zdatność

Wydajne ćwiczenia na bandach fitness – opaski oporowe do efektywnego treningu całego ciała

trening z opaską fitness ćwiczenia wyprostowane ruchy wiosłowania trening fitness

Jeśli lubisz ćwiczyć w domu lub poza siłownią, możesz wypróbować kilka ćwiczeń z zespołem fitness. Ćwiczenia z taśmami oporowymi wydają się łatwe i optymalne dla Twojej kondycji. Więc jeśli szukasz skutecznych sposobów na poprawę sylwetki, poniższe ćwiczenia z zespołem fitness mogą być dobrą alternatywą. Opaski do ćwiczeń to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi treningowych na rynku. W przeciwieństwie do hantli lub kettlebells, które oczywiście również mają wiele zalet, ale są duże i ciężkie, opaski oporowe można łatwo i łatwo przetransportować w dowolne miejsce treningu. Takie opaski mogą być używane do ćwiczeń praktycznie każdej części ciała i nie obciążają stawów.

Korzyści z ćwiczeń z zespołem fitness

wydajne ćwiczenia z taśmami fitness z taśmami oporowymi do efektywnego treningu całego ciała

Główną pozytywną stroną taśm oporowych jest to, że można ich używać prawie wszędzie. Są lekkie i prawie nie zajmują miejsca, gdy chcesz ćwiczyć w parku lub w podróży. Po prostu zapakuj go do walizki i trenuj na przykład w pokoju hotelowym. Opaski do ćwiczeń zapewniają niezbędny opór podczas poruszania się podczas ćwiczeń z opaską fitness. Jeśli zrobisz to poprawnie, aktywujesz również więcej mięśni niż w przypadku innego sprzętu fitness, ponieważ musisz go użyć do kontrolowania spowolnienia ruchu.

ćwiczenia z opaskami fitness w domu lub na siłowni dla optymalnej formy z opaskami treningowymi

Kolejną zaletą opasek fitness jest ich wyjątkowo niska cena. Najdroższe warianty świetnie sprawdzają się również jako rowery treningowe i są idealne na różne poziomy zaawansowania. Dla tych, którzy chcą w rezultacie zbudować mięśnie, istnieją różne mocne strony, w tym odpowiednio lekka, średnia i ciężka. Możesz też jeszcze bardziej dostosować intensywność, dodając mniej lub więcej luzu na opasce. Możesz także użyć wielu pasm oporu jednocześnie, aby zwiększyć wyzwanie.

Połącz taśmę oporową z wagą i dwoma sportami w jednym, aby uzyskać efektywny trening

Ćwiczenia na bandach fitness oferują większą różnorodność treningów i wraz z innym sprzętem mogą przyczynić się do jeszcze lepszych wyników. Używaj na przykład taśm do ćwiczeń z ciężarkami, aby jednocześnie czerpać korzyści z dwóch sportów. Druga ważna korzyść dotyczy skuteczności ćwiczeń z opaskami podczas ponownego ćwiczenia w ramach programu rehabilitacji po kontuzji. Ćwiczenia na bandach są od dawna stosowane w takich warunkach i są szczególnie skuteczne w wzmacnianiu mięśni i pozwalają stopniowo zwiększać obciążenie mięśni w miarę nabierania większej siły.

Trening całego ciała z ćwiczeniami z zespołem fitness

opaska do ćwiczeń z rozciąganiem ramion i wyczuciem oporu dla większej siły i budowy mięśni

Ten trening całego ciała uderza we wszystkie ważne mięśnie za pomocą jednego praktycznego urządzenia. Powtórz ćwiczenia w sumie 3 do 4 razy z rzędu i bez przerwy od jednego ćwiczenia do następnego. Dzięki tego typu opaskom treningowym i oporowym możesz uzyskać świetną kondycję absolutnie w dowolnym miejscu. Przede wszystkim pomoże Ci to zbudować siłę i wytrzymałość. Więc teraz nie ma już wymówek.

Przysiady z ruchami nad głową

trening z ćwiczeniami z zespołem fitness przysiady nad głową

Dzięki tym ćwiczeniom fitness trenowane są zarówno nogi, jak i ramiona. Stań z nogami na pasku. Stopy są rozstawione nieco szerzej niż szerokość ramion. Możesz również bardzo łatwo obrócić kolana i palce u nóg na zewnątrz. Trzymaj uchwyty opaski na poziomie ramion, dłonie do wewnątrz, a łokcie po bokach. Zrób przysiad. Kiedy to robisz, cofnij biodra i pozwól, aby waga spadła na pięty. Aby wrócić do pozycji wyprostowanej, ponownie opuść się na pięty. Poruszasz również ramionami w górę. Gdy opuszczasz ręce z powrotem do poziomu ramion, kucasz jednocześnie, tworząc płynny ruch. Najpierw zrób 15-20 powtórzeń.

Wykrok z uniesieniami barków

Trening na lonży z uniesieniem ramion z ćwiczeniami z taśmą fitness

Połóż prawą stopę na taśmie oporowej. Wyciągnij lewą stopę do tyłu i stań na palcach. Rozciągnij ręce po bokach ciała, z dłońmi skierowanymi do przodu. Przykucnij z nogą na pasku. Pozwalasz także swoim rękom opaść na boki. W ten sposób taśma staje się luźna. Następnie wyprostuj nogę i jednocześnie podnieś ramiona, aby pracować na udach i ramionach. Podnosząc szyję na boki, rozluźnij szyję i wepchnij przednią piętę. Wykonaj 10 powtórzeń prawą stopą, a następnie przełącz na lewą nogę. Powtórz ten proces jeszcze 10 razy.

Ćwiczenia zespołu fitness na pośladki

opaska fitness wykonuje ćwiczenia na mięśnie pośladkowe na macie z powtórzeniami

Stań na macie na czworakach, trzymając przy tym uchwyty opaski. Przełóż taśmę pod stopą prawej nogi, wyprostuj plecy, ale unikaj wyginania pleców i przenieś ciężar na lewą nogę. Teraz wyprostuj prawą nogę do tyłu. Taśma tworzy opór. Pociągnij nogę do góry i powtórz całość 15-20 razy. Zmień nogi po wykonaniu wszystkich powtórzeń po prawej stronie.

Wyprostowane ruchy wiosłowania

intensywny trening z wyprostowanymi rękami i taśmą oporową

Najpierw umieść opaskę treningową pod stopami. Odległość między biodrami jest taka sama jak szerokość bioder. Następnie pociągnij za uchwyty rękami na wysokości ramion. Pamiętaj jednak, aby rozluźnić szyję. Podczas tych ćwiczeń z zespołem fitness powinieneś odczuwać napięcie w mięśniach górnej części pleców i bicepsów. Wykonaj 15-20 powtórzeń, aby uzyskać najlepszy wynik.

Wiersz przykucnięty

Użyj taśmy do ćwiczeń i przykucniętego rzędu, aby zmienić pozycję ciała w sprawności fizycznej

Aby bardziej skupić się na bicepsie i tylnych mięśniach naramiennych, możesz również wykonywać ćwiczenia z pochylonymi pasami z ruchami wiosłowania. Aby to zrobić, umieść opaskę oporową pod stopą prawej nogi i cofnij się do małego wypadu lewą stopą. Zegnij górną część ciała tak, aby była prawie równoległa do podłogi. Być może trzeba będzie trochę wyregulować paski, aby znaleźć odpowiednią pozycję. Muszą być w stanie się rozciągać, gdy podciągasz je do ramion. Następnie opuść ręce z powrotem i powtórz 15-20 razy.

Ćwiczenia z zespołem fitness push up

opaska oporowa łączy ćwiczenia z pompkami dla większego wysiłku fizycznego i wydajności

Na koniec musisz poćwiczyć klatkę piersiową i triceps. Możesz wykonać to ćwiczenie w dwóch różnych pozycjach. Na przykład, jeśli staniesz na otwartej dłoni, możesz bardziej obciążyć klatkę piersiową, skupiając się na tricepsie, gdy stoisz na pięściach. Umieść taśmę na plecach, tuż nad łopatkami. Trzymaj uchwyty rękami. Opaska powinna być na tyle krótka, aby można było wyczuć jej opór podczas wykonywania pompek. Możesz osiągnąć optymalne rezultaty przy 15-20 powtórzeniach. To ćwiczenie można również wykonać na kolanach, jeśli jesteś początkujący.

Środki ostrożności w ćwiczeniach z zespołem fitness

podnoszenie ramion kobieta w stroju sportowym na siłowni z opaską oporową

Ćwiczenia na taśmie mają kilka wad, o których należy pamiętać. Po pierwsze, im dalej się poruszasz, tym większy opór, czyli innymi słowy, poziom oporu nie jest stabilny podczas ćwiczenia. Gdy zbliżasz się do końca ruchu, osiągniesz punkt, w którym opór jest największy. To nie jest zła rzecz, ale nie jest to również idealne, ponieważ Twoje mięśnie niekoniecznie są w tym momencie najsilniejsze.

intensywny trening z rękoma wysuniętymi do przodu i opaską oporową dla optymalnych rezultatów

Po drugie, trudno jest ocenić poziom odporności tworzony przez różne więzadła. Oznacza to, że będzie ci trudniej śledzić swoje postępy i odpowiednio zwiększyć opór. Na koniec należy pamiętać, że opaski do ćwiczeń są szczególnie podatne na zużycie, dlatego przed ich użyciem należy upewnić się, że nie ma widocznych pęknięć, jakkolwiek by nie były małe..