zdrowe odżywianie

Zielone koktajle: najważniejsze wskazówki dotyczące zdrowych bomb odżywczych

zielone-koktajle-zdrowe-odchudzanie-truskawkowe-kefir

Na pierwszy rzut oka, biorąc pod uwagę ich intensywnie zielony kolor, nie wyglądają zbyt apetycznie. Jednak każdy, kto zapozna się z zielonymi koktajlami i odważy się na pierwszy test, będzie zaskoczony. Jedno jest pewne: zielone koktajle mogą nie tylko dobrze smakować, ale także okazują się prawdziwymi cudami żywieniowymi. Dzięki odpowiednim przepisom i dobremu blenderowi mogą nawet zastąpić śniadanie i wspierać zdrowy tryb życia.

Dlatego właśnie zielone koktajle są uważane za zdrowe

zielone-koktajle-szpinakowe-zdrowe-wskazówki-odchudzanie

Aby dowiedzieć się, dlaczego w szczególności zielone koktajle mają wizerunek cudu zdrowia, należy przyjrzeć się bliżej składnikom. To pokazuje, że warzywa zawarte w smoothie, które są wykonane z pewnych składników, mają podobno specjalne działanie. Uważa się, że chlorofil jako drugorzędna substancja roślinna wspomaga detoksykację organizmu, a tym samym prowadzi kobiety i mężczyzn na drodze do bardziej żywotnego podejścia do życia. Fakt, że smoothie działa jak przerażający napój na Halloween, jest skutkiem ubocznym, który chętnie akceptują osoby dbające o zdrowie.

Sekret zielonych koktajli: niskokaloryczny i bogaty w składniki odżywcze

zielone koktajle listki mięty

Ale to nie sam chlorofil sprawia, że ​​zielony koktajl jest tak wyjątkowy. Kluczowym słowem jest tutaj „gęstość składników odżywczych”. Klasyczne składniki w zielonych koktajlach mają stosunkowo mało kalorii, ale mają ich ogromną ilość

• witaminy

• pierwiastki śladowe

• minerały

• a także fitochemikalia.

Niskiej zawartości kalorii towarzyszy wysokie spożycie składników odżywczych, które sprawiają, że zielone koktajle są niskokaloryczną pomocą zdrowotną.

Kolejną zaletą jest to, że warzywa zawarte w zielonych koktajlach nie są gotowane i dzięki temu zachowują swoje naturalne wartości odżywcze. Również DGE wspomina w oświadczeniu kluczowe argumenty przemawiające za dietą opartą na świeżych owocach i warzywach. Więc jeśli masz trudności z jedzeniem wystarczającej ilości warzyw każdego dnia, możesz szybko odhaczyć kolejną porcję jednym zielonym koktajlem. Fakt, że koktajl zawiera również znacznie więcej błonnika niż na przykład sok, wspomaga zdrowe trawienie i może przyspieszyć metabolizm.

Jakich składników nie powinno zabraknąć w zielonych koktajlach

zielone-koktajle-warzywa-pietruszka-ogórek-kapusta-seler

Teoretycznie wiele kobiet i mężczyzn mogłoby teraz pomyśleć, że zielony koktajl z supermarketu wystarczy do zdrowej diety. Jest to jednak błąd, ponieważ już zmiksowane koktajle zawierają mniej składników odżywczych, gdy są później spożywane. Powód: konserwacja i przechowywanie przez długi czas sprawia, że ​​naturalne składniki tracą swoją skuteczność. Dlatego lepiej przygotować zielone smoothie ze świeżych składników i od razu cieszyć się nim.

Ale które składniki są szczególnie odpowiednie do pysznych zielonych koktajli??

zielone-koktajle-szpinakowe-jarmuż-banan-maliny

Szczególnie dla początkujących, nie zaleca się od razu zaczynać od koktajli, które zawierają tylko zielone składniki. W pewnych okolicznościach mogą smakować zbyt gorzko i pikantnie, przez co pierwsze doświadczenie jest niepotrzebnie trudne. Jeśli wolisz powolny start, powinieneś przygotować zielony koktajl z około 250 gramami owoców, 60 gramami zielonych składników i około 175 mililitrami wody niegazowanej.

Popularne rodzaje owoców to jabłka, banany, gruszki i jagody. Wykonane są z zielonych składników jak kiełki brokułów, Połączenie szpinaku, dzikich ziół lub jarmużu. Cykoria, zielona sałata, ogórek i awokado to także pyszne pomysły na stworzenie własnego zielonego smoothie. Film dostarcza inspiracji i przepisów na początek.

 A jeśli chcesz zapuścić się dalej, zmniejsz z czasem zawartość owoców i eksperymentuj ze wszystkim, co ma do zaoferowania dział warzywny supermarketu. Przyprawy, takie jak kolendra, kardamon, chilli i imbir, mogą wtedy zapewnić wyjątkową nutę.

Dlaczego blender o wysokiej wydajności jest tak ważny

Wielokrotnie mówi się, że wysokowydajne blendery są niezbędne do przygotowania naprawdę smacznego i zdrowego zielonego smoothie. Pewne fakty dowodzą, że w tym stwierdzeniu rzeczywiście coś jest.

Na przykład wysokowydajne miksery mają znacznie zwiększoną wydajność i mogą osiągać do 40 000 obrotów na minutę. Połączenie energii i szybkości sprawia, że ​​włókna wszystkich składników smoothie są znacznie lepiej rozkładane. To z kolei ułatwia wchłanianie ważnych składników odżywczych, które w innym przypadku są mocno uwięzione w komórkach warzyw i ziół. Podczas jedzenia ostrożne żucie może ułatwić rozbicie i wchłonięcie, ale rzadko jest to możliwe podczas picia smoothie.

Liście i owoce są szczególnie dokładnie przecierane w wysokowydajnym mikserze

zielone-koktajle-napiwki-szpinakowe-zdrowe

Inną kwestią, która przemawia za wysokowydajnym mikserem, jest doskonałe odczucie w ustach. Koktajl z mocnego blendera jest znacznie bardziej lepki i tym samym przyjemniejszy dla podniebienia. Większe kawałki szpinaku, części korzeni imbiru i resztki kiełków to nieprzyjemne efekty uboczne słabego miksera. Jeśli wtedy przygotujesz swój pierwszy zielony koktajl, nie będziesz chciał próbować ponownie, biorąc pod uwagę uczucie ziarnistości.

Jednak fakt, że zakup wysokowydajnego miksera wiąże się ze sporą inwestycją, sprawia, że ​​niektórzy się wahają. Wtedy sensowne może być rozważenie innych możliwych zastosowań urządzenia kuchennego i zdefiniowanie jego rzeczywistego zastosowania. Wysokowydajny mikser może również pomóc w przygotowaniu zup, sosów, dressingów do sałatek czy masła orzechowego i kulek energetycznych. Przy regularnym użytkowaniu zakup jest więc szybko opłacalny.

Źródła obrazu: pixabay.com & pxhere.com / licencja CC0