Zmniejszać

Schudnij z jogą – Jak joga przyczynia się do delikatnej i zrelaksowanej utraty wagi

joga ćwiczenia odchudzające w domu mata do jogi dla kobiet

Niewielu kojarzy jogę z utratą wagi. Można to wytłumaczyć rzekomo niską intensywnością ćwiczeń jogi. Od lat toczy się pasjonująca debata na temat tego, czy joga jest skutecznym sposobem na odchudzanie. Podczas gdy niektórzy uważają, że joga nie jest wystarczająco skuteczna w spalaniu kalorii niezbędnych do utraty wagi, inni przysięgają, że jest to niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się tych kilogramów. W dzisiejszym poście przyjrzymy się bliżej kontrowersyjnemu pytaniu „Czy można schudnąć z jogą?”. Dowiedz się poniżej, jak praktyka jogi wpływa pozytywnie na naszą wagę.

Czy możesz schudnąć dzięki jodze??

joga do ćwiczeń odchudzających natura kobieta z nadwagą

Na pytanie, czy odchudzanie z jogą naprawdę działa, można odpowiedzieć twierdząco. Pogląd, że złoto topi się jak magiczna różdżka tylko podczas regularnych ćwiczeń jogi, byłby po prostu nierealny. Powszechnie wiadomo, że odchudzanie zaczyna się w głowie, a joga to doskonały sposób na harmonię ciała i umysłu. Oprócz zbilansowanej i zdrowej diety oraz odpowiedniej ilości ruchu, joga może wesprzeć Cię w drodze do upragnionej sylwetki i poprawy kondycji fizycznej.

Schudnij w zrelaksowany sposób dzięki jodze – Jak joga pomaga nam osiągnąć idealną wagę?

schudnąć poprzez jogę delikatnie osiągnąć zdrową równowagę

Przyjrzyjmy się teraz bliżej korzyściom praktyki jogi w przypadku nadwagi.

1. Dlaczego można schudnąć dzięki jodze – Joga relaksuje ciało i umysł

Otyłość jest wskaźnikiem, że coś jest nie tak w życiu człowieka. Nadmierny stres to ogromny czynnik, który może przyczynić się do niepożądanego przybierania na wadze. Joga to łatwy sposób na odpoczynek i relaks. Praktykując jogę, dajesz swojemu ciału i umysłowi głębokie poczucie relaksu. A kiedy jesteś zrelaksowany, zmniejszasz stres, co z kolei prowadzi do utraty wagi. Rozpoczynając swoją podróż jogi, ujrzysz rzeczy w nowym świetle. Joga przemienia Cię na lewą stronę, że tak powiem.

możesz schudnąć dzięki koncentracji relaksacyjnej jogi man asana

2. Joga pomaga pozbyć się zablokowanych emocji

Otyłość prawie zawsze ma komponent emocjonalny. W życiu codziennym negatywne uczucia, takie jak frustracja, są często tłumione i tłumione niekontrolowanym jedzeniem lub innymi uzależnieniami. Joga działa jako narzędzie, które rozprasza takie stłumione uczucia, prowadząc ostatecznie do niesamowitego uwolnienia emocjonalnego. Na macie do jogi rozpoznajesz własne uczucia i odkrywasz swoją osobistą siłę, odwagę i pewność siebie do wyrażania emocji.

3. Joga wspiera detoksykację

Joga oferuje setki asan (pozycji), które można wykonywać w niezliczonych sekwencjach. Te postawy oferują szereg korzyści fizycznych. Ponadto prawie każda poza odnosi się do detoksykacji organizmu na pewnym poziomie. Detox wspomaga oczyszczanie ciała i umysłu. Ma to bezpośredni wpływ na utratę wagi, ponieważ eliminuje nagromadzone w organizmie toksyny, które nas obciążają. Ćwicząc jogę, pomagasz narządom detoksykacyjnym, wątrobie i nerkom, ponownie skutecznie pracować.

Świadome zdrowe odżywianie dla surowych joginów Schudnij z jogą

4. Jak schudnąć z jogą – Joga zachęca do świadomego jedzenia

Naukowcy wykazali, że osoby, które świadomie skupiają się na przyjmowaniu pokarmu, ważą mniej niż osoby, które nie zwracają uwagi na spożycie kalorii. Jeśli będziesz jeść ostrożnie, przyjmiesz składniki odżywcze zgodnie z potrzebami organizmu. Dlatego jedz, gdy jesteś głodny, a następnie przestań, gdy jesteś pełny. Spożywanie jedzenia, gdy czujesz się smutny, znudzony lub przestraszony, nieuchronnie prowadzi do niepożądanego przybierania na wadze.

Świadome jedzenie oznacza:

– Rozwijanie świadomości smaku, konsystencji i zapachu żywności

– Skup się na jedzeniu zamiast wykonywać inne czynności w tym samym czasie

– Jedz, gdy jesteś głodny

emocjonalna frustracja związana z jedzeniem przybieranie na wadze aspekt psychiczny schudnięcie z jogą

Ogólnie można powiedzieć, że odżywianie odgrywa zasadniczą rolę w nauczaniu Indii. Z grubsza podsumowując, zastosowanie mają następujące intencje:

– Unikaj niedojrzałych, zgniłych i konserwowanych potraw

– Spożywanie kawy, cukru i białej mąki, a także pospieszne jedzenie przyprawiają ciało i duszę o mdłości i nerwowość

– Surowa żywność dostarcza organizmowi cennych składników odżywczych i daje nam więcej energii niż żywność przetworzona

Jogini bardziej pragną świeżych owoców i warzyw, a także soków i nie mają ochoty na przetworzoną i niestrawną żywność. To właśnie ta zmiana perspektywy sprawia, że ​​duża różnica między restrykcyjną dietą, która może zawieść po kilku tygodniach, a trwałą zmianą stylu życia.

Cukier i insulinooporność są często odpowiedzialne za przyrost masy ciała. Według badań osoby z cukrzycą typu 2 straciły na wadze i ustabilizowały swój poziom cukru we krwi przez trzy miesiące jogi. Pozycje jogi pomagają również powstrzymać apetyt na cukier.

ćwiczenia jogi na odchudzanie z drzewa asanowego

5. Zdrowe serce dzięki ćwiczeniom jogi

Uprawianie jogi w celu utraty wagi wspomoże zdrowie serca. Niektóre ćwiczenia jogi odchudzające można nawet porównać do treningów cardio i pomagają spalać kalorie, co z kolei zmniejsza wagę.

6. Schudnij dzięki jodze i poczuj zastrzyk energii i radość z życia

Techniki oddechowe poznane w praktyce jogi zwiększają naturalny poziom energii. To zachęca do aktywności w codziennym życiu i jak najlepszego wykorzystania dnia. Im bardziej jesteś aktywny, tym więcej kalorii spalasz naturalnie w ciągu dnia.

schudnąć z jogą budując głęboką warstwę mięśniową

7. Joga i budowanie mięśni

Jak już się nauczyłeś, istnieją asany, które mogą sprawić, że będziesz się odpowiednio pocić. Mają na celu budowę mięśni, a tym samym stymulację spalania tłuszczu. Dzięki jodze możesz również optymalnie uzupełnić trening siłowy i ukształtować mięśnie. Ponadto joga zwiększa świadomość własnego ciała, co jest ważnym czynnikiem w absolutnie każdym sporcie. Swoboda ruchów zwiększa się poprzez rozciąganie, napięcie i relaksację, co z kolei prowadzi do wyższej wydajności. Trenując całe grupy mięśni, będziesz w stanie delikatnie i trwale budować mięśnie dzięki jodze.

ashtanga joga sztuka odchudzanie człowiek budowanie mięśni

W przeciwieństwie do kulturystyki trenowane są tutaj mięśnie głębokie. Silne, głębokie warstwy mięśniowe przyczyniają się do dobrze ukształtowanej sylwetki i szorstkiej postawy. Przy wsparciu dobrego nauczyciela możesz użyć jogi, aby dotrzeć do grup mięśni, o których mogłeś nawet nie zgadywać. Dobrze rozwinięte mięśnie pod tkanką tłuszczową umożliwiają żmudne wykonywanie wymagających ćwiczeń mimo wciąż kilku zbędnych kilogramów.

Joga na odchudzanie — jakie style są odpowiednie?

z jogą wyszczuplająca plaża ćwiczenia w stylu jogi

Podczas gdy wszystkie style jogi są skuteczne w detoksykacji, spalaniu kalorii, poprawie elastyczności i napięcia mięśniowego, uspokojeniu umysłu oraz poczuciu wewnętrznego spokoju i zadowolenia, niektóre praktyki jogi są bardziej skuteczne niż inne, jeśli chodzi o osiągnięcie pożądanej wagi. Po przyjrzeniu się psychologicznym i fizycznym korzyściom jogi dla zdrowej masy ciała, chcielibyśmy przedstawić przegląd różnych stylów jogi i średniego spożycia kalorii w zależności od stylu.

W zależności od stylu jogi, długości i intensywności sesji jogi, ilość spalanych kalorii jest różna. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś jogi, najlepszym sposobem na wspinaczkę jest wzięcie udziału w zajęciach dla początkujących. Większość kalorii spalisz na zajęciach sportowych vinyasy. Te style zwykle zaczynają się od serii pozycji zwanych pozdrowieniem słońca, po których następuje seria stojących asan, które sprawiają, że jesteś w ruchu. Po rozgrzaniu wprowadza się głębsze rozciąganie i rozciąganie pleców. Vinyasa zawiera wiele popularnych stylów jogi, takich jak joga Ashtanga, joga mocy i joga gorąca. Dzięki Hatha Yoga, Integral Yoga i Kripalu Yoga spalane jest mniej kalorii, ale te style oferują możliwość utrzymania i utrzymania zdrowia.

rozciąganie relaks joga ćwiczenia wyszczuplające kobieta mata do jogi

Hatha joga

Hatha Yoga, która jest również jedną z popularnych form jogi w Europie, oferuje optymalne wprowadzenie do świata jogi. Ten styl skupia się na ćwiczeniach koncentracji, oddechu i medytacji. Z hatha jogą spalasz około 200 kalorii na godzinę, podobnie jak podczas chodzenia.

Joga Ashtanga

Jogini spalają 100 więcej kalorii (czyli łącznie 300 kalorii) podczas godziny jogi Ashtanga. Podczas energicznego spaceru tracisz mniej więcej tyle samo kalorii. Ten styl jest nieco bardziej intensywny niż Hatha Yoga, ale skupia się również bardziej na ćwiczeniach oddechowych i medytacji.

schudnąć dzięki studio jogi w stylu jogi w stylu jogi

Joga mocy

Inną formą jogi, która zmienia poszczególne pozycje szybkimi ruchami, a tym samym zwiększa puls i tętno, jest joga mocy. Tutaj zużycie kalorii wzrasta aż o 400 kalorii na 30-45-minutową sesję jogi. Dzięki zbilansowanej diecie i codziennej praktyce jogi szybko zauważysz, jak zbliżasz się do upragnionej wagi.

Vinyasa joga

Vinyasa joga, znana również jako gorąca joga, to bardzo dynamiczny rodzaj jogi. Celem tego stylu jogi jest to, aby różne postawy przechodziły jedna w drugą. Tracisz 450 kalorii na godzinę, co w przybliżeniu odpowiada 60-minutowemu powolnemu joggingowi.

bikram joga odchudzanie redukcja wagi wymagające ćwiczenia pocenie się

Zaakceptuj z Bikram Yoga

Bikram Yoga jest bez wątpienia zwycięzcą, jeśli starasz się schudnąć dzięki jodze. Ten skuteczny rodzaj jogi praktykuje się w pomieszczeniu o temperaturze 40 °C i wilgotności 40%. Jak już się domyślasz, w takiej temperaturze pokojowej szybko się spocisz. Bikram Yoga składa się z 26 wymagających asan. Podobnie jak w przypadku energicznego pływania, jogini Bikram spalają około 650 kalorii w ciągu godziny. Jednostka jogi Bikram trwa zwykle 1,5 godziny, po czym można świętować spożycie kalorii na poziomie około 1000 korien. Fakt, że ten styl jogi wymaga pomieszczenia o specjalnych warunkach, wyjaśnia, dlaczego nie możesz praktykować jogi Bikram we własnych czterech ścianach. Jeśli Twoim głównym celem jest odchudzanie z jogą, warto skorzystać z kursów oferowanych przez studio jogi. Pomimo mylącej nazwy gorącej jogi, nie należy jej mylić z jogą Bikram.

intensywne ćwiczenia jogi w stylu power yoga odchudzanie

Jeśli chcesz schudnąć z jogą, powinieneś mieć świadomość, że dyscyplina ma kluczowe znaczenie dla powodzenia Twojego projektu. Aby skutecznie schudnąć, wskazane jest utrzymywanie rutyny jogi nieprzerwanie przez kilka miesięcy. Praktykowanie jogi 2 lub 3 razy w tygodniu i oczekiwanie wymarzonej sylwetki byłoby raczej nierealne. Powinieneś wykonywać ćwiczenia jogi w celu utraty wagi co najmniej 10 razy w miesiącu, aby móc rozpocząć odchudzanie i cieszyć się wyjątkowym i nowym uczuciem ciała.

Oprócz dyscypliny, aby osiągnąć zadowalające rezultaty, niezbędna jest cierpliwość i uważność. Zanim rozpoczniesz swoją podróż do indyjskiego nauczania, zawsze pamiętaj, że jogi trzeba się nauczyć. Oznacza to, że musisz poświęcić wystarczająco dużo czasu i krok po kroku uczyć się poszczególnych asan. Jeśli nigdy nie ćwiczyłeś jogi, najlepiej jest poruszać się powoli, zamiast od razu zaczynać od Bikram jogi. Nie przepracuj się i nie bądź dla siebie zbyt surowy, to nie jest istota indyjskiego nauczania. Jeśli chcesz jak najszybciej zrzucić te kilogramy, skuteczniejszą alternatywą dla Ciebie będzie wizyta na siłowni.

robienie jogi w domu wyszczuplająca pozycja kobiety

Jeśli znasz już podstawy ćwiczeń jogi na odchudzanie, możesz wygodnie i spokojnie ćwiczyć jogę we własnym mieszkaniu. Uważnie przestudiuj pozy i wykonuj swoje jednostki każdego dnia. Regularność maksymalizuje korzyści płynące z jogi. Dzięki odpoczynkowi, koncentracji i ćwiczeniom osiągniesz upragnioną wagę i odnajdziesz zupełnie nową jakość życia. Ciesz się ścieżką do wymarzonej sylwetki i przekonaj się, że z jogą możesz schudnąć.