zdrowe odżywianie

Zdrowe grillowanie – ciesz się pysznym i zdrowym jedzeniem z grilla

Zdrowe grillowanie grill gazowy-mięso-steki-zawartość tłuszczu

Grillowanie to ulubione hobby Niemców. Grillujemy o każdej porze roku, w każdych warunkach pogodowych i w każdym miejscu. Czy to w ogrodzie, na balkonie, czy nawet przy stole w jadalni, dzięki odpowiedniemu grillowi możesz przygotować pyszne przysmaki w dowolnym miejscu i czasie. Temat zdrowego grillowania w ostatnich latach stał się prawdziwym trendem. Niemcy jedzą świeżo i zdrowo, a fakt ten nie kończy się na grillu. Odkryj świeże przepisy i dowiedz się, co ma wspólnego porównanie grilla gazowego ze zdrowym grillowaniem.

Zdrowe grillowanie – pomysły na każdy gust

zdrowe-grillowanie-warzywa-schaschlick-grill-gazowy

Nie zawsze musi to być stek i kiełbasa! Dzięki odpowiednim przepisom możesz przekształcić klasyczny talerz grillowy w urozmaicone i zdrowe menu. Dietetycy zalecają zbilansowany plan posiłków, który zawiera mieszankę białek, świeżych warzyw i owoców oraz węglowodanów. Umożliwiają to kreatywne przepisy na grilla. A może grillowany arbuz? Grillowany z delikatną oliwą z oliwek i podawany z lekką sałatką z cebuli, pomidorów i sera feta, ten przepis jest zaskakująco smaczny i zdrowy. Oprócz melonów istnieje wiele innych rodzajów owoców, które można umieścić na grillu. ananas z grilla, Brzoskwinie lub jabłka idealnie komponują się z pysznymi daniami głównymi i kuszącymi deserami.

Zdrowe grillowanie z mięsem

Zdrowe grillowanie steków mięsno-kiełbasowo-kurczakowo-wieprzowych

Miłośnicy obfitego grillowanego mięsa nie muszą się obawiać, że zdrowe grillowanie to sprawa wegetariańska. Zasadniczo zawartość mięsa w posiłku nie powinna przekraczać 150 gramów. Odpowiada to mniej więcej małemu stekowi lub kiełbasce. Organizm zwykle nie jest w stanie przetworzyć większej zawartości białka. Dodatkowe spożycie białka z mięsa lub ryb odkłada się w postaci komórek tłuszczowych. Jeśli jednak grillujesz mięso o szczególnie niskiej zawartości tłuszczu, możesz cieszyć się nieco więcej:

• Kiełbasa ok. 25% tłuszczu

• Pierś z kurczaka ok. 2% tłuszczu

• Posiekaj ok. 5% tłuszczu

• Mięso mielone ok. 11% tłuszczu

Grill gazowy – zdrowa alternatywa

Zdrowe grillowanie-mięso-kurczak-skrzydełko-stołowa-sałatka

Grill gazowy staje się coraz bardziej popularny. Praktyczny wariant grilla ma wiele zalet w porównaniu z grillem na węgiel drzewny. Dla zdrowego grillowania szczególnie ważne jest ograniczenie powstawania szkodliwych substancji na grillu. Spalanie węgla drzewnego często powoduje powstawanie dużej ilości dymu. Dym ten zawiera szkodliwe cząsteczki, które mogą dostać się do płuc. Jeśli marynaty, tłuszcz z grilla lub sosy spalą się podczas grillowania, mogą nawet uwolnić się substancje rakotwórcze. Jednak na grillu gazowym żywność do grillowania nie ma bezpośredniego kontaktu z płomieniem. Ciepło jest przewodzone przez kamień lawowy lub metalowe pręty. Pożądanym efektem ubocznym grilla gazowego jest brak popiołu. Czyszczenie grilla gazowego można szybko wykonać w kilku prostych krokach.

Zalety zdrowego grillowania z grillem gazowym

zdrowy-grill-szaszłyki-kiełbasy-grill-gazowy

Dzięki grillom gazowym żywność jest przygotowywana pośrednio i bez kontaktu z płomieniem. Grille gazowe oferują liczne plusy, które oprócz dobroczynnych aspektów zdrowotnych pieczenie na rożnie Niech gaz stanie się autentycznym doświadczeniem.

==> Grille gazowe mogą być używane w dowolnym momencie

==> Krótki czas rozpoczęcia umożliwia spontaniczne imprezy przy grillu

==> Nie ma potrzeby wyrzucania popiołu

==> Aromatyzowane zrębki drzewne nadają grillowanym potrawom wędzony smak

==> Grillowanie pośrednie jest możliwe bez ograniczeń

==> Gaz jest tańszy niż węgiel drzewny

==> Prawie żadnego dymu

Grillowanie pośrednie: odkryj zdrowy sposób przyrządzania potraw z grilla

zdrowe-grillowanie-folia-pośrednia-gotowanie-mięsa-gaz-grill

Grillowanie pośrednie jest modne i sprawia, że ​​zdrowe grillowanie jest szczególnie łatwe. Dzięki tej metodzie grill gazowy jest zamknięty. Umieść jedzenie do grillowania na krawędzi gorących batoników. Rezultatem jest delikatny, zdrowy proces gotowania, który sprawia, że ​​mięso jest cudownie miękkie. Jeśli chcesz korzystać z tej zdrowej, pośredniej techniki grillowania, musisz liczyć się z nieco dłuższym czasem gotowania. Jednak wyższy nakład czasu na zdrową żywność na wiele sposobów się opłaca.

Znajdź grille na zdrowe imprezy grillowe

Jeśli szukasz nowego grilla, to warto Porównanie grilla gazowego. W ofercie znajduje się szeroka gama zdrowych grilli. Oferowane są z różnymi funkcjami, w różnych rozmiarach i w różnych przedziałach cenowych. Sklepy takie jak gasgrill-shop.com specjalizują się w sprzedaży najwyższej klasy grilli gazowych. Tutaj możesz porównać modele trendów od wielu dostawców i uzyskać pomocne wskazówki na temat zdrowych grilli gazowych.

CC0 RAMillu – pixabay.com

CC0 Unijewels – pixabay.com

CC0 Takeapic – pexels.com

Zdjęcia CC0 OW – pexels.com

CCo biggi219 – pixabay.com

CC0 HolgersFotografie – pixabay.com