w kształty pik. Są zbierane i dziwnie przebudowywane, ale w końcu wynik, który widzimy, jest więcej niż imponujący. Odbite światło słoneczne, sztuczne oświetlenie i rustykalne otoczenie wzbogacają urok fasady Casa Zafra.

Casa Zafra – zajrzyj do środka

nowoczesny-dom-hiszpania-minimalizm

W budynku Casa Zafra zauważysz dwie osobliwości. Najpierw oczywiście oryginalny wybór mebli do wnętrz. Mimo oddzielenia od wnętrza domu i opustoszałego otaczającego krajobrazu ścianami z siatki drucianej, meble tworzą iluzję, że są częścią rustykalnego dziedzińca. Proste, ale eleganckie, pasują również do geometrycznego chaosu jako głównej koncepcji planu architektonicznego.

 Szklana łazienka i kaktusy

nowoczesny-minimalistyczny-dom-szklana-łazienka-kaktusy

Najważniejszym ułatwieniem w pomyśle aranżacji wnętrz Casa Zafra jest ilość egzotycznych kaktusów. Umieszczone są jako część wewnętrznego ogrodu botanicznego i sprawiają wrażenie, że są jedynymi żywymi stworzeniami w okolicy.

Abigail

nowoczesna-architektura-casa-zafra