zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie poprzez ćwiczenia mózgu

Porady żywieniowe Sztuczki oszukuje mózg

Według BBC można nauczyć organizm, aby preferował zdrową żywność od wysokokalorycznych. ten zdrowe odżywianie preferowane powinno być możliwe dzięki diecie wysokobiałkowej, w której można zdrowo schudnąć, ale bez głodowania. Przynajmniej tak twierdzą amerykańscy badacze z Tufts University. Według nich pragnienie wysokokalorycznych pokarmów jest uzależnieniem, które można zmienić. Aby to udowodnić, przeskanowali ośrodek uzależnień w mózgu małej grupy mężczyzn i kobiet w poszukiwaniu pożywienia. Okazało się, że uczestnicy mieli ochotę na zdrowe odżywianie mieć.

Zdrowe odżywianie – kilka przydatnych wskazówek

bądź zdrowy schudnij powoli

Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego ciągle pragniemy niezdrowego jedzenia. Tak wyjaśnia prof. Susan Roberts z Boston University. To nie tak, że kochamy frytki i nienawidzimy pełnoziarnistych batoników, kiedy się rodzimy. Wszystko to rozwija się przez lata i jest spowodowane spożywaniem niezdrowej żywności oraz zdrowe odżywianie jest ograniczony do minimum.

Zdrowe odżywianie — zmiana nawyków żywieniowych

Podziel produkty odżywcze na grupy

To sprawia, że ​​człowiek uzależnia się od wysokokalorycznego jedzenia i zdrowe odżywianie jest ostatni. Kolejny problem polega na tym, że trudno jest zmienić nawyki żywieniowe. Dobrą wiadomością jest jednak to, że, jak wspomniano wcześniej, mózg można nauczyć pragnienia zdrowej żywności.

Zdrowe odżywianie – nowe badanie ze specjalną dietą

przygotować zdrowe pomysły na jedzenie

Ale teraz dochodzimy do badania prof. Robertsa, które trwało całe 6 miesięcy. Wzięło w nim udział 13 osób z nadwagą. 8 z nich wzięło również udział w programie odchudzania, który został opracowany specjalnie na tę okazję. Pozostała piątka nie była na żadnej specjalnej diecie i nie była na jednej zdrowe odżywianie ograniczony.

Nowa dieta zmienia nawyki żywieniowe

jedz pozostań zdrowe warzywa

Dieta ma na celu zmianę nawyków żywieniowych 8 uczestników. W związku z tym nie mogą spożywać żadnych węglowodanów. Byli tylko jednym zdrowe odżywianie w których powinni spożywać pokarmy bogate w białko. Przy tej diecie ważne było, aby uczestnicy nie byli głodni. Powodem tego jest to, że właśnie wtedy powstaje pragnienie niezdrowego jedzenia.

Mózg może wpływać na światopogląd i nawyki żywieniowe

zachowaj zdrową jesienną dietę witaminową

U wszystkich uczestników zbadano część mózgu, która reaguje na nagrody i uzależnienia. Użyto do tego skanera. Stwierdzono, że wśród uczestników, którzy stosowali dietę i a zdrowe odżywianie w tym właśnie obszarze nastąpiły zmiany dotyczące nagród i uzależnień. Aby to ustalić, wykorzystano po prostu obrazy jedzenia. Zostały one pokazane uczestnikom. Zdrowa żywność, która jest niskokaloryczna, wywołała reakcje we wspomnianym obszarze mózgu, podczas gdy apetyt na niezdrową żywność zmniejszył się.

Ten wynik jest wielką zaletą w porównaniu z bypassem żołądkowym.Chociaż prawdą jest, że bardzo pomaga w utracie wagi, ma również wadę. Bo niszczy radość jedzenia. Lepiej, jeśli ciało je ma zdrowe odżywianie pyta i życzy, nie zgadzasz się? Przynajmniej tak wierzą naukowcy z Boston University.

Schudnij dieta Przygotuj pyszną sałatkę