zdrowe odżywianie

Zdrowie dzięki medycynie naturalnej i zbilansowanej diecie

Zdrowe Owoce Warzywa Orzechy Zioła

Jesteś tym co jesz. To powiedzenie, które chciałoby powiedzieć, że spożywane pokarmy mają bezpośredni wpływ na samopoczucie człowieka, jest starożytne – a jednak tak prawdziwe. Nie tylko sylwetka człowieka, ale także cera skóry, paznokcie i włosy są odzwierciedleniem tego, co konsumuje. Zdrowa, zbilansowana dieta to jedno. Wykorzystanie mocy niepozornego jedzenia w ukierunkowany sposób to sztuka wymagająca wiedzy. Medycyna naturalna jest kluczem do trwałego sukcesu zdrowotnego.

Zbilansowana dieta: te dziesięć wskazówek pomoże

Śniadaniowy chleb szpinak jajka awokado

Zbilansowana dieta jest wszechstronna, obejmuje warzywa, owoce i produkty pochodzenia zwierzęcego i jest spożywana w spokoju. Niemieckie Towarzystwo Żywienia (DGE) e.V dziesięć zasad które są ważne dla zdrowej diety. Są to następujące:

1.) Nałóż produkty pełnoziarniste. Mało kto chciałby się obejść bez produktów z mąki. Wskazane jest jednak stosowanie wariantu pełnego ziarna. Mają więcej składników odżywczych i sprawiają, że dłużej czujesz się syty. Można je również znaleźć w niektórych dietach wysokowęglowodanowych i niskotłuszczowych.

2.) ruch. To, czy dana osoba utrzymuje, przybiera czy traci na wadze, zależy od różnicy między spożytymi kaloriami a spożytymi kaloriami. Dlatego regularne ćwiczenia są konieczne i ważne, aby utrzymać wagę w równowadze.

Zdrowie Ćwiczenia Joga Zużywaj Kalorie Relaks

3.) Pięć dziennie. Trzy porcje warzyw dziennie plus dwie porcje owoców zapewniają wystarczającą ilość błonnika, składników odżywczych i substancji roślinnych.

4.) Zdrowe tłuszcze. Brzmi to trochę paradoksalnie, ale tłuszcze roślinne (oleje) zawierają dużo zdrowych rzeczy w postaci witaminy E i kwasów tłuszczowych.

5.) Bez cukru. Bez soli. Cukier, żywność i napoje z dodatkiem cukru zawierają w szczególności jedną rzecz: kalorie. Ci, którzy świadomie tego powstrzymują, robią swojemu ciału wiele dobrego. Opłaca się również unikanie soli. Nadmierne spożycie soli może mieć negatywny wpływ na ciśnienie krwi.

6.) Delikatne przygotowanie. Jeśli wybierzesz delikatną metodę przygotowania do pieczenia, grillowania, pieczenia lub smażenia w głębokim tłuszczu, ochronisz składniki odżywcze w żywności.

Zielone Warzywa Zdrowe Brokuły Szpinak Zupa Z Pietruszki

7.) Zwierzęta są zdrowe. Produkty mleczne powinny znajdować się w menu każdego dnia. Ryby zaleca się dwa do trzech razy w tygodniu. Spożycie mięsa nie powinno przekraczać 600 gramów tygodniowo.

8.) Jedz dużo. Ci, którzy korzystają z mnogości dostępnych produktów tak sezonowo, jak to możliwe, nie ryzykują jednostronnego jedzenia.

9.) Pij wodę. 1,5 litra wody dziennie – to zalecenie picia DGE. Z kolei napoje słodzone i alkoholowe to tabu.

10.) Nie spiesz się. Ci, którzy pospiesznie połykają kęs, są znowu głodni szybciej niż ci, którzy jedzą powoli i świadomie.

Medycyna naturalna: jedzenie staje się czymś wyjątkowym

proszek imbirowy z kurkumy w medycynie naturalnej

Ci, którzy uwewnętrzniają i przestrzegają dziesięciu przykazań DGE, robią wiele dobrze, jeśli chodzi o odżywianie. Każdy, kto ma większe potrzeby z powodu większego obciążenia fizycznego lub psychicznego, powinien karmić je naturalnie – zgodnie z naturalną dietą. Oznacza to również, że rozpoczyna się poszukiwanie pokarmów eliminujących określone niedobory.

Przykład 1: Kurkuma w profilaktyce choroby Alzheimera i raka

Korzeń kurkumy do trawienia raka w chorobie Alzheimera

Profesor Jan Frank wyjaśnił Apotheken-Umschau: „Z testów laboratoryjnych wiemy, na przykład, że kurkumina ma właściwości hamujące raka”. . Te kompleksy są prawdopodobnie zaangażowane w rozwój choroby Alzheimera.” Oprócz tych wspaniałych kompleksów, o których mówi się, że są nową kurkumą superfood, żółty korzeń ma również pozytywny wpływ na trawienie. Kurkuma pobudza wątrobę do uwalniania większej ilości kwasu żółciowego. Mówi się również, że żółty korzeń łagodzi wzdęcia i wzdęcia. Jednak może rozwinąć swoje pełne działanie tylko wtedy, gdy jest gwarantowana biodostępność, tj. gdy organizm jest gotowy, aby zadziałały dobre składniki kurkumy. Akurmin Plus, W tym momencie zaczyna się specjalna kurkuma micelarna.

Medycyna naturalna / Przykład 2: Wiśnia leczy zaburzenia snu

Wiśnia zdrowa na zaburzenia snu

Każdy, kto ma zmartwienia, jest narażony na duże stresy w pracy lub w rodzinie, ma potwierdzony niedobór melatoniny, pracuje przy sztucznym świetle lub ma zaburzony rytm snu z powodu pracy zmianowej, może skorzystać z pozytywnych efektów wiśni. Cherry Plus, odpowiedni produkt, w który zawijana jest wiśnia, przekonał w badaniach: „Wiśnie Montmorency nie tylko poprawiają długość snu, ale także jakość snu. Naukowcy z Northumbria University1 byli w stanie to wykazać w badaniu. Podawali 20 pacjentom cierpki sok wiśniowy lub placebo przez 7 dni. Mogli wtedy zaobserwować, że badani nie tylko spali dłużej z sokiem z wiśni, ale także spali głębiej.,

– aby czas snu można było wydłużyć o 40 minut.

– że niepokojące krótkie fazy snu można skrócić o 77 proc..

Więcej informacji na temat wiśni Montmorency można znaleźć na stronie kwaśna wiśnia.info.

Przykład 3: Imbir jest wszechstronnie gorący

Imbirowa herbata cytrynowa zimowa przeciw zimnemu zapaleniu oskrzeli

Lista zastosowań imbiru jest niezwykle długa. Przy przeziębieniach, nudnościach, bólu, zapaleniu oskrzeli, chorobie zwyrodnieniowej stawów, a nawet przy diecie, korzeń, który wygląda trochę jak korzeń kurkumy, jest pomocnym produktem natury. Równie niezwykła jak lista możliwych zastosowań jest lista składników, od żelaza przez wapń i potas po różne oleje. W przeciwieństwie do kurkumy i wiśni, imbir pomaga również w wersji „zrób to sam”. Herbatę imbirową robi się wyłącznie z imbiru, cytryny, wody i ewentualnie cukru.

Zdjęcia: pixabay.com © (Creative Commons CC0) RitaE / SoFuego / explorerbob / silviarita / StockSnap / dbreen / Ajale