zdatność

Trening siłowy i wytrzymałościowy – co jest bardziej pomocne w szybkim odchudzaniu?

hantle studio fitness odchudzają trening siłowy i wytrzymałościowy

Trening wytrzymałościowy obejmuje wędrówki, jogging i pływanie. Są jednym z najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie, twierdzi artykuł w Journal of Applied Physiology. Nie należy jednak zapominać o treningu fizycznym budującym mięśnie. Trening siłowy i wytrzymałościowy należy łączyć.

Trening siłowy i wytrzymałościowy – badanie z Duke University, USA

sport joggingowy pomaga w odchudzaniu, trening siłowy i wytrzymałościowy

Badanie oceniające zmiany w ciele wykazało, które ćwiczenia są bardziej pomocne w odchudzaniu. Została przeprowadzona przez Szpital Uniwersytecki na Duke University, USA. Trening wytrzymałościowy, siłowy czy kombinacja tych dwóch? Badaniem objęto 234 osoby z nadwagą. Lepszy metabolizm dzięki treningowi wytrzymałościowemu prowadzi do szybkiej utraty wagi i redukcji tkanki tłuszczowej, powiedział Leslie Williams, który kierował badaniem.

Połącz trening siłowy i wytrzymałościowy

masa mięśniowa brzuszki brzucha odchudzanie i trening wytrzymałościowy

W badaniu wzięły udział 234 osoby z nadwagą i otyłością, które podzielono na trzy grupy: jedna grupa wykonywała trening siłowy, druga grupa biegała 12 mil tygodniowo, trzecia łączyła bieganie i trzy dni treningu siłowego w tygodniu. Wyniki pokazały, że ci uczestnicy wykonywali ćwiczenia wytrzymałościowe i kombinację Trening siłowy i wytrzymałościowy stracili najwięcej. Podczas wykonywania treningu siłowego specjaliści brali pod uwagę przyrost masy ciała spowodowany wzrostem masy mięśniowej.

trening wytrzymałościowy jogging pomaga szybko schudnąć i spalić tłuszcz

Eksperci doszli do wniosku, że trening cardio jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego schudnięcia, ponieważ ci, którzy biegali 12 mil tygodniowo, marnowali 133 minuty aktywności fizycznej, podczas gdy połączenie treningu siłowego wymagało 180 minut tygodniowo. Jednak wyniki trzeciej grupy są sprzeczne. Chociaż nie osiągnęli największej utraty wagi, zmiana obwodu talii jest bardziej widoczna.

mięśnie brzucha zmniejszają obwód ogona trening siłowy

Głos Trening siłowy i wytrzymałościowy połączenie zależy od celów. Jeśli chcesz przyspieszyć spalanie tłuszczu, powinieneś więcej biegać. Jeśli chcesz ponownie założyć swoje ulubione dżinsy, połączenie ich z treningiem siłowym jest lepszym rozwiązaniem.