Zwierzęta

Kupowanie drugiego psa: które psy dobrze do siebie pasują?

Kup drugiego psa w paczce psów

Czworonożny przyjaciel w domu zasadniczo zmienia życie. Odpowiedzialność, troska i dużo radości są częścią trzymania psa. Nawet jeśli właściciel psa zainwestuje dużo czasu i miłości w relacje ze swoim zwierzęcym przyjacielem, nigdy nie zastąpi towarzystwa innego psa. Psy żyją w stadach i są na ogół szczęśliwsze ze sobą niż same. Więc niektórzy chcą kupić drugiego psa. Czy w każdym razie jest to jednak wskazane? Przede wszystkim warto zastanowić się nad potrzebami pierwszego psa i rozważyć za i przeciw i realnie ocenić sytuację.

Zdobądź drugiego psa: Czy w życiu jest miejsce dla dwóch psów??

Kup drugą rasę psa o wielkości temperamentu

Psy wzbogacają nas niespożytą radością życia, ale każdego dnia pożerają mnóstwo czasu. Zwłaszcza młody pies lub szczenię wymaga dużo uwagi na początku i oznacza dużo pracy, a także musi być konsekwentnie szkolony. Z młodym drugim psem trzeba iść tą samą drogą, a wysiłek jest dwa razy większy. Z drugiej strony małe psy naśladują zachowanie dorosłego psa, co wpływa zarówno na dobre, jak i złe nawyki. Jeśli stworzysz drugiego psa, który jest starszy, istnieje ryzyko problemów z rankingiem. Dodatkowo duże znaczenie ma przestrzeń dostępna w mieszkaniu, a także możliwości codziennego przebywania w pobliżu. Utrzymywanie psów ma również stronę finansową: podatek od zwierząt, wizyty u weterynarza, jedzenie i inne rzeczy. Czy wszyscy możecie ponieść podwójne koszty na dłuższą metę??

Zdobądź drugiego psa: dwa psy, dwie różne postacie

kup drugiego psa przyjaźń pies gra nierozłączna

Nawet jeśli starannie dobrałeś odpowiedniego partnera dla swojego psa, może się zdarzyć, że czworonożni przyjaciele mają różne wymagania dotyczące spacerów i aktywności. Więc ludzie muszą dostosować się do każdego psa indywidualnie. Nie jest też wykluczone, że z każdym psem trzeba iść na spacer z osobna. Jeśli oba psy mają to samo „hobby”, niekoniecznie jest to zaleta. Ponadto nie ma psa, który nie miałby jakiegoś dziwactwa. Nadzór i utrzymywanie kontroli nad dwoma psami w tym samym czasie może być wyczerpujące. Niemniej jednak istnieją rasy psów, które bardzo dobrze do siebie pasują i wkrótce przedstawimy najlepszych psich przyjaciół.

Zdobądź drugiego psa: samca lub suczkę?

kup drugiego psa boksera płci męskiej suki

Z reguły psia przyjaźń między mężczyzną a samicą działa lepiej niż kombinacje osób tej samej płci. Przez większość czasu suka dominuje nad samcem, niezależnie od tego, kto jest pierwszym psem. Choć w praktyce rzadko się to zdarza, przyjaźń między dwoma psami może się bardzo dobrze układać. Jednak u kobiety płci męskiej zwykle nie ma harmonii. Ponadto jest całkiem możliwe, że spokojny pies będzie opiekuńczy, a nawet agresywny w stosunku do nowego członka samca psa. Albo dwa psy dogadują się tak dobrze, że nie wyobrażają sobie najlepszego przyjaciela z futrzanym nosem.

Kupowanie drugiego psa: właściwy czas

kup drugiego psa, który pies labrador jack russel

Jeśli jeden pies śpi, a drugi skacze, prędzej czy później ktoś się zdenerwuje. Szczeniak lub młody pies w okresie dojrzewania nie może zostawić seniora w spokoju. Ale jeśli pierwszy pies jest w miarę sprawny fizycznie i psychicznie, młody przyjaciel może go nakłonić, aby przebiegł jeszcze kilka okrążeń po łące i w ten sposób zachował młodość na dłużej. Dorosły pies może mieć pozytywny wpływ na rozwój osobowości młodszego. Ale odwrotna sytuacja jest również możliwa, jeśli jedno zaakceptuje cechy drugiego.

Kupowanie drugiego psa: które psy dobrze do siebie pasują?

kup drugiego psa, który pies rasy jack russel terrier małych ras

Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które rasy psów pasują do siebie. Przede wszystkim istotną rolę odgrywa indywidualny charakter psa, a być może także wielkość ciała i płeć. Oba psy powinny bardzo dobrze do siebie pasować i stać się dobrą drużyną. Spokojny czworonożny przyjaciel z pewnością poczuje się przytłoczony swoim niezwykle aktywnym przyjacielem. Uspołecznienie dwóch wiązek energii może szybko stworzyć problemy. Dobrze, jeśli poznasz szczegółowo cechy charakteru pierwszego psa i znajdziesz dla niego przyjaciela, który mu zrekompensuje. Tak więc przyjaźń między małym dominującym labradorem lub Golden Retrieverem a żywym Jackiem Russel Terrierem może mieć miejsce pomimo różnicy wielkości.

kup drugiego psa małych ras mini psów

Podobnie jak my ludzie, nasi czworonożni przyjaciele skupiają się głównie na chemii. Rasy psów, z którymi pies woli się bawić lub które zna z psiej szkoły mają bardzo duże szanse. W przypadku drugiego psa, jeśli to możliwe, powinieneś wybrać te same lub podobne rasy. Psy tej samej rasy mają podobne potrzeby zabawowe i ruchowe, a także mają bardzo podobny charakter. Drobne psy, takie jak chihuahua, maltański, boloński lub yorkshire terier, nie zaprzyjaźniają się z dużymi psami, takimi jak labradory lub psy górskie, a nawet mogą zostać przypadkowo zranione. Mimo to dwa uparte psy, takie jak beagle lub lisy z silnym instynktem łowieckim, mogą szybko stać się niszczycielską drużyną i wywrócić dom do góry nogami.

Pierwsze spotkanie jest kluczowe

Kup drugiego psa stróżującego psy deobermann

Jeśli decyzja została już podjęta, a drugi pies jest już faktem, pierwsze spotkanie odgrywa decydującą rolę dla dalszych relacji między dwoma psami. Dlatego wskazane jest, aby odbywało się to na neutralnym gruncie. Dwa psy powinny zostać spuszczone ze smyczy, aby miały możliwość spokojnego obwąchania. Jakakolwiek agresja będzie widoczna już na pierwszym spotkaniu. Radosne zabawy nie zawsze są możliwe od pierwszej minuty, ponieważ faza wzajemnego poznania się może trwać w różnym czasie. Jeśli wszystko pójdzie gładko, następują kolejne spotkania, które mogą trwać kilka godzin. Dopiero wtedy możesz kupić drugiego psa. Jednocześnie musisz mieć świadomość, że od czasu do czasu może dojść do drobnych kłótni i należy dokładnie przemyśleć decyzję o drugim psie.

Zdobądź drugiego psa

kup drugiego psa labrador czarny

Nawet jeśli pies ma bawiącego się kumpla, może nie zwrócić na siebie uwagi swojego pana lub kochanki. Nawet dwa psy mogą być samotne i znudzone razem, jeśli osoba spędza z nimi bardzo mało czasu. Sprawa się pogarsza, gdy pierwszy pies jest używany inaczej i nagle czuje się zaniedbany.

kup drugiego psa, którego rasy psów do siebie pasują