zdrowe odżywianie

Obniż poziom cholesterolu w naturalny sposób – co powinieneś jeść?

Hamburgery z frytkami naturalnie obniżają poziom cholesterolu

Nie ma potrzeby wprowadzania drastycznych zmian w diecie, jeśli Twoja jest Twoja Obniż poziom cholesterolu w naturalny sposób chcieć. Pierwszą wskazówką od specjalistów jest zwiększenie spożycia pokarmów zawierających błonnik. Powinieneś spożywać co najmniej 35g błonnika dziennie. W tym przypadku również idealnie nadają się do tego rośliny strączkowe – fasolka szparagowa, soczewica, groch, soja. Są też bogate w cenne białka, minerały, niektóre zawierają nawet wapń, który hamuje zły cholesterol.

Obniż poziom cholesterolu w naturalny sposób – jakie produkty spożywcze?

Rośliny strączkowe o niższym poziomie cholesterolu

Jeśli masz Obniż poziom cholesterolu w naturalny sposób powinien wymienić te produkty w menu – wszystkie produkty pełnoziarniste, ponad wszystko owsianka, oczywiście warzywa – Brokuły, brukselka, bakłażany, papryka, owoce – jabłka, cytrusy (zwłaszcza kiwi), papaja, guawa, truskawki.

Obniż poziom cholesterolu w naturalny sposób – owoce i warzywa

Obniż poziom cholesterolu naturalnie owoce warzywa witamina c

Inne środki obniżające poziom cholesterolu to wszystkie inne owoce i warzywa, które to robią witamina C zawierać. Już Suszone owoce, ponieważ są bogate we flawonoidy, które również pomagają zredukować złe tłuszcze we krwi.

Chleb pełnoziarnisty obniża poziom cholesterolu w błonniku

W walce z wysokim poziomem cholesterolu wciąż pomagają orzechy, głównie ze względu na zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3. Te kwasy tłuszczowe utrzymują dobry poziom cholesterolu HDL w organizmie i obniżają poziom złego cholesterolu LDL. Jedz w szczególności Orzechy włoskie – przydają się również dla serca. Możesz także  orzeszki ziemne które zawierają witaminę E. W jajach nadal można znaleźć korzystne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Naturalnie niższy poziom cholesterolu orzechy włoskie orzechy arachidowe migdały

Najbogatszym źródłem kwasów omega-3 są ryby – tuńczyk, łosoś itp. Tradycyjna wskazówka to spożywanie ryb przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Kwasy tłuszczowe omega-3 z ryb naturalnie obniżają poziom cholesterolu