Zwierzęta

Usuwanie sierści psa w samochodzie: najbardziej pomocne wskazówki dotyczące relaksującej podróży z czworonożnym przyjacielem!

Jedno jest pewne – psy są częścią rodziny i kochamy naszych czworonożnych przyjaciół. Wiele osób pozwala swoim psom spać w łóżku i nie wyobrażają sobie bez nich wakacji. Niestety jest jedna rzecz, bez której chciałoby się obejść, a jest nią psia sierść. Czasami wydaje się, że nasz pies musi po prostu patrzeć na samochód i siedzenia, bagażnik, a jakoś nawet schowek na rękawiczki są pokryte sierścią. Każdy właściciel psa, który zabrał psa do samochodu, wie, jak trudno jest usunąć sierść zwierzęcia i zdecydowanie nie jest to jedna z naszych najpopularniejszych czynności. Ale każdorazowe dojazdy do myjni mogą być dość drogie i nie oszukujmy się – to też nie jest tak efektywne. Ale teraz dobra wiadomość! Jeśli znasz odpowiednie wskazówki i triki, możesz szybko i bez większego wysiłku usunąć psią sierść w samochodzie. Aby Twoja następna podróż była o wiele bardziej zrelaksowana, a przede wszystkim pozbawiona włosów, poniżej przedstawiamy nasze ulubione!

Sierść psa sztuczki Usuń sierść zwierząt samochodowych z fotelika samochodowego

Niezależnie od tego, czy jesteś w podróży i po prostu musisz szybko odwiedzić weterynarza – w pewnym momencie pies po prostu musi wsiąść do samochodu. Chociaż nie jest to duży problem i nie uszkodzi samochodu, sierść zwierząt przyklejona do siedzeń i tapicerki oraz w trudno dostępnych zakamarkach może być naprawdę uciążliwa. A każdy właściciel psa wie – w zależności od rasy psy mogą pozostawić po sobie dużo sierści lub nawet nieprzyjemny psi zapach.

Usuń sierść psa z samochodu za pomocą odkurzacza

Jak usunąć sierść i zapach psa z samochodu Domowe sposoby na sierść zwierząt?

Czasami najprostsze rozwiązania są naprawdę najlepsze i nie trzeba dodawać, że można z powodzeniem usunąć sierść psa w samochodzie przy dobrej rundzie odkurzania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli z różnymi nasadkami, a niektóre z nich mają nawet specjalną szczotkę do sierści zwierzęcej, która zbiera nawet najmniejszą sierść psa. Nasadka do tapicerki lub turboszczotka rozluźniają połączenie między włosami a tapicerką i mogą być równie dobrze używane. Jeśli w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego lub jeśli chcesz użyć odkurzacza do usuwania sierści psa w samochodzie w dowolnym miejscu i czasie, zalecamy zainwestowanie w odkurzacz ręczny o wystarczającej mocy. Większość modeli jest lekka, łatwa i wygodna w użyciu i można ją łatwo przechowywać w bagażniku.

Usuwanie sierści psa Środki zaradcze w samochodzie: Z gumowymi rękawiczkami i wodą zawsze jesteś w dobrych rękach

Domowa szczotka do usuwania sierści psów przeciw sierści zwierząt domowych

Jak usunąć sierść psa z samochodu, gdy nie masz odkurzacza? Stare dobre, komercyjne gumowe rękawiczki są prawdopodobnie najlepszą sztuczką przeciwko psiej sierści. Możesz użyć klasycznych żółtych rękawiczek z drogerii lub rękawiczek lateksowych. Wystarczy założyć rękawiczki, zwilżyć niewielką ilością letniej wody i delikatnie pogłaskać siedzenia i tapicerkę. W efekcie włosy przyklejają się do rękawiczek, a następnie tworzą się małe kuleczki, które po prostu wycieramy i wyrzucamy. W ten sam sposób można użyć gąbki lub lekko wilgotnej myjki, jeśli nie masz pod ręką gumowych rękawiczek. Obecnie na rynku dostępne są nawet rękawiczki, które zostały specjalnie opracowane do usuwania sierści zwierząt. Chociaż są one nieco droższe, ta niewielka inwestycja jest zdecydowanie tego warta!

Usuń sierść psa w samochodzie za pomocą taśmy

Usuń sierść psa samochód domowy środek do zmiękczania tkanin przeciwko sierści zwierząt domowych

Każdy właściciel psa, który zmagał się z psią sierścią wie, że można ją dość szybko i bez większego wysiłku usunąć kawałkiem taśmy. Taśma to sprawdzony i prawdziwy domowy środek do usuwania sierści psa w samochodzie. Dzięki lepkiej powierzchni można obrabiać tekstylia od góry do dołu, co jest niezawodną metodą, o której każdy powinien wiedzieć. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, owiń taśmę wokół dłoni i palców lepką stroną skierowaną do góry. Jedynym minusem taśmy jest to, że w zależności od tego, ile sierści psa trzeba usunąć, paski będą musiały być częściej wymieniane. Bo spójrzmy prawdzie w oczy – pasek taśmy nie zrobi wiele dla włochatego Pekińczyka czy labradora.

Wałek do kłaczków na sierści psa w samochodzie

Szczotka do usuwania sierści psa, np. Unikaj sierści zwierząt

Bez względu na to, czy chcesz usunąć sierść psa w samochodzie, czy wyczyścić nową sierść – wałek do kłaczków to jeden z absolutnych must-have każdego właściciela zwierzaka! Lepka powierzchnia wałka to doskonały sposób na udane zebranie nawet najmniejszych włosków z trudno dostępnych zakamarków. Po prostu przejedź rolką po siedzeniach, a lepki papier zrobi resztę – brzmi świetnie, prawda? Gdy tylko właściwości klejące zmniejszą się, należy oderwać starą taśmę, a wałek jest gotowy do ponownego użycia. Aby zaoszczędzić czas, wysiłek i nerwy, zalecamy, aby zawsze mieć w schowku wałek do kłaczków. Chociaż może nie być tak wydajny jak odkurzacz, to nadal jest całkiem niezłym trikiem na sierść psa w samochodzie.

Usuwanie domowych środków zaradczych z sierści psa: Działa również z lokówkami!

Usuwanie sierści psa z odkurzacza bagażnika przeciwko sierści zwierząt w samochodzie

Tak, przeczytałeś poprawnie! Stare dobre lokówki w sztyfcie, które wyczarują piękne loki, świetnie nadają się do usuwania sierści psa z samochodu. Jeśli używałeś ich wcześniej, wiesz, że twoje włosy jakoś same się do nich przyklejają. Dlaczego więc nie miałoby to działać również w przypadku sierści zwierząt? Chociaż taśma klejąca i rolki są również dobrymi rozwiązaniami, problem z nimi polega na tym, że w końcu zabraknie im kleistości. Dzięki ząbkowanym końcówkom samoprzylepne lokówki są zaskakująco dobrym sposobem na sierść psa w samochodzie.

Klasyka: auto szczotka do sierści psa

Sierść psa Unikaj w samochodzie Wskazówki Jak często pies szczotkuje foteliki samochodowe Psy bezpiecznie

Jeśli chcesz, aby Twój samochód był czysty i wolny od sierści zwierząt, zdecydowanie powinieneś zainwestować w dedykowaną szczotkę do usuwania sierści psa. Aby ułatwić życie właścicielom psów, wiele marek opracowało szczotki do czyszczenia, które usuwają sierść zwierząt jednym prostym ruchem i to w krótkim czasie. Ale możesz również usunąć sierść psa z tułowia za pomocą prostej gumowej szczotki. Ważne jest, aby wykonywać mocne, okrężne i krótkie ruchy. Dobra wiadomość dla wszystkich rzemieślników hobbystów – szczotki drucianej można również używać do usuwania sierści psa w samochodzie.

Więcej przydatnych wskazówek i trików przeciwko sierści psa w samochodzie

Unikaj sierści psa odkurzacza, takiej jak sierść psa

  • Usuwanie sierści psa w samochodzie za pomocą balonu – To, co na pierwszy rzut oka wydaje się dziecinną zabawą, w rzeczywistości działa bardzo dobrze! Balony wykorzystują moc elektryczności statycznej i magnetycznie przyciągają sierść zwierzęcia. Wszystko, co musisz zrobić, to pocierać balonem siedzenia, aż samochód będzie całkowicie pozbawiony włosów.
  • Pumeks – Chociaż pumeks jest zwykle używany do pielęgnacji osobistej, może być również używany do usuwania sierści psa. Szorstka struktura sprawia, że ​​doskonale nadaje się do usuwania sierści psa z tułowia. Niektórzy właściciele psów przysięgają również na pumeks na maty podłogowe. Ponieważ struktura drobniejszych tkanin ciągnie nitki, należy uważać na tapicerkę.
  • Automatyczne domowe środki do usuwania sierści psa – Płyn do zmiękczania tkanin zawiera składniki opracowane specjalnie w celu rozluźnienia włosów. Nic więc dziwnego, że można go również używać do usuwania sierści psa w samochodzie. W tym celu wlej około 2 łyżki płynu do płukania tkanin z wodą do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj tapicerkę samochodu. Pozostaw na 2-3 minuty i wytrzyj ręcznikiem papierowym.

W ten sposób możesz uniknąć sierści psa w samochodzie

Foteliki samochodowe do usuwania sierści dla psów przeciwko sierści zwierząt domowych

Jak mówi przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć. Abyś nie musiał nawet usuwać psiej sierści w samochodzie i oszczędzić sobie w przyszłości mnóstwa pracy i czasu, możesz podjąć kilka działań zapobiegawczych.

  • Dobrze wyszczotkuj psa przed każdą jazdą – Choć brzmi to dość prosto i logicznie, wielu właścicieli psów o tym nie myśli. Niezależnie od tego, czy ma wsiąść do samochodu, czy nie, powinieneś szczotkować swojego futrzanego przyjaciela co 2-3 dni. Spowoduje to usunięcie wszelkich luźnych włosów, które w przeciwnym razie znalazłyby się na tapicerce. I na plus – futerko staje się niesamowicie błyszczące, dzięki czemu przytulanie staje się jeszcze przyjemniejsze!
  • Przykryj siedzenia kocem – Jeśli chcesz uniknąć sierści psa w samochodzie, zdecydowanie powinieneś rozłożyć jeden lub więcej kocyków w miejscu, w którym leży twój czworonożny przyjaciel. Dodatkowo kocyk pomaga również przed piaskiem, brudem czy innymi pamiątkami ze spaceru, a pies jest też znacznie wygodniejszy podczas jazdy. Następnie po prostu włóż koce do pralki i jesteś gotowy do następnej podróży!

Praktyczne i bezpieczne: foteliki samochodowe dla psów

Foteliki samochodowe Psy Korzyści z usuwania sierści psa

Niektóre psy uwielbiają wystawać głowę przez okno, ciesząc się jazdą. I chociaż prawdopodobnie chcesz, aby twój futrzany przyjaciel miał trochę zabawy, wyrządzasz sobie i swojemu samochodowi krzywdę. Badanie przeprowadzone przez „Volvo” w 2018 r. wykazało, że około 48% właścicieli psów nie posiada żadnego sprzętu zabezpieczającego dla swoich pupili. Ale bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym czworonożnym przyjaciołom, a w Niemczech jest to nawet wymagane przez prawo. Foteliki samochodowe dla psów zapewniają bezpieczniejszą i bardziej zrelaksowaną podróż oraz zapobiegają rozsypywaniu się sierści psa w całym samochodzie.

Jak bezpiecznie usunąć sierść psa z fotelika samochodowego Psy?