Zmniejszać

Zaciągając olejek detoksykujesz swoje ciało i osiągasz upragnioną wagę

wyciąganie oleju wyszczuplający olej kokosowy ajurwedyjski rytuał rano kuracja wyciągania oleju

Alternatywne porady dotyczące zdrowia i urody są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Wydobycie ropy przeżywa w ostatnich latach prawdziwy boom. Zbawienne lekarstwo jest praktykowane w nauce Ajurwedy jako codzienny poranny rytuał oczyszczający od wielu lat. Czy wiesz, że możesz schudnąć, ciągnąc olej? Powszechnie wiadomo, że metabolizm jest stymulowany przez detoksykację, co może sprzyjać utracie wagi. Poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat schematu ssania oleju oraz wskazówki, jak łatwiej pozbyć się niechcianych kilogramów za pomocą ssania oleju.

Usuń pociągając olej – Jak to działa?

schudnąć ściągając olejek rano olej kokosowy efekt oleju sezamowego

Oleje i mieszanki olejków mogą usuwać toksyny i zanieczyszczenia z organizmu przez błonę śluzową jamy ustnej i język. Kuracja detoksykująca z wyciąganiem oleju wspomaga eliminację szkodliwych substancji z organizmu poprzez stymulację gruczołu ślinowego. Ten proces uwalnia zgromadzone toksyny. Ponieważ organizm jest wolny od zanieczyszczeń, wątroba również jest odciążona. Kiedy w organizmie gromadzi się zbyt wiele toksyn, czy to z leków, z niezdrowej diety, czy z zanieczyszczenia powietrza, wątroba musi pracować na pełnych obrotach.

ciągnięcie oleju usuwanie oleju skrobaczka do zębów szczoteczka do zębów woda higiena jamy ustnej

Aby inne narządy w ciele nadążały, w tym te, które wpływają na utratę wagi, wpadają w pasję i nie mogą w pełni służyć swojemu celowi. Pobieranie oleju może pomóc zmniejszyć ilość bakterii i toksyn w organizmie oraz zminimalizować stres wątroby. Kiedy wątroba jest przeładowana toksynami, nie może efektywnie spalać tkanki tłuszczowej.

technika ajurwedyjska wyciąganie olejków wyszczuplanie o poranku efekt prozdrowotny

Chociaż nie ma naukowych dowodów, które mogłyby udowodnić skuteczność wyciągania oleju w odchudzaniu i jasno wyjaśnić, w jakim stopniu wyciąganie oleju może schudnąć, wielu przysięga na pozytywne skutki procedury wyciągania oleju. Ponadto, według ekspertów w dziedzinie zdrowia, ta ajurwedyjska plaksa oferuje wiele innych korzyści zdrowotnych, o których wspomnimy poniżej. Potencjalnie szkodliwe skutki i skutki uboczne tej praktyki nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Co to jest wciąganie oleju i jak to się robi?

wyciąganie oleju wyszczuplający olej kokosowy olej słonecznikowy skrobak do języka ajurweda

Jak sama nazwa wskazuje na ssanie oleju, tą metodą olejek wkładany jest do ust i przez pewien czas wciągany przez usta i przestrzenie międzyzębowe. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób wykonywana jest technika wyciągania oleju.

Jak tylko wstaniesz, zanim umyjesz zęby, powinieneś poświęcić się rytuałowi ściągania oleju na pusty żołądek. Najpierw usuń nalot z języka za pomocą specjalnej ajurwedyjskiej skrobaczki do języka. Podczas czyszczenia języka strefy refleksyjne języka są uwalniane, a odczuwanie smaku jest uwrażliwione. Narządy i cały układ trawienny są stymulowane przez te strefy odruchowe.

czas ssania oleju, aby schudnąć poranna rutyna zdrowe zęby

Następnie weź łyżkę oleju do ust i mieszaj w ustach przez 15-20 minut. Przeciągnij olej przez zęby i spłucz go, ssąc i popijając. W tym czasie możesz oczywiście zrobić sobie krótką przerwę, kiedy tylko tego potrzebujesz. Pobieranie oleju jako część porannej rutyny higieny jamy ustnej nazywa się „Gandusha”.

olej ciągnący jaki olej olej kokosowy olej sezamowy jak długo utrzymuje się efekt

Płyn zawiera toksyny i bakterie, które są wydalane z organizmu, więc staraj się ich nie połykać i po użyciu wypluć teraz spienioną mieszankę oleju ze śliną. Teraz wypłucz usta kilka razy ciepłą wodą, a następnie umyj zęby. Najlepiej używać pasty alkalicznej. Ciągnięcie olejem nie może zastąpić normalnego szczotkowania zębów i dlatego powinno być wykonywane tylko jako dodatkowa czynność konserwacyjna. Na początku programu wyciągania oleju możesz mieć dość specyficzny smak w ustach. Początkujący mogą wypluć olej i wlać świeży olej do ust. To nieprzyjemne uczucie znika po kilku dniach, a poranne ściąganie oleju szybko staje się częścią rutyny.

Jakiego oleju użyć do ciągnięcia oleju?

olej kokosowy ciągnący olej kokosowy wyszczuplający olej ciągnący efekt leczniczy

Olej słonecznikowy, tłoczony na zimno olej sezamowy i olej kokosowy są idealne do ciągnięcia oleju. Posiadają doskonałe właściwości antybakteryjne. Ponadto olej kokosowy i olej sezamowy mają działanie przeciwzapalne. Ssanie oleju z olejem kokosowym pozytywnie wpływa na florę jamy ustnej. Zdrowie zębów również może na tym skorzystać.

wyciąganie oleju wyszczuplające białe zęby olej kokosowy poranna rutyna

Starożytna indyjska technika obiecuje ochronę przed próchnicą i zapobiega krwawieniu dziąseł. Ponadto ssanie oleju z olejem kokosowym może działać jako środek tłumiący apetyt, dzięki czemu spożywasz niewiele kalorii, a tym samym zmniejszasz wagę. Olej sezamowy wnika również w głąb tkanek i usuwa produkty przemiany materii. Nie tylko skutecznie rozkłada szkodliwe substancje, ale jest również pomocny w leczeniu zapalenia dziąseł i chorób przyzębia.

Efekt ciągnięcia oleju 

Kuracja polegająca na wyciąganiu oleju może na wiele sposobów przyczynić się do dobrego samopoczucia. Oprócz korzyści dla higieny jamy ustnej oraz zdrowia zębów i dziąseł, Gandusha może złagodzić wiele dolegliwości. Ma to pozytywny wpływ na bóle głowy i migreny. Ssanie oleju ma również pozytywny wpływ na choroby serca, przewodu pokarmowego, nerek i wątroby.

ciągnięcie oleju odchudzanie pozytywne efekty zdrowotne ból głowy migrena

Kuracja olejkiem może zwalczać przewlekłą bezsenność i pomagać w trądziku, egzemie, łuszczycy i neurodermicie. Regularne wykonywanie porannej rutyny ajurwedyjskiej zapobiega nieprzyjemnej suchości w ustach. Ściąganie oleju może pomóc nawet przy spierzchniętych ustach.

efekt odtłuszczania zdrowe odchudzanie dieta uboga w węglowodany zbilansowana

Nawet jeśli zabieg ściągania oleju może wydawać Ci się na początku dziwny, po prostu spróbuj i skorzystaj z jego doskonałych efektów. Aby osiągnąć trwałą utratę wagi, oprócz praktyk ajurwedyjskich należy oczywiście zwrócić uwagę również na zmniejszenie spożycia kalorii i zwiększenie aktywności fizycznej.