zdrowe odżywianie

Informacje i porady na temat “Detox Tea” – co to jest, jak działa i jak jest prawidłowo stosowane?

Nowy trend ponownie podbija świat i nazywa się to herbatą detox. To obiecująca herbata do odchudzania i detoksykacji, o której mówi się, że jest zdrowa. Wiele gwiazd w szczególności przysięga na pozytywne działanie herbat detoksykujących, co oczywiście skłania fanów do wypróbowania tego. W końcu to, co działa dla gwiazd, naprawdę musi działać, prawda? Ale doświadczenia z herbatą odtruwającą są inne.

Kup herbatę detox lub przygotuj ją samodzielnie - informacje i wskazówki na ten temat

Czy to naprawdę pomaga, czy i dlaczego herbata detox jest dobra, jaki efekt ma herbata detox i jak prawidłowo używać herbaty detox, chcielibyśmy dziś przedstawić Wam podsumowanie. Dowiesz się również, co musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz użyć herbaty do detoksykacji, jakie są odmiany i jak możesz sam zrobić herbatę detoksykującą. Ale nie oczekuj cudownego lekarstwa. Jeśli chcesz zdrowo, skutecznie i trwale schudnąć i zrobić coś dobrego dla swojego organizmu, nie możesz długo polegać na herbacie detox.

Herbata detoks – co to jest?

Herbata Detox może uspokoić żołądek i jelita oraz pobudzić trawienie

Już kilkakrotnie wspominaliśmy, że herbata detox ma działać detoksykująco. To już daje wskazówkę, skąd pochodzi termin „detoks”. Więc co oznacza herbata detoksykująca? Jest to skrót od angielskiego terminu „detoksykacja”, co oznacza jedynie „odtruwanie”. W języku niemieckim często używa się terminu „detoks”, który z kolei jest tym samym, co wypróbowany i przetestowany post.

Herbata Detox polecana jest jedynie jako wsparcie zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych

Wiele terminów, jedno znaczenie: nawet jeśli rozumiesz angielski i wiesz, co oznacza detoks, nadal możesz się zastanawiać, czym jest herbata detoks. Z czego jest zrobiona herbata detox i jak działa herbata detox na organizm? To zależy głównie od składu. Istnieją różne mieszanki różnych roślin leczniczych i ziół, które oczywiście mają również różny wpływ na organizm.

Herbatki detox nie są cudownym lekarstwem, tylko pomagają schudnąć

Czym są herbaty detoksykacyjne?

W zasadzie herbata detox ma pobudzać nerki i metabolizm, odwadniać organizm i tym samym odkwaszać. To z kolei powinno być idealnym warunkiem wstępnym do zrzucenia kilku kilogramów. Jednak założenie, że herbata detox nadaje się do samodzielnego odchudzania, jest błędne. To nie jest magiczny lek, który zrzuci kilogramy. To tylko, by tak rzec, pomoc w drodze do celu. Herbatami detox wspierasz jedynie zdrową dietę, którą łączysz z odpowiednią ilością ćwiczeń i sportu.

Herbata detox nie jest bardzo specyficzną kompozycją. W zależności od producenta i domniemanego obszaru zastosowania, składniki, czyli użyte zioła, różnią się. Poniżej podajemy kilka przykładów, które są typowe dla detoksowej mieszanki herbat i jakiemu celowi powinny służyć.

Do czego służy herbata detoksykująca??

Oczyszczaj, odtruwaj i oczyszczaj organizm herbatą detox

A do czego służy herbata detoksykująca? Dlaczego wskazane jest od czasu do czasu odtruć organizm i np. użyć herbaty do jego oczyszczenia? Jakie są zalety herbat detoksykujących? Nie jest tajemnicą, że same herbaty, a zwłaszcza herbaty ziołowe, są zdrowe i dobre dla organizmu. Na przykład przeziębienia są skutecznie zwalczane.

Herbata detoksykująca jest zatem dobra nie tylko wtedy, gdy organizm ma zostać poddany detoksykacji. Oprócz tego efektu herbaty detoksykującej, leczyć organizm wszystkimi innymi pozytywnymi właściwościami herbaty, ponieważ są one bogate w witaminy i minerały.

Schudnij zdrowo dzięki herbacie detox i dostarcz organizmowi witamin

Ale co jeszcze robi herbata detoksykująca? Pijąc zalecaną ilość (więcej na ten temat poniżej), ciało jest, że tak powiem, przepłukane. W ten sposób herbata wspomaga detoksykację i pracę nerek. Innymi słowy, raz jest naprawdę dokładnie wyczyszczona. Jednak nie powinieneś po prostu detoksykować swojego organizmu herbatą tak długo, jak chcesz.

W tym celu zaleca się kurację, która powinna trwać przez określony czas, aby nie spowodować czegoś przeciwnego i w dłuższej perspektywie uszkodzić narządy. W zależności od składników można również skoncentrować się na niektórych narządach: niektóre zioła odtruwają przede wszystkim wątrobę, inne nerki, a jeszcze inne są dobre dla serca.

Gdzie mogę dostać herbatę detox?

Herbatek Detox można pić cały dzień, ale herbat z kofeiną najlepiej nie pić wieczorem

Gdzie można kupić herbatę detox? To będzie jedno z pytań, które prawdopodobnie sobie zadasz, gdy zdecydujesz się wypróbować schemat detoksykacji. Ogólnie rzecz biorąc, herbatę detox można znaleźć wszędzie i rozumiemy przez to mieszanki zwane detoksem. W aptekach można znaleźć różne rodzaje herbaty detox (np. Herbatę Salus Detox), ale także w drogeriach czy większych supermarketach.

Schudnij i żyj zdrowo z herbatą detox – czy i jak to działa

Ale pytanie, gdzie mogę kupić herbatę detox to za mało, bo niezwykle ważne jest również zwracanie uwagi na składniki. Jakość ekologiczna jest koniecznością, a w wysokiej jakości herbacie nie powinno się zawierać dodatkowych aromatów, ponieważ gromadzą się one w organizmie i robią dokładnie to, z czym faktycznie chcesz walczyć. Pamiętaj też, że drogie produkty niekoniecznie są produktami wyższej jakości. Więc nie daj się zwieść wysokim cenom.

Herbata detoksykująca – efekty i odpowiednie odmiany na detoksykację i odchudzanie

Wzmacnia i detoksykuje wątrobę – które pokarmy pomagają wątrobie i są zdrowe?

Stymuluj trawienie bez leków – 10 naturalnych domowych środków zaradczych

Szczególnie duży wybór wszelkiego rodzaju herbat, w tym oczywiście herbaty Body Detox, jest dostępny u handlarza herbatą. Możesz je odwiedzić na miejscu lub przeglądać online. Bardzo popularna jest na przykład herbata Detox Meßmer. Jeśli zamówisz herbatę detox na stronie Messmer, możesz również dowiedzieć się o prawidłowym przygotowaniu i składnikach, a także otrzymasz kilka ciekawostek na temat danej herbaty. Zakupy to dwa razy więcej zabawy.

Odmiany herbaty detoksykującej

Wiele rodzajów herbat nadaje się do herbat detoksykujących i można je pić

Najczęściej stosowanymi składnikami herbaty jako detoksykacji są: pokrzywa, zielona herbata, mate, trawa cytrynowa, ostropest plamisty, nawłoć i imbir. Na przykład, jeśli chcesz schudnąć za pomocą herbaty detoksykującej, korzystne są zioła, które stymulują jelita, wątrobę i nerki oraz pomagają im w detoksykacji. Należą do nich pokrzywa, ale także ostropest plamisty i nawłoć. Herbatka Detox Tree of Life jest cytrynowa i słodka. Jest to mieszanka różnych ziół, w tym mięty, imbiru, pokrzywy, trawy cytrynowej i innych.

Pokrzywa jest popularnym składnikiem herbaty detoksykującej o korzystnym działaniu

Która herbata detoksykująca jest najlepsza, niekoniecznie jest zatem właściwym pytaniem, ponieważ zależy to od tego, co chcesz osiągnąć za pomocą lekarstwa. Przypominamy jeszcze raz, że z samymi herbatami cudów nie można liczyć i że powinny one służyć jedynie wspieraniu zdrowego stylu życia. Więc nie daj się zwieść nazwom takim jak „Skinny Detox Tea”.

Sam wymieszaj herbatę detoksykacyjną

Przepisy i pomysły na domowe herbaty detoksykujące do mieszanek herbaty DIY

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, gdzie mogę dostać herbatę detox, ale co powiesz na samodzielne zrobienie herbaty detox, aby schudnąć? Całkowicie błędne jest założenie, że herbaty detox zawierają specjalne środki odchudzające i oczyszczające. Są to zwykłe herbaty ziołowe oferowane w różnych mieszankach. A to oznacza, że ​​możesz również samodzielnie komponować dowolne mieszanki herbat według własnych potrzeb.

O typach herbat typowych dla herbat detoksykacyjnych wspomnieliśmy już powyżej. W poniższej tabeli chcielibyśmy pokazać, która odmiana jest korzystna dla jakich narządów lub funkcji, abyś dokładnie wiedział, jakich odmian musisz użyć, jeśli chcesz spróbować detoksu z herbatą:

Rodzaj herbaty Efekt
Pokrzywa – stymuluje metabolizm

– pobudza trawienie

– ma działanie drenujące

imbir – pobudza trawienie

– stymuluje metabolizm

Melisa – uspokaja żołądek i jelita
Zielona herbata (zawiera kofeinę) – chroni przed wolnymi rodnikami poprzez antyoksydanty

– ma działanie drenujące

– zmniejsza apetyt

Ostropest plamisty – regeneruje i wzmacnia wątrobę

– stymuluje trawienie i metabolizm

Nawłoć – zwiększa aktywność nerek i dzięki temu ma działanie moczopędne
Mate (zawiera kofeinę) – stymuluje metabolizm

– hamuje apetyt i zaspokaja głód

– ma działanie drenujące

– przeciwutleniacz

Mennica – uspokaja żołądek i jelita

– wspomaga trawienie

– orzeźwiający

Trawa cytrynowa – ze względu na zawarte w nim olejki z gorczycy działa przeciwutleniająco
Kwaśnica – wspomaga trawienie
Senna – pobudza trawienie
poślubnik – ma działanie drenujące

– stymuluje metabolizm

dzika róża – działa antyoksydacyjnie

– wspomaga trawienie

– ma działanie drenujące

jagody goji – promować trawienie

– przeciwutleniacz

– orzeźwiający

Jeśli więc chcesz schudnąć za pomocą herbat jako pomocy, możesz wybrać odmiany, które stymulują metabolizm. Wtedy dobrym pomysłem jest np. detoks z pokrzywy i zielonej herbaty. Ze względu na przeciwutleniacze zielona herbata jest idealna do detoksykacji. Jeśli jednak chcesz detoksykującej herbaty bez kofeiny, powinieneś zdecydować się na inne zioła. Dzięki herbacie detox z imbirem możesz wspierać i stymulować trawienie, co czyni ją idealną jako herbata dietetyczna. Nie zapominaj, że nie musisz koncentrować się tylko na jednym rodzaju herbaty, możesz ją również łączyć.

Herbata detox z różnych ziół ma różne działanie

Ponieważ smak zielonej herbaty dla wielu wydaje się zbyt gorzki, detoksową zieloną herbatę można również połączyć z balsamem lub trawą cytrynową, ponieważ zioła te tłumią gorzki smak. Mięta pieprzowa jest również bardzo odpowiednia jako kombinacja, gdy zielona herbata jest używana do detoksykacji, a jej smak ma zostać zmieniony. Jeśli chodzi o zieloną herbatę, szczególnie ważne jest, aby dobrać odpowiednią temperaturę do zaparzania wody. Idealne są 60 stopni, w przeciwnym razie zniszczysz dobre składniki. Możesz również użyć gorącej wody o temperaturze 80 stopni do herbaty mate.

Pozwól herbacie zaparzyć - w zależności od rodzaju herbaty zalecane są różne godziny

Jak długo musi parzyć herbatę detox?

Idealny czas parzenia zależy przede wszystkim od rodzaju używanej herbaty. Na przykład, podczas gdy herbata mate i zielona herbata powinny zaparzać się tylko przez 3 minuty, herbata jaśminowa i imbir mogą pozostawać w gorącej wodzie do 20 minut (ale nie krócej niż 5 minut). Kupując herbatę wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta na opakowaniu i nie można się pomylić.

Generalnie jednak nie można się pomylić z zasadą „co najmniej 3 minuty i nie dłużej niż 8”. Jeśli pozwolisz herbacie detoksowej na zbyt długi czas zaparzyć, stanie się gorzka, a przez to nie tak aromatyczna w smaku. Z drugiej strony, jeśli herbaty nie pozostaną wystarczająco długo, nie mogą wystarczająco rozwinąć swojego aromatu. Nie należy więc lekceważyć znaczenia czasu namaczania.

Zrób sobie herbatę detox – pomysły na przepisy

Rooibos to jeden z najpopularniejszych i najpopularniejszych składników herbat detoksykacyjnych

Mamy kilka pomysłów na przepis na domowe herbaty detoksykujące, w których nie tylko wykorzystuje się wymienione powyżej składniki.

Przepis na herbatę detox z melisą, miętą, herbatą rooibos i pokrzywą

Na 1 litr wody:

 • 1 garść listków mięty pieprzowej
 • 2-3 łyżki herbaty rooibos (czerwony krzew)
 • 1 garść liści melisy
 • 1 garść liści pokrzywy

Efekt: trawienny, uspokajający i drenujący

Świeże liście są dokładnie myte pod bieżącą wodą, umieszczane w pojemniku (np. czajniczku), a następnie zalewane wrzątkiem. Po 5 minutach moczenia usuń liście za pomocą sitka. Ponieważ ta detoksowa herbata nie zawiera kofeiny, dobrze nadaje się na wieczór.

Ciesz się herbatą z trawą cytrynową na ciepło lub na zimno, jak lubisz

Herbata detox z imbirem i trawą cytrynową

Na 1 litr wody:

 • 2 łyżeczki pokrojonego korzenia imbiru
 • 3 łyżeczki suszonej trawy cytrynowej

Efekt: stymuluje metabolizm i trawienie

Włóż składniki do pojemnika i zalej je wrzątkiem. Następnie pozwól im parzyć się przez 7 do 10 minut. Gotową herbatę przelej sitkiem przed jej delektowaniem.

Kurkuma to superfood i jest idealna do domowych herbat detoksykujących

Herbata detox z kurkumą

Na 500 ml wody:

 • Imbir: 1 łyżeczka
 • Kurkuma: 1 łyżeczka
 • Miód: 1 łyżeczka
 • Olej kokosowy: 1 łyżeczka
 • 1 szczypta kardamonu

Działanie: łagodzi niepokój oraz na żołądek i jelita, pobudza trawienie, wspomaga pracę nerek i wątroby, wzmacnia układ odpornościowy

Umieść wszystkie składniki w pojemniku i zalej je wrzątkiem. Następnie składniki nie powinny zaparzać dłużej niż 10 minut (najlepiej od 7 do 10 minut), a następnie przesypywać przez sito. Kurkuma to bardzo silne pożywienie i lekarstwo.

Herbata z cytryną wzmacnia system odpornościowy i jednocześnie detoksykuje

Herbata detoks z cytryną

Na 1 litr wody:

 • herbata jaśminowa
 • 2 pęczki trawy cytrynowej
 • 1 kawałek korzenia imbiru
 • Organiczna cytryna

Efekt: Wzmacnia system odpornościowy, stymuluje trawienie i metabolizm, detoksykuje

Obierz i pokrój imbir, umyj trawę cytrynową i pokrój na małe kawałki. Włóż te dwa składniki i herbatę jaśminową do pojemnika, do którego następnie wlej wrzącą wodę. Odcedź herbatę po 2-3 minutach. Wyciśnij cytrynę i dodaj sok do herbaty, którą następnie odstaw na kolejne 5 minut. W razie potrzeby można go dosłodzić miodem.

Zrób herbatę miętową lub rumiankową z octem jabłkowym, aby spalić tłuszcz

Herbata detox z octem jabłkowym

Na 1 litr herbaty miętowej lub rumiankowej:

 • 1 łyżka octu jabłkowego
 • 2 łyżki soku z ekologicznej cytryny

Efekt: Wzmacnia system odpornościowy, wspomaga trawienie oraz uspokaja żołądek i jelita

Przygotuj litr herbaty miętowej lub rumiankowej zgodnie z opisem na opakowaniu. Następnie dodaj ocet jabłkowy i sok z cytryny, a herbata detoksykująca jest gotowa. Jeśli chcesz, możesz dosłodzić herbatę miodem.

Jak działa kuracja herbaciana detoksykująca??

Jak działa kuracja herbaciana detox i co należy wziąć pod uwagę

Znalazłeś swoją herbatę lub sam ją przygotowałeś. Pozostaje tylko pytanie, jaka jest prawidłowa aplikacja herbaty detoksykującej. Jak już wspomniano, herbatę detox należy pić tylko jako wsparcie. Jeśli stosujesz kurację herbacianą detoksykującą, powinieneś nadal zwracać uwagę na zdrową i zbilansowaną dietę. Ponadto kuracja nie powinna być przeprowadzana zbyt długo, ponieważ może to szybko doprowadzić do niedoboru składników odżywczych.

przy okazji: Nie ma znaczenia, czy pijesz herbatę detox ciepłą czy zimną. Nie zmieniasz niczego w jego efekcie. Jeśli nie jesteś fanem gorących napojów, możesz po prostu cieszyć się nimi na zimno. To orzeźwiająca alternatywa, szczególnie latem. Zimą zwykle preferowana jest ciepła herbata, ponieważ w chłodne dni utrzymuje ciepło ciała.

Herbata detoksykująca – jak często pić?

Herbatę Detox można spożywać na ciepło lub na zimno w zależności od potrzeb

Zapewne zastanawiasz się również, ile herbaty detoksykacyjnej jest dozwolone dziennie lub ile filiżanek herbaty detox można spożywać dziennie. Jednak nie ma na to dokładnej odpowiedzi, ponieważ zależy to głównie od składników. Nie możesz się pomylić z zakupionymi herbatami detox, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta na opakowaniu. Uwzględniane są tam wszystkie składniki i rodzaje użytej herbaty.

Herbata detox – ile można wypić?

W zasadzie jednak 2 do 3 litrów dziennie są nie tylko dozwolone, ale nawet zalecane. To około 6 do 10 filiżanek, co oczywiście zależy również od wielkości filiżanki. Taką ilość należy spożywać równomiernie w ciągu dnia. Oczywiście część można również zastąpić czystą wodą.

Kiedy pić herbatę detox??

Pij herbatę detox rano lub wieczorem z zieloną herbatą

Herbatę detoksykacyjną można pić rano i wieczorem, w porze lunchu i pomiędzy nimi. Wystarczy zwracać uwagę na składniki, ponieważ nie wszystkie zioła są polecane o każdej porze dnia. Na przykład należy unikać wieczornych herbat zawierających kofeinę, ponieważ mogą one zakłócać sen. Więc kiedy pijesz herbatę detox w zależności od odmiany??

W czasie między Rano i południe Zalecana jest zielona herbata, ale także herbata mate. Ponieważ oba zawierają kofeinę, są również doskonałym substytutem kawy, czyli prawdziwych herbat energetycznych, a przy tym są znacznie zdrowsze. W zasadzie okres od południa do późnego popołudnia to idealny czas na detoksykację organizmu.

Więc zadaj sobie pytanie, kiedy pije się herbatę detox wieczór odpowiedź. Zielona herbata jest teraz mniej odpowiednia ze względu na zawartą w niej kofeinę, ponieważ chcesz wypłukać wszystkie takie zanieczyszczenia z organizmu. Teraz odpowiednie są imbir, mięta lub pokrzywa, a także inne herbaty ziołowe bez kofeiny.

Wieczorem pij kojące herbaty na detoksykację

Na wieczór jeśli przyjdziesz odpocząć. Możesz to osiągnąć dzięki odpowiedniej herbacie detoksykującej. Teraz kofeina (zielona herbata i mate) nie jest już po prostu niewłaściwa, jest całkowicie tabu. Imbir jest również orzeźwiający i należy go unikać, podobnie jak herbaty z pokrzywy, ponieważ ma działanie moczopędne. Oferowane są mieszanki herbat specjalnie dostosowane do godzin wieczornych. Jeśli chcesz coś samemu wymieszać, odpowiednia jest na przykład herbata lawendowa, ale także trawa cytrynowa, mięta pieprzowa, melisa i krwawnik pospolity.

Herbata detoksykująca przed lub po posiłku?

Co można jeść z herbatą detox i co jest tabu

Opinie w tej kwestii są różne. Niektórzy twierdzą, że poranną herbatę należy pić na czczo przed śniadaniem, inni twierdzą, że organizm powinien najpierw „obudzić się” i zacząć działać. W zasadzie zależy to od tego, w czym ma pomóc herbata detoks. Na przykład herbata oczyszczająca trawienie jest oczywiście zalecana po posiłku. Tutaj również należy przestrzegać instrukcji producenta.

Herbata detox – co z nią jeść?

W zasadzie dozwolone jest wszystko, co nadaje się na kurację detoksykacyjną, a więc wszystko oprócz produktów mlecznych, mięsa, jajek, białej mąki, słodyczy i innych słodkich pokarmów i napojów, kawy, czarnej herbaty, alkoholu. Wszystkie te produkty zawierają dokładnie to, czego chcą się pozbyć, czyli toksyny.

Herbata Detox – jak długo pić?

Herbaty Detox powinny zawsze być produktem ekologicznym i nie mogą zawierać żadnych dodatków

Kurację herbatą detox można przeprowadzać przez różne okresy czasu. Kuracje detoksykacyjne mogą trwać do 6 tygodni, jeśli naprawdę chcesz odtruć wszystkie narządy. Niektórzy ludzie detoksują tylko przez tydzień, w którym spożywane są tylko koktajle, herbaty detoksykacyjne, woda i zupy. 28 dni, czyli dokładnie 4 tygodnie, to również popularny limit dla niektórych osób. Popularne są również kuracje powypadkowe, które trwają tylko 3 dni.

Chcielibyśmy jednak jeszcze raz zaznaczyć, że przy takich kuracjach herbatę detox pije się tylko jako wsparcie w żaden sposób nie zastąpi zdrowej i zbilansowanej diety powinien reprezentować!

Właściwy czas parzenia na przygotowanie herbaty jest ważny i nie należy go przekraczać

Jeśli chcesz po raz pierwszy wypróbować kurację detoksykującą herbatą, możesz zacząć od małych. Na przykład wybierz dzień miesiąca lub tygodnia, w którym chcesz przeprowadzić detoksykację. Jak więc widzisz, możesz ułożyć swój własny plan na herbatę detoksykacyjną. Nie ma ścisłych zasad. Abyś naprawdę czuł się dobrze, powinieneś słuchać swojego ciała. Zwłaszcza jeśli chcesz schudnąć z detoksem (w połączeniu ze zdrową dietą i wystarczającym wysiłkiem fizycznym), powinieneś unikać okresów głodu, ponieważ w przeciwnym razie ryzykujesz przerażający efekt jo-jo.

Detox herbata ciąża i laktacja

Niektóre herbaty są korzystne w czasie ciąży i mogą łagodzić dyskomfort

Faktem jest, że herbaty same w sobie są bardzo przydatne i godne polecenia. Mogą nawet pomóc w niektórych dolegliwościach ciążowych (mięta pieprzowa na nudności, herbata szałwiowa na problemy z trawieniem, herbata rumiankowa na zaburzenia snu). Niektóre herbaty, takie jak herbata z liści imbiru lub maliny, promują poród i dlatego należy ich unikać lub są dozwolone tylko pod koniec ciąży.

Nie wszystkie herbaty są dozwolone w czasie ciąży

Herbaty zawierające kofeinę, takie jak herbata czarna lub zielona, ​​podobnie jak kawa, należy pić w niewielkich ilościach. Dlatego konieczne jest wcześniejsze skontaktowanie się z położną, lekarzem lub farmaceutą. Jeśli nie masz pewności co do niektórych rodzajów herbat i nie możesz znaleźć żadnych informacji, lepiej ich unikać dla dobra dziecka i nie podejmować żadnego ryzyka.

Uwaga: Pamiętaj też, że wszystkie diety są tabu w czasie ciąży i karmienia piersią. Dotyczy to również diety herbacianej. Więc jeśli chcesz pić herbatę detox, robisz to tylko po to, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na płyny i nie schudnąć. Stosuj zbilansowaną dietę podczas ciąży!

Herbata detox jest dozwolona tylko częściowo podczas karmienia piersią

Herbata Detox po ciąży

Nawet jeśli chcesz pić herbatę detox podczas karmienia piersią, warto poznać działanie poszczególnych ziół. Na przykład mięta pieprzowa, która wciąż była tak przydatna podczas ciąży, hamuje produkcję mleka, podobnie jak szałwia, dlatego należy unikać tych herbat ziołowych, jeśli karmisz piersią. Należy również pamiętać, że substancje zawarte w herbacie dostają się do mleka matki, a następnie do organizmu dziecka. Na przykład herbata z kopru włoskiego może powodować wzdęcia u niemowląt.

Diety detoksykacyjne są zabronione podczas karmienia piersią i ciąży

Nawet podczas karmienia piersią ważne jest, aby nie stosować żadnych diet ani kuracji oczyszczających. Toksyny są wydalane nie tylko z potem i moczem, ale także z mlekiem matki. Ponieważ podczas kuracji usuwana jest duża ilość toksyn, można założyć, że część z nich zostanie również przekazana dziecku. Poza tym wszystkie diety zawierają ważne składniki odżywcze w Twoim organizmie, których naturalnie brakuje również dziecku, które powinno być karmione Twoim mlekiem matki.

przy okazji Herbata Detox może pomóc złagodzić ból podczas okresu. Jeśli chcesz pić herbatę detox na bóle menstruacyjne, powinieneś wybierać tylko mieszanki zawierające zioła, które łagodzą ból lub działają przeciwskurczowo. Są to:

 • krwawnik pospolity
 • Pokrzywa
 • Werbena
 • Czyste drzewo
 • Gęsi chwastów
 • Płaszcz damy

Możesz mieszać i łączyć zioła, jak chcesz. Smak można również poprawić dodając liście mięty i maliny.

Top 5 najlepszych herbat detoksykujących

5 najlepszych herbat detoksykujących jako wskazówki dotyczące detoksykacyjnego schematu herbaty

1. miejsce: Nutrient Wise vs. Nuritea Body Fit

Obie należą prawdopodobnie do najpopularniejszych odmian. Chociaż Nutrient Wise jest zwycięzcą w Stiftung Warentest i zawiera tylko zieloną herbatę, jest Nuritea Body Fit mieszanka różnych rodzajów herbat, która również jest niezwykle ciekawa. Oprócz zielonej herbaty, mate, imbiru i rooibos, detox zawiera również chili i jest przeznaczony na 14 dniową kurację. W zestawie znajduje się również e-book z przewodnikiem po ciele. Herbata pobudza krążenie, dostarcza organizmowi witaminy C i doskonale gasi pragnienie o każdej porze roku.

Mądrość żywieniowa oferuje jedną odmianę rano i jedną na wieczór. Odtruwa, pobudza trawienie i hamuje apetyt. Dostarcza również organizmowi wystarczającą ilość energii rano, a wieczorna herbata zmniejsza spożycie kalorii.

Z herbatkami detoksykacyjnymi przepłukujesz ciało i dostarczasz mu dużo płynów

2. miejsce: Herbata Sire Body Cure

Tea Sire Body Kur zajmuje drugie miejsce w porównaniu z Stiftung Warentest i zawiera miętę, anyż, pokrzywę, zieloną herbatę, lukrecję i różne witaminy. Oczyszcza organizm, uspokaja żołądek i jelita, pobudza przemianę materii i wzmacnia układ odpornościowy. Jednocześnie pomaga schudnąć, ponieważ stymuluje spalanie tłuszczu.

3. miejsce: Herbata Ziołowa Fusion firmy Colon Ex

Ta detoksykująca herbata, zawierająca werbenę, trawę cytrynową, zieloną herbatę i herbatę mate, jest pakowana w praktyczną metalową puszkę, którą można ponownie użyć. Działa orzeźwiająco i odświeżająco, odwadniająco, pobudza przemianę materii i jednocześnie hamuje apetyt.

Zrób sam detox herbatę z dowolnymi ziołami dostosowanymi do własnych potrzeb

4 miejsce: NamasTee Bio

Ta mieszanka herbaciana, na którą składa się chińska zielona herbata, zielona herbata mate, pokrzywa i imbir, pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych. Działa orzeźwiająco i drenująco, ponieważ stymuluje potrzebę oddawania moczu. Ze względu na ekologiczną jakość cena jest również nieco wysoka. Opakowanie zawiera również stosunkowo mało herbaty, dzięki czemu szybko się zużywa.

5 miejsce: Rosyfit

Japońska herbata Sencha, a także pokrzywa i mate są zawarte w tej mieszance herbacianej detoksykującej. Jeśli masz problemy z gazem lub trawieniem, ta herbata jest dobrym wyborem, ale nie tylko. Z pomocą dostarczonego planu żywieniowego możesz przeprowadzić zdrową dietę odchudzającą.

Wady herbaty detox

Czy są wady detoksykacji herbaty i jakie one są?

Ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o wybranej mieszance herbat z handlu. Niestety są też producenci, którzy stosują szkodliwe składniki. Środki przeczyszczające to taka substancja, która na dłuższą metę może prowadzić do problemów z nerkami, wątrobą i sercem. Długotrwałe spożywanie tej substancji może również rozwinąć uzależnienie. W pewnym momencie jelita nie mogą już prawidłowo funkcjonować bez środków przeczyszczających. Dlatego przed rozpoczęciem kuracji herbacianej detoksykującej skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Czy są wady detoksykacji herbaty i co należy wziąć pod uwagę?

Kolejnym minusem diety detoksykującej herbat jest to, że trudno się jej trzymać. Świadomie unikając pewnych pokarmów, często rozwija się łaknienie właśnie tego. Więc jeśli chcesz schudnąć, ryzykujesz coś przeciwnego.

I nawet jeśli pomyślnie zakończyłeś kurację i nawet zgubiłeś kilka kilogramów, nadal istnieje ryzyko efektu jojo. Wszystko, co do niedawna było zabronione, teraz w końcu można ponownie nadgryźć – szybko tracisz orientację, a kilogramy nie tylko wracają, ale może być nawet większe niż przed rozpoczęciem kuracji detoksykacyjnej.