zdrowe odżywianie, zdrowie

Zdrowe przez lato Jak uniknąć odwodnienia

Woda-pij-dama-brązowe-włosy

Zdrowe przez całe lato idź i jakich produktów powinniśmy unikać przeciwko odwodnieniu, pokażemy w następnym artykule. Szczególnie latem ważne jest, abyśmy byli nawodnieni, aby uniknąć problemów spowodowanych upałem i brakiem płynów. Utrata płynów w naszych ciałach jest głównym problemem zdrowotnym w okresie letnim, ponieważ jest bardziej intensywna w porównaniu ze wzrostem.

Zdrowe przez całe lato z niektórymi pokarmami

Paznokcie-problemy-odwodnienie-jeść-i-pić-zdrowo

Ale to nie tylko upał i pocenie się prowadzą do intensywniejszego odwodnienia organizmu. Zdrowe przez całe lato Chodzenie oznacza również niektóre pokarmy i napoje, które również odwadniają organizm i dlatego powinny być spożywane tylko w niewielkich ilościach latem, aby chronić zdrowie.

Przeżyj lato zdrowo z octem jabłkowym i winnym

Wazon-z-kwiatami-jedz-zdrowo-ocet jabłkowy-cydr

Ocet jabłkowy jest doskonałym domowym środkiem do leczenia i łagodzenia różnych chorób, w tym cukrzycy, wysokiego poziomu cholesterolu i pomaga w odchudzaniu. Zdrowe przez całe lato chodzenie nie oznacza spożywania zbyt dużej ilości octu jabłkowego. Może powodować odwodnienie, ponieważ ma działanie moczopędne. Więc nie przesadzaj z octem jabłkowym.

Uważaj na kofeinę

Kawa-napój-szklanka-woda-stolik-mleczna pianka

Kawa od dawna znana jest ze swoich właściwości moczopędnych. Mimo to większość z nich nie rezygnuje z tego napoju nawet latem. I nie jest absolutnie konieczne wykluczenie ulubionego napoju wzmacniającego latem. Abyś mógł przeżyć lato w dobrym zdrowiu, po prostu upewnij się, że zawsze pijesz wystarczającą ilość płynów, najlepiej wody mineralnej lub źródlanej, aby chronić swoje zdrowie latem.

Owies i produkty owsiane

Ekologiczne produkty owsiane w kształcie serca

Owies zawiera dwutlenek krzemu, który jest naturalnym środkiem moczopędnym. Pomaga w naturalnym wydalaniu nadmiaru płynów z organizmu. Jednak nadmierne spożycie może prowadzić do odwodnienia i wpływać na zdrowie latem.

Żurawina

Efekt leczniczy-żurawina-suszona-świeże-owoce

Podobny efekt mają żurawiny i ich soki. W rzeczywistości są głównym składnikiem wielu leków ziołowych przyspieszających diurezę i leczących infekcje dróg moczowych.

Świeże owoce i warzywa

Winogrono Brokuły Cytrynowy Kosz Owoców

Niektóre rodzaje owoców i warzyw mogą działać jak leki moczopędne. Należą do nich arbuz, ogórek, seler i cebula. Przy normalnych porcjach możesz zdrowo przejść przez lato, a także pomóc utrzymać niezbędne ilości płynów w organizmie. Jeśli wypijesz za dużo, ryzykujesz utratę wody, a tym samym uszczerbek na zdrowiu w lecie.

Zdrowie w lecie – białka

białko-tablica-warzywa-owoce-mięso

Ostatnio wiele osób wybiera dietę białkową ze względu na jej szybkie efekty. Jeśli jednak spożywasz tylko białka, niesie to za sobą wiele zagrożeń, zwłaszcza w nadchodzących falach upałów. Więc jeśli jesteś na takiej diecie, pij dużo płynów.

szparag

Miska warzywna do sałatek ze szparagami

Szparagi znane są ze zmiany koloru moczu, które powoduje. Dzieje się tak dzięki aminokwasowi asparaginie, który występuje tylko w tej roślinie i działa jak bezpośredni środek moczopędny. Skutecznie pomaga w oczyszczeniu moczowodu w przypadku infekcji lub innych bolesnych stanów. Nie należy przesadzać ze szparagami, ponieważ prowadzi to do poważnej utraty płynów i negatywnego wpływu na zdrowie może mieć.

Pić dużo wody

Cytryna-limonka-kostka-lodu-dzbanek-z-woda