zdatność

Zalety treningu z opaską fitness: Czy opaski oporowe nadają się do efektywnego treningu?

Wszyscy wiemy już, że sport i trening są ważne dla naszego zdrowia. Ale wczesne wstawanie każdego ranka, aby iść na siłownię, nie brzmi zbyt kusząco, a po pracy w większości przypadków jesteś śmiertelnie zmęczony. Więc co możemy zrobić? Zbuduj salę fitness w domu? Jednak kosztuje to dużo pieniędzy i nie każdy może sobie na to pozwolić. A jeśli powiemy Ci, że za mniej niż 30 euro możesz mieć super skuteczną maszynę do ćwiczeń, która ćwiczy całe ciało? Tak, przeczytałeś poprawnie! Uniwersalne, małe i praktyczne – opaski fitness stają się coraz bardziej popularne w świecie fitness i nie bez powodu. Jeśli chcesz odświeżyć rutynę ćwiczeń i poprawić swoją kondycję, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najważniejszych korzyściach treningu zespołu fitness, o których powinieneś wiedzieć!

Trening zespołu fitness ćwiczy plan treningu całego ciała bez ciężarów

Dużo podróżujesz i nie masz czasu na regularne chodzenie na siłownię? Znudziły Ci się klasyczne przysiady, pompki itp., a bieganie na dworze zimą nie jest dla Ciebie? Aby zachować motywację i osiągać widoczne rezultaty, bardzo ważna jest różnorodność w treningu. Opaska fitness, znana również jako opaska oporowa, opaska oporowa i opaska do ćwiczeń, jest właśnie do tego. Nieważne, czy jesteś początkującym, czy masz już doświadczenie – elastyczne paski są bardzo uniwersalne i zdecydowanie należą do podstawowego wyposażenia.

Zalety treningu z opaską fitness: opaski do ćwiczeń są super tanie

Trening zespołu fitness przynosi korzyści w ramach planu treningowego górnej części ciała

Niezależnie od tego, czy brakuje czasu, czy z innych powodów, treningi w domu stają się coraz bardziej popularne, a prawidłowo wykonane mogą być równie skuteczne i wyczerpujące jak trening na siłowni. Podczas gdy zestaw opasek fitness kosztuje od 20 do 30 euro, trzeba liczyć się z około 2 euro za kilogram na hantle i inne wolne ciężary, co na dłuższą metę może być dość drogie. Tak więc bezkonkurencyjna cena jest bez wątpienia jedną z największych zalet treningu zespołu fitness. Dodatkowo paski są niezwykle lekkie i przenośne, dzięki czemu bez problemu zmieścisz je w plecaku lub torebce. Czy w parku, na wakacjach czy podczas przerwy na lunch – zawsze masz przy sobie przenośną siłownię. A kiedy weźmiesz pod uwagę, jak efektywny jest trening z nim, staje się to absolutną sytuacją, w której wygrywają.

Świetnie nadają się na rozgrzewkę przed treningiem

Ćwiczenia na stonowane nogi Plan treningu całego ciała bez ciężarów treningu zespołu fitness

Rozgrzewka przed treningiem jest bardzo ważna i nie wolno jej lekceważyć. W ten sposób przygotowujesz swoje ciało na zbliżające się obciążenie, a poprzez rozciąganie mięśni zapobiegasz kontuzjom. Ćwiczenia dynamiczne, takie jak na opaskach fitness, są idealne na szybką rozgrzewkę. Aby aktywować mięśnie przed treningiem górnej części ciała, możesz na przykład wykonać obroty ramion za pomocą opaski fitness. Z kolei przysiady, pajacyki czy wspinacze górskie są idealne na rozgrzewkę przed treningiem brzucha, nóg i pośladków.

Opaski oporowe są idealne do intensywnego treningu siłowego

Wariant przysiadu Ćwiczenia z taśmą oporową Korzyści z treningu na taśmie fitness

To, że opaski oporowe są tańsze niż hantle, nie oznacza, że ​​nie możesz się z nimi pocić! W rzeczywistości możliwość włączenia małych narzędzi do dowolnej sesji treningu siłowego jest jedną z największych zalet treningu zespołu fitness. Zwiększając intensywność i zwiększając opór, możesz go wykorzystać do łatwej wymiany wszelkiego rodzaju ciężarków i hantli. Paski są dostępne w różnych wytrzymałościach na rozciąganie, dzięki czemu zapewniają wystarczającą różnorodność. Opaski fitness można również wspaniale wykorzystać do wykonywania wielu ćwiczeń z własnym ciężarem. Pomyśl na przykład o odmianach przysiadów. Jeśli założysz opaskę fitness na kolana, uda są dodatkowo obciążone i wzmocnione. A kiedy założysz dużą taśmę do ćwiczeń pod stopy i na ramię, całe twoje ciało będzie musiało pracować jeszcze ciężej, aby wrócić do pozycji wyjściowej.

Opaski fitness są idealne do treningu funkcjonalnego

Trening z obciążeniem ciała Brzuch Nogi i pośladki Korzyści z treningu z opaską fitness

Trening funkcjonalny, nadal nazywany w języku niemieckim treningiem funkcjonalnym, cieszy się ostatnio coraz większą popularnością wśród entuzjastów fitnessu. Poprawia to naszą postawę, elastyczność i równowagę oraz wzmacnia całe ciało. Zamiast narażać ciało na stres, jak na przykład w przypadku hantli lub treningu wytrzymałościowego, trening funkcjonalny polega na ochronie mięśni podczas ćwiczeń. W przeciwieństwie do hantli, opaski oporowe oferują wiele poziomów oporu, dzięki czemu dają nam szerszy zakres ćwiczeń. Zwiększa to ich potencjał do wykorzystania w każdym treningu funkcjonalnym.

Korzyści z treningu z opaską fitness – idealna przy intensywnym wysiłku cardio

Trening z zespołem fitness trening całego ciała bez ciężarów ćwiczenia z taśmą oporową

Spędzanie godziny na bieżni lub orbitreku może szybko się znudzić i nie jest dla każdego. I tak jak we wszystkich innych sportach, motto treningu wytrzymałościowego brzmi: Powinna być zabawna! Intensywny trening z opaską fitness zwiększa tętno i może naprawdę sprawić, że będziesz się pocić! Trening obwodowy lub plan treningowy HIIT są równie skuteczne i wymagające, ale o wiele przyjemniejsze!

Opaski fitness są idealne do rehabilitacji i rozciągania mięśni

Plan treningowy górnej części ciała z ćwiczeniami fitness z ciężarem własnym dla domu

Opaski fitness zostały wykonane z rurek chirurgicznych już w XX wieku i były używane głównie do rehabilitacji mięśni po ciężkich urazach. Rozciąganie mięśni po treningu jest tak samo ważne jak rozgrzewka. Ćwiczenia rozciągające statyczne lub dynamiczne poprawiają naszą elastyczność, swobodę ruchów i postawę, dlatego nie powinno ich zabraknąć w żadnym planie treningowym.

Trening z zespołem fitness korzystnie wpływa na ćwiczenia górnej części ciała z własną masą ciała